Ekonomika
Bizness

“Amber Beverage Group” uzraudzības padomes izveidi vadīs finansists Marks Gārbers 16


“Latvijas balzams”  produkcija.
“Latvijas balzams” produkcija.
Foto LETA

Holdinga kompānijas “Amber Beverage Group” uzraudzības padomes izveidi 2018.gada pirmajā ceturksnī vadīs finansists Marks Gārbers, informēja kompānijā.

Gārbers iecelts arī par “Amber Beverage Group” īpašnieka, “Amber Beverage Group Holding S.a.r.l” neatkarīgo direktoru ar stratēģiskā konsultanta funkcijām.

“Amber Beverage Group” pārstāvji informēja, ka Gārbers visas pasaules investīciju speciālistu aprindās ir labi zināms finansists, medicīnas zinātņu doktors, kurš 1987.gadā kļuva par viena no pirmajiem privātajiem uzņēmumiem PSRS “Sintez” dibinātājiem. 1988. gadā ar Gārbera līdzdalību tika dibināts arī pirmais PSRS un ASV kopuzņēmums “Sovaminko”, bet vēlāk – PSRS un ASV tehnoloģiju uzņēmums “Mebinvest”. 1995. gadā Gārbers kopā ar “Credit Suisse First Boston” bijušo izpilddirektoru Hansu-Joergu Rudlofu dibināja pirmo Krievijas investīciju banku “UCB”. 1998. gadā “UCB” banku pārpirka investīciju banka “Robert Fleming & Co.”, un Gārbers kļuva par “Fleming UCB” priekšsēdētāju.

2000. gadā, pēc tam, kad “Chase Group” nopirka “Robert Fleming & Co.”, Gārbers kopā ar Roderiku D. Flemingu nodibināja globālo finanšu grupu “Fleming Family & Partners”, un kļuva par “FF&P” vecāko partneri. Savukārt 2012. gadā viņš kopā ar Īanu Hanamu izpirka “FF&P” Krievijas divīziju un 2012. gadā dibināja kompāniju “GHP”.

Jau ziņots, ka saskaņā ar “Latvijas balzams” piektdien, 5.janvārī sniegto informāciju biržai “Nasdaq Riga” holdinga kompānijai “Amber Beverage Group”, tajā skaitā tajā ietilpstošajai AS “Latvijas balzams”, mainījušies īpašnieki – kompānijas kapitāldaļas nodotas no viena “S.P.I. Group S.ar.l.” uzņēmuma citam.

“S.P.I. Regional Business Unit B.V.” ir atsavinājusi visas tai piederošās “Amber Beverage Group” kapitāla daļas citai “SPI Group S.ar.l.” kontrolētajai sabiedrībai “Amber Beverage Group Holding S.ar.l.”. Tādējādi “SPI Group S.ar.l.” netiešā veidā joprojām pieder 89,99% balsstiesīga “Latvijas balzama” kapitāla jeb 6 746 460 akcijas.

Iepriekš “SPI Regional Business Unit BV” bija galvenais “Latvijas balzams” akcionārs, kam piederēja 89,99% no uzņēmuma pamatkapitāla.

“Amber Beverage Group” ir izveidota, starptautiskajai alkoholisko dzērienu kompānijai “SPI Group” apvienojot Baltijas uzņēmumus – “Latvijas balzamu”, dzērienu izplatītājus “SPI Distribution Latvia”, “SPI Distribution Estonia” un “Bennet Distributors” Lietuvā, specializēto dzērienu veikalu ķēdi “Latvijas balzams veikali” Latvijā un “Darija” Lietuvā. “Amber Beverage Group” dibinātāja un 100% daļu īpašniece ir Nīderlandē reģistrētā kompānija “S.P.I. Regional Business Unit B.V.”. “Latvijas balzama” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv

Par svarīgo