×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Itālijā aiztur cilvēku kontrabandistus (1)

Foto: LETAFoto: LETA

A handout image released by the Italian Navy shows immigrants on a boat off the Italian island of Lampedusa, 17 March 2012. Five immigrants from North Africa were found dead on a boat south of the Italian island of Lampedusa, port authorities said on 17 March. Coast guards were dispatched on a rescue mission after receiving an emergency call from the boat, which was carrying dozens of illegal immigrants. Some 52 immigrants, including five women, were found in poor health.

Itālija kopš 2014. gada janvāra aizturējusi 888 iespējamos cilvēku kontrabandistus, bet viņu vidū nav neviena no galvenajiem šā nelegālā biznesa organizētājiem, liecina policijas dati.

Lielākā daļa arestēto cilvēku kontrabandistu ir Ēģiptes un Tunisijas pilsoņi. Aptuveni astoņi simti no viņiem ir vīri, kas tiek nosēdināti pie laivas stūres ar satelīttelefonu un rungu rokā, lai turētu migrantus pie kārtības. Pārējiem astoņdesmit, domājams, bijusi lielāka loma migrantu transportēšanas organizēšanā. Tomēr nevienu no galvenajiem plānotājiem un rīkotājiem aizturēt nav izdevies, lai gan Itālija pastiprinājusi sadarbību ar valstīm Vidusjūras dienvidu krastā, izņemot Lībiju. Īpaši tiek pieminēts etiopietis Ermiass Garmiajs, kurš, kā uzskata, nopelnījis 70 miljonus dolāru, fraktējot kuģus migrantu pārvadāšanai. Domājams, ka Garmiajs darbojas Lībijā, kur viņa biznesa impēriju varētu apdraudēt vienīgi vietējo bruņoto grupējumu interese par šo ienesīgo nodarbi. Kad viens no šiem kuģiem 2013. gadā nogrima pie Itālijas Lampedūzas salas krastiem, gāja bojā 366 cilvēki. Cilvēku kontrabandistam no Tunisijas, kas šajā kuģa avārijā izdzīvoja, pagājušajā mēnesī tika piespriests 18 gadu cietumsods par slepkavību. Kopš pagājušā gada sākuma Itālijā pa jūras ceļu ieradušies aptuveni 270 000 migrantu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai kāds nevarētu sniegt informāciju par laivām, ko izmanto. Kāds ir to liktenis pēc tam? Rodas iespads, ka tās pēc tam dodas atpakaļ, lai vestu jaunus bēgļus. Varbūt, ja tās iznīcinātu, vedējiem aptrūktos peldlīdzekļu?

Draugiem Facebook Twitter Google+