×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
15. augusts, 2016
Drukāt

Kučinskis zināja par trīs ZZS ministru neformālo tikšanos ar Krievijas vicepremjeru (20)

Foto - LETAFoto - LETA

Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS)

Papildināta.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) zinājis par viņa pārstāvētās partijas ministru tikšanos ar Krievijas premjera pirmo vietnieku Arkādiju Dvorkoviču, aģentūrai LETA pavēstīja Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Premjers uzskata, ka abām valstīm ir jāsadarbojas, jo īpaši tāpēc, ka tās ir kaimiņvalstis. Tomēr sadarbībai ir jānotiek, ievērojot Eiropas Savienībā pastāvošo regulējumu, tostarp pret Krieviju noteiktās sankcijas.

Vaivars arī piebilda, ka dienā, kad notikusi tikšanās, premjers bijis atvaļinājumā. Tomēr zemkopības ministrs Jānis Dūklavs premjeram esot apliecinājis, ka Ārlietu ministrija (ĀM) ir informēta par gaidāmo tikšanos.

ĀM nezināja, ka ar Krievijas vicepremjeru tiksies arī Augulis un Reizniece – Ozola

ĀM atbalsta praktisko jautājumu kārtošanu ar Krievijas pārstāvjiem, taču Latvijas amatpersonām jāievēro valdības noteiktā kārtība, kādā notiek valsts amatpersonu tikšanās, līdz ar to ministrija sagaida izsmeļošu un detalizētu informāciju par to, kas starp trīs ZZS ministriem un Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva vietnieku Arkādiju Dvorkoviču ticis pārrunāts.

Par savu iespējamo tikšanos esot informējis zemkopības ministrs Dūklavs, taču par pārējo ministru dalību sarunā ĀM neesot bijusi informācija. “Domāju, ka tuvākajā laikā Ministru kabinetā aktualizēsim vispārējos sarunu risināšanas un diplomātisko sarunu un pierakstu veikšanas mehānismus,” aģentūrai LETA komentēja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”).

Portāls “skaties.lv” piektdien vēstīja, ka Krievijas vicepremjers, kurš atrodas Latvijā atvaļinājumā un tikās ar Rīgas mēru, ticies arī ar trīs ZZS ministriem. Tikšanās notikusi zivju pārstrādes rūpnīcā “Karavela” un tajā piedalījušies finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, satiksmes ministrs Uldis Augulis un zemkopības ministrs Dūklavs.

To, ka notikusi šāda tikšanās, portālam apstiprinājusi Reizniece-Ozola. Viņa skaidroja, ka tikšanās laikā runāts par sankciju atcelšanu zivju pārstrādātājiem, kā arī par Inčukalna gāzes krātuvi. Kā vēsta portāls, tikšanās pretēji diplomātiskajai praksei esot notikusi bez ĀM iesaistes. Dūklavs portālam skaidrojis, ka tikšanās organizators bijis Krievijas vēstnieks Latvijā.

Kā aģentūrai LETA norādīja ārlietu ministrs Rinkēvičs, Latvijas ārpolitika attiecībās ar Krieviju balstās uz vairākām pieejām. Tostarp ir jautājumi, kuros Latvijas nostāja ir principiāla, starp tiem arī tie, kas attiecas uz valsts drošības un NATO klātbūtni, kā arī jautājumu loku, kas skar starptautiskās drošības situāciju un likumu ievērošanu.

Kas attiecas uz Ukrainu un sankcijām, ja Minskas vienošanās tiks izpildītas, Latvija uzskata, ka ir pamats daļas sankciju mīkstināšanai. Savukārt, kas attiecas uz praktisko jautājumu kārtošanu, ĀM vienmēr atbalstījusi divpusējās sadarbības mehānismu. Rinkēvičs arī atgādināja, ka jau iepriekš pašreizējais un bijušais satiksmes ministrs devušies vizītēs uz Krieviju. Tāpat to darījis arī zemkopības ministrs.

“Šāds sarunu mehānisms ir daļa no mūsu ārpolitikas kursa, taču tajā pašā laikā būtiski ievērot valdības noteikto kārtību, kādā notiek valsts amatpersonu tikšanās, vai tās būtu formālas, vai neformālas. Par tām ir jāinformē ĀM,” sacīja ministrs. Viņš arī piebilda, ka, ņemot vērā, ka sarunā piedalījās arī Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs, tikšanos par gluži neformālu nevarot nosaukt.

Ministrs arī sacīja, ka kolēģiem valdībā būtu vērts attiecīgi un plašāk informēt ĀM par sarunu rezultātiem. Ministrs gan atzina, ka līdz šim valdības noteiktā kārtība tikusi ievērota, un pauda cerību, ka tā tas arī turpināsies.

“Jebkurā gadījumā deklarācijā ierakstīti skaidri ārpolitikas principi. Protams, šādi interesanti sarunu mehānismi nekādā veidā neietekmē mūsu principiālo nostāju sankciju jautājumā. Un arī neietekmēs,” uzsvēra Rinkēvičs.

Taujāts, vai Krievijas pārstāvjiem līdzīga veida sarunas bijušas arī ar pārējo Baltijas valstu amatpersonām, ministrs zināja sacīt, ka Krievijas diplomātija un politiķi ļoti aktīvi risina sarunas ar visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. Kādā līmenī tas notiek, esot jāanalizē katras dalībvalsts kontekstā.

Rinkēvičs atgādināja, ka bijušas savstarpējas ES ministru, prezidentu un premjerministru
vizītes Krievijā, kā arī otrādi.

