×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2015
Drukāt

“Aldaris” prognozē “dramatisku kritumu” alus tirgū (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Alus darītājas AS "Aldaris" valdes priekšsēdētājs Margus Kasteins.

Nākamo trīs gadu laikā alus tirgus Latvijā samazināsies par 3%, kas nozarei ir dramatiski liels kritums, šodien Alus kongresā prognozēja AS “Aldaris” valdes priekšsēdētājs Marguss Kasteins.

“Latvijā mazāk pērk alu, kam ir vairāki iemesli. Sarūk cilvēku skaits, kā arī alus zaudē tirgus daļu pret citiem dzērieniem, piemēram, pret sidriem un vīnu. Alum patlaban ir 42% alkoholisko dzērienu tirgus daļas, savukārt līdz 2018.gadam šis rādītājs būs tikai 39%,” sacīja Kasteins.

Tāpat viņš norādīja, ka patlaban “Aldaris” fokusējas uz “premium” jeb ekskluzīvo šķirņu ražošanu, tomēr uzmanību pievērsīs arī lētāka segmenta alum.

“Patlaban kopumā alus tirgū 40% ieņem lētais alus, vidējai klasei ir 23%, savukārt “premium” klase un nelielo ražotāju alus ieņem pārējo tirgus daļu. Uzskatām, ka “Aldarim” jātēmē uz 30% lēto produktu tirgus daļu. Tas ir ne tikai naudas ziņā, bet arī lai sniegtu ieguldījumu sabiedrības veselībā, jo stiprajā alū ir daudz alkohola, kas veicina negatīvas tendences,” atzina uzņēmuma vadītājs.

Vienlaikus viņš atzina, ka kopumā alus tirgum izredzes neesot sliktas, jo vērtības ziņā tirgus apjoms pieaugšot. “Cilvēki ekonomiski būs stabilāki, izvēlēsies kvalitatīvu alu, mazāk dzers divlitrīgo pudeļu alu. Domāju, ka viena trešdaļa alus Latvijā tiks pārdota “premium” kategorijā. Savukārt ražotājiem jāveido spēcīgi zīmoli, jo tikai tā ir izdzīvošanas garantija,” rezumēja Kasteins.

Kā ziņots, saistībā ar 150 gadu jubileju AS “Aldaris” šodien tiek atklāts Alus muzejs, kā arī norisinās kongress, kurā nozares pārstāvji, ekonomisti un politiķi diskutē par nozares attīstības tendencēm un alus kultūru Latvijā un pasaulē.

Jau vēstīts, ka “Aldara” apgrozījums 2013.gadā bija 36,3 miljoni eiro salīdzinājumā ar 36,4 miljoniem iepriekšējā gadā. Savukārt zaudējumi bijuši 2,6 miljoni eiro salīdzinājumā ar 3,9 miljonu eiro rādītāju 2012.gadā. Pagājušā gada finanšu dati vēl nav publiskoti.

“Aldaris” ir Dānijas alus ražotāja “Carlsberg” grupas uzņēmums. “Carlsberg” kontrolē uzņēmumu “Baltic Beverages Holding”, kam pieder 19 alus darītavas septiņās Austrumeiropas valstīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tad Aldarim ir kads dzerams alus?Dzeru tikai dzivo alu,mums pagaidam ir loti maza konkurence saja segmenta,tapec ir baigi augstas cenas,piemeram Kraslavas alus maksa 2,40 litra,parejie ir vel daudz dargaki.Cik zinu,tad driz Riga Plaviniekos atversies dziva alus bode,kas piedavas labu alu no Lietuvas un cenas bus divreiz zemakas.Lietuva ir 60 alus daritavas un dala no tas produkcijas ir loti laba,gaumes lieta,protams.Es perku Birzos pa 0,93 euro litra.

Draugiem Facebook Twitter Google+