×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. decembris, 2013
Drukāt

Administrators: likumā nav paredzēta tāda apmēra atlaišana kā metalurgā

Foto: LETAFoto: LETA

AS "Liepājas Metalurgs" maksātnespējas administrators Haralds Velmers preses konferencē informē par turpmāko uzņēmuma darbību maksātnespējas pasludināšanas.

Nepilnības maksātnespējīgā uzņēmuma “Liepājas metalurgs” darbinieku atlaišanā nav viennozīmīgs jautājums, atzina uzņēmuma maksātnespējas administrators Haralds Velmers, kuram Valsts darba inspekcija (VDI) pēc šodien notikušās sarunas uzdevusi noteiktā termiņā sniegt paskaidrojumus.

Velmers norādīja uz robiem Maksātnespējas likumā, kur “īsti nav paredzēta tāda apmēra atlaišana”.

“Tādam apjomam neviens nebija gatavs,” atzina Velmers, atkārtojot jau iepriekš pausto, ka darbinieku uzteikumus nosūtīt vienlaicīgi nebija iespējams kapacitātes dēļ, jo to nespēja apstrādāt ne pasts, ne citas iestādes.

“Valsts darba inspekcijai es sniedzu savu skaidrojumu, ka izteiktie pārmetumi, manuprāt, nav pamatoti,” sacīja Velmers.

LM arodbiedrības vadītājs Jānis Grava informēja, ka viņš vērsies pie administratora ar lūgumu skaidrot šo situāciju, kad vairāki darbinieki saņēmuši mutisku uzteikumu ar 14.novembri, bet algas nodokļu grāmatiņas varējuši saņemt tikai 20.novembrī. “Administrators atbildēja, ka viss ir noticis likumīgi. Es konsultēšos ar arodbiedrības juristiem, lai noskaidrotu, vai un kas būtu darāms tālāk, lai risinātu šo situāciju,” atzina Grava.

VDI eksperts ārējo sakaru jautājumos Aivis Vincevs sacīja, ka “Liepājas metalurga” maksātnespējas administratoram jāsniedz rakstveida paskaidrojumi par darbinieku atlaišanu līdz 13.decembrim.

“Valsts darba inspekcijai nav tiesību sodīt maksātnespējas administratoru. Vienīgais, ko mēs no savas puses varam darīt, ir informēt Valsts ieņēmumu dienestu par to, ka darba izbeigšanas kārtība ir bijusi cita, kā arī pēc informācijas saņemšanas no maksātnespējas administratora varam informēt Maksātnespējas administrāciju,” skaidroja Vincevs.

Par vēršanos Maksātnespējas administrācijā VDI lems pēc paskaidrojumu saņemšanas no “Liepājas metalurga” maksātnespējas administratora, bet Valsts ieņēmumu dienestu par konstatēto informēs jau tuvākajās dienās, piebilda Vincevs.

Kā ziņots, šodien Liepājā notika VDI speciālistu un maksātnespējīgās AS “Liepājas metalurgs” administrācijas tikšanās, lai pārrunātu nepilnības uzņēmuma darbinieku atlaišanā, aģentūra LETA uzzināja VDI.

“Liepājas metalurga” vadība vairākos gadījumos darba attiecības ar darbiniekiem ir izbeigusi neatbilstoši likumā noteiktajai kārtībai, par ko uzņēmumam būs jāuzņemas atbildība, aģentūra LETA uzzināja VDI.

Kā skaidroja VDI Juridiskās nodaļas nodaļas vadītājs Guntars Staune, darba attiecības oficiāli beidzas tad, kad darbinieks saņem rakstisku paziņojumu par atlaišanu. Savukārt vairākos gadījumos “Liepājas metalurga” darbinieki ir atlaisti mutiski, pēc kā vairāk nav devušies uz darbu, bet rakstiskus darba uzteikumus saņēmuši krietni vēlāk.

Par minēto situāciju VDI ziņojuši pieci uzņēmuma bijušie darbinieki.

“Liepājas metalurgam” būs jāaprēķina un jāizmaksā ienākumi darbiniekiem par laiku, ko viņi pavadījuši bez darba no mutiskas atlaišanas brīža līdz rakstiska darba uzteikuma saņemšanai, norādīja Staune. Piemēram, ja darbinieks mutiski atlaists ar 10.novembri, bet rakstisku paziņojumi saņēmis 20.novembrī, darba samaksa būs jāaprēķina un jāizmaksā par desmit dienām.

Tāpat VDI konstatējusi neprecizitātes “Liepājas metalurga” saziņā ar Valsts ieņēmumu dienestu par darbinieku atlaišanu.

Kā ziņots, uzņēmumam 10.septembrī tika sākts tiesiskās aizsardzības process, bet tā pasākumu plāns netika izpildīts un administrators Velmers iesniedza uzņēmuma maksātnespējas pieteikumu. Liepājas tiesa 12.novembrī atzina uzņēmumu par maksātnespējīgu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+