Turpinot sarunu saistībā ar Krievijai noteiktajām sankcijām, Rinkēvičs apliecināja, ka “šī tikšanās nav uzskatāma par nobīdi Latvijas ārpolitiskajā kursā”.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. duuklavs meegjina buut par galveno. 🙂

 2. Labi, ka neesmu ZZS elektorāts!!! Paldies un Pareizi īsāk sakot!!!

 3. visa vaina ir tā, ka nav likvidētas okupācijas sekas; pie varas grožiem ir palikuši “liberālie komunisti” un Valstī ir atstāts viss okupantu “dzīvais spēks” – SC elektorāts. Okupācijas likvidācija nav pabeigta!
  Bet tas ir jāizdara, jo pretējā gadījumā tādas latviskas Latvijas nebūs, un senču asinis būs lijušas veltīgi…

  • Оккупация мозга это болезнь.

   • Graafist, tu pamani smadzenju apseestiibu citos, bet nepamani, ka pats esi tieshi taads pats – ar slimaam un apseestaam smadzeneem, kaa tiko pats teici. Atbriivo praatu. Atver sirdi. Ir pasaulee tak arii labi cilveeki! Un paliidzi tiem, kas ciesh tikt valjaa no apseestiibas. Visu laiku lamaaties nav laagaa…

 4. ka TV Panorāma par to klusē. Daudzi ļaudis par to nemaz nezin. Taču pastāstiet tautai, kā ZZS ministri pa kluso, pa kluso, pa kluso…

 5. Šis nav vienīgais piemērs, kā raše izmanās uzlikt mīksto
  Eiropas aktivitātēm.
  Pat izmanās izpumpēt naudu no ES līdzfinansējumiem !
  (var pameklēt: “”Jelgavas mašīnbūves rūpnīcai” lielākās
  problēmas rada produkcijas viltotāji “).
  /
  Īsumā: nodibina kopuzņēmumu Latvijā ar kādu vietējo
  kangaru un tas pieprasa ES līdzfinansējumu šim
  kopuzņēmumam !

 6. Bet ko tad jūs cerat sagaidīt no padomju okupantu brīvprātīgajiem ideoloģiskajiem darboņiem?Tauta viņus ir izvēlējusies par saviem mesijam,piebērusi un ber kabatās zeltu.Šahiste un CO tikko mēģinaja iedabut strateģiskā amatā vēl odiozaku personu.Viss tas notiek Pārdaugavas monstra pielūdzēju un sargātaju valstī.

 7. Pēc 25. gadiem, vel valda haos un bez-disciplinas pieēja, nopietnos valsts vadības nozarēs. Šeit nav runa par attiecības veikšanu ar mūsu kaimiņvalstīm bet: katria Latvijā dzivojošā persona nevar un nedrīkst pākāpt starptautiski attiecošos protokolus: vienalga cik mēs pesongi varētu tanī iesaistīties.
  Jautājums? Kur ir komisija, ārzemju jautājumos!

 8. Šie rusofīlie komūnisma pabiras cenšas stūrēt Latviju Pūķina krievijas virzienā.

 9. Vēsture atkārtojas. Elastīgo netrūkst, atrunu arī.

 10. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  kāpēc nebeidz smirdēt pie Airītēm izbērtie mēsli? Tos papildina…

 11. Loti pareiza riciba, jo vajag vienreiz uzsakt sarunas ar Krievijas Federaciju. Nezinu, ka nu kuram, bet es Krieviju neuzskatu par kaut kadu zveru vai agresoru. Jasak vienreiz domat par Latvijas interesem, nevis tas kas patiktos aizjuras agresorm ASV un NATO. Neaizmirsisim nekaunigo Belgradas un Dienvidslavijas bombardesanu, neaimirsisim Iraku, Afganistanu, Libiju, Siriju un valsts apvaesumu Ukraina. Un, ne jau Krievija uzsaka so HAOSU pa visu pasauli, bet gan ASV un NATO. Ja mes to tagad nesapratisim un neapjegsim, tad saksies tresais pasaules kars un tas bus beigas mums visiem. Es neaicinu karot, tiesi otradi- es gribu mieru visam musu Latvijas gimenem. Reizem vajag vienkarsi apstaties un padomat, ko mes vispar gribam.

  • pareizi: nevajaga aizmirst ! Atbildēt

   nevajaga aizmirst 1939.gadu, 1945.gadu, Abrenes piesavināšanos un veselu lērumu citu kliedzošu faktu … !!!

  • Nevajag muldēt.Bombard;eja nevis Dienvidslāviju,bet Serbiju,kura veica bruņotu agresiju pret neatkarību pasludinājušām Valstīm un genocīdu Kosovā.
   Kas attiecas uz Afganistānu,tad,ja tu tā pārdzīvo, varu tev ieteikt ataudzēt bārdu un pievienoties Taleban,tikai skaties ka pie apgraizīšanas,tev kaut ko vairāk nenogriež.

   • А то, что албанцы резали сербов направо и налево без остановки, да взрывали провославные святыни, это по вашему нормально, да?!

    • Lai arī kā,tu man .. ,neriebtos,nolēmu tev atbildēt.
     Tātad tavuprāt vispareizāk ticīgo svētvietas ir tūkstošiem nogalināto Srebreņicā un citur b.D.Slāvijas teritorijā vērtas?
     Ja tā ..,tad neņaudi,kad atnāks pēc tevis.

Draugiem Facebook Twitter Google+