×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
27. marts, 2014
Drukāt

ANO komiteja: Latvijas valsts valodas likumi diskriminē krieviski runājošos (60)

valoda_14-01-01

Latvijas valsts valodas likumi ir diskriminējoši, jo ierobežo darba iespējas krieviski runājošajiem un citām minoritātēm, ceturtdien paziņojusi ANO Cilvēktiesību komiteja.

Pēc tikšanās ar Latvijas amatpersonām šomēnes komiteja savā ziņojumā vērsusi uzmanību uz nepilsoņu statusu un valodu minoritātēm Latvijā.

Komiteja paudusi bažas, ka Latvijas valsts valodas prasmju prasībām ir diskriminējoša ietekme uz nodarbinātību un minoritāšu grupu darbu, kā arī paudusi bažas par nepilsoņu izslēgšanu no vairākām profesijām privātajā sektorā.

ANO Cilvēktiesību komiteja aicinājusi Latviju pielikt lielākus pūliņus, lai nodrošinātu, ka pilnībā tiek ievērotas cilvēktiesības, un atbalstīt integrācijas procesus.

Komisija aicinājusi pārskatīt valodas likumu, lai “garantētu, ka visi ierobežojumi latviski nerunājošo tiesībām ir saprātīgi, proporcionāli un nediskriminējoši”, un atvieglot šo personu saskarsmi ar varasiestādēm.

Latvijai