×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. janvāris, 2014
Drukāt

Āgenskalna tirgū krāpnieki norēķinās par pirkumiem ar eiro suvenīra banknotēm (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgā, Āgenskalna tirgū, svētdien kāds vīrietis un sieviete norēķinājušies par preci ar Krievijā izgatavotu 100 eiro suvenīra banknoti, kas nav maksāšanas līdzeklis, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Pārdevēja banknoti pieņēma un izdeva krāpniekiem atlikumu. Līdzīgs gadījums konstatēts vēl kādā tirdzniecības vietā Rīgā, kur vīrietis par pirkumu mēģināja norēķināties ar 100 eiro suvenīra banknoti, bet pārdevējs suvenīra banknoti atpazina un izsauca policiju.

Aizturētais vīrietis nogādāts policijas iecirknī.

Par abiem gadījumiem ierosināti kriminālprocesi.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas galvenais inspektors Raitis Kalnačs norāda, šādi gadījumi ir sastopami visā Eiropā. Krāpšanā izmantotās suvenīru banknotes parasti ir izgatavotas Krievijā, un brīdinājuma teksti uz tām ir krievu valodā.

Valsts policijā vērsušies divi iedzīvotāji, kuru apkrāpšanai izmantoti sludinājumu portāli.

Krāpnieki sazinājās ar cilvēkiem, kuri caur portāliem pārdeva sev piederošas mantas, un izteica vēlmi tās iegādāties. Ierodoties norunātajā vietā, krāpnieki par pirkumu norēķinājās ar aploksnēs ievietotām banknotēm. Atverot aploksnes, cietušie konstatēja, ka tajās ievietotas kopētas eiro banknotes.

Lai izvairītos no līdzīgām situācijām, Valsts policija aicina iedzīvotājus rūpīgi apskatīt katru saņemto eiro banknoti, kā arī iepazīties ar eiro pretviltošanas pazīmēm.

Jau ziņots, ka Latvija 1.janvārī pievienojās eirozonai. Līdz šim Latvijā ir konstatētas trīs viltotas vai aizdomīgas eiro banknotes – viena Latvijas Bankā un divas Valsts policijā.

Rīgā konstatēta pirmā, iespējams, viltotā Latvijas eiro monēta ar tautumeitas jeb tā dēvētās Mildas attēlu, taču vīrietis, kura rīcībā šī monēta nonākusi, policijā nevērsīsies, jo grib paturēt to kā suvenīru, pagājušā ceturtdienā vēstīja TV3 ziņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. padoms pārdevējām Atbildēt

    Nepieņemiet 100 eiro banknotes norēķiniem tirgū. Īpaši no krieviem.

Draugiem Facebook Twitter Google+