×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. marts, 2016
Drukāt

Agnese un “Vēja runa” izdzied mīlestību un attiecības (1)

Foto - Oskars KupčsFoto - Oskars Kupčs

Jānis Vībants, Agnese Šīrante, Andris Šīrants.

Gaisā ir jūtams pavasaris, kad sirds straujāk sāk pukstēt gan lielam, gan mazam, gan vecam, gan jaunam. Vienu no skaistākajām mīlas dziesmām “Kā tev iet?…” aptaujā izpilda Agnese Šīrante un grupa “Vēja runa”.

Šoreiz lielāko dziesmas daļu dzirdams tieši Agneses solo izpildījums, jo tieši viņai izdevās iznest komponista Daiņa Strazdiņa ideju. “”Vēja runas” repertuārā ir gan Andra Šīranta, gan manas, gan grupas taustiņinstrumentālista Jāņa Vībanta dziesmas. Taču šī dziesma pie mums atnāca nejauši. Autors to vēlējās ieskaņot studijā, un, kad tika izveidots dziesmas pavadījums radās jautājums, bet kurš dziedās?! Komponists piedāvāja dziesmu iedziedāt man, un laikam jau man izdevās,” smaidot nosaka Agnese.

“Kā tev iet…” ir tikai viena no “Vēja runas” izpildītajām dziesmām, kurās izdziedātas attiecības, mīlestība, sajūtas. “Viegli vai grūti ir dziedāt dziesmas par mīlestību? Nezinu. Domāju, ka tas nav ne viegli, ne grūti. Dziesmā ir jāieliek sajūtas, un katrs izpildītājs tās ieliek no savas sirds lādītes, no sevis piedzīvotā, pārdzīvotā. Mīlas dziesmas tādu sirds skanējumu iegūst tad, ja dziedi un zini, kā tas ir, kad zini, par ko dziedi, un zini, ko vēlies pateikt, kādu vēstījumu nodot klausītājiem. Ļoti līdzīgi ir, kad, piemēram, šūpļa dziesmu izpilda dziedātājs, kurš vēl jauns, un tāds, kuram jau savi bērni izauklēti. Tai dziesmai būs cits skanējums, cita balss skaņa un cits līdzpārdzīvojums. Un skatītāji to jutīs. Tāpat ir ar dziesmu, kurā jāizdzied mīlestība, lai tā būtu skaisti ziedoša vai skumji smeldzīga. Tas, kurš to piedzīvojis, to arī spēs izdziedāt,” atklāj Agnese.

Jau vairākus gadus Agneses ikdienas darbs ir LNT, bet viņai vienmēr bijusi līdzās mūzika. “Mūzika ir manas dzīves sastāvdaļa. Tā skan ik uz soļa, un es nevarētu teikt, ka esmu mūzikas ceļu apzināti gājusi, jo tā ir mana sirdslieta. Man tā patīk un ir vajadzīga kā gaiss, ko elpoju. Es neesmu profesionāla dziedātāja, taču allaž viss iegrozījies dzīvē tā, ka mūzika bijusi līdzās visos dzīves posmos. Jā, es esmu mācījusies bērnu mūzikas skolā, spēlēju vijoli, dziedāju korī, vēlāk iemācījos spēlēt arī akustisko ģitāru. Esmu apguvusi dziedāšanas pamatus pie Latvijā pazīstamiem vokālajiem pedagogiem un dziedātājiem, tagad dziedu kopā ar “Vēja runu”, tāpat neatsaku, ja saņemu kādu piedāvājumu iedziedāt dziesmu duetā ar Latvijā jau iemīļotiem dziedātājiem. Piemēram, pavisam nesen kopā ar Kasparu Markševicu iedziedājām jaunu, pavasarīgu Andra Šīranta dziesmu “Tikai iemīlējies” – arī tādās mīlas noskaņās. Būt mūzikā, sevi pilnveidot un pierādīt nav viegli. Latvija ir maza valsts, un mēs esam dziedātāju tauta, tāpēc, ja vēlies to darīt nopietni, ir jāuzstāda augsti mērķi un uz tiem jāiet neatlaidīgi, jāatrod savs stils, savs skanējums, jākopj un jāpilnveido sava balss un skatuves tēls. Tā nav mana prioritāte. Man patīk dziedāt, un es esmu laimīga, ja tas, ko es daru, patīk vēl kādam. Taču mana vieta šobrīd ir televīzijā. Tur jūtos kā zivs ūdenī. Man patīk dinamika un ātrums, kas tur valda, tā krāsainā pasaule, kuru ir iespējams izdzīvot. Cilvēki, kurus iespējams iepazīt, un sevis pilnveidošana, pašizglītošanās. Bet mūzika man palīdz atpūsties, izdziedāt emocijas un “uzlādēt baterijas”,” atzīstas Agnese.

“Vēja runa” un Agnese vienmēr ir kustībā. Arī šajā pavasarī. “Pavasaris jau virmo gaisā. Radošu plānu ir pilna galva. Katrā ziņā pavasaris ir jaunu iedvesmu un ideju laiks. Vasara būs piepildīta gan ar koncertiem, gan pasākumiem, gan festivāliem. Noteikti taps arī jaunas dziesmas,” smaidot teic Agnese.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. apakšveļa ir jaunākā mode, jebšu trūcīgi dzīvo ??

Draugiem Facebook Twitter Google+