×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

Aicina uz pavasara ziedoni

magno_ts_5

Kamēr citur vēl tikai veras pirmie pumpuri, Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā jau valda īsts ziedonis. Krāšņāko dārza ziedu – magnoliju – plaukšanas laikā 28. aprīlī visu dienu te norisināsies “Pavasara svētki”.

 

Sestdien pirmo reizi Latvijā Botāniskajā dārzā notiks arī sēklu maiņas pasākums “Sēklas un sarunas”, kur ikviens vērtīgu sēklu vai stādu īpašnieks aicināts mainīties ar citiem dārzkopības entuziastiem un papildināt savu kolekciju. Vienlaikus dārzkopji apmainīsies arī viedokļiem par to, kā saglabāt sēklu un šķirņu daudzveidību par spīti ierobežotajām seno šķirņu pārdošanas un izmantošanas iespējām.

Svētku gadatirgū pulcēsies stādu audzētāji no visas Latvijas, interesenti varēs saņemt speciālistu padomus par augu stādīšanu, kopšanu, kā arī piemērotāko stādu izvēli. Turpat varēs iegādāties arī kartupeļus, dārzkopības preces un augu aizsardzības līdzekļus. Būs arī zemnieku ražojumi, konditorejas izstrādājumi, amatnieku darinājumi. Bērnu priekam svētkos organizētas radošās darbnīcas un iespēja doties izjādē. Tomēr visaizraujošākā jaunākajiem LU Botāniskā dārza ciemiņiem solās būt starptautiskā Augu aizsardzības diena 18. maijā. Tad maziem un lieliem būs iespēja izpētīt dārza reliktos, indīgos un aizsargājamos augus izzinošās orientēšanās takās, kā arī darboties vairākās āra “laboratorijās”.

LU Botāniskajā dārzā aplūkojama Latvijā lielākā magnoliju kolekcija, kurā ir 17 dažādu šķirņu un sugu koki. Dabā tie aug Dienvidāzijā un Amerikā, bet Latvija ir viens no tālākajiem ziemeļu punktiem, kur iespējams audzēt atsevišķas izturīgākās magnolijas. Šajā dārzā tās plaukst jau aptuveni pusgadsimtu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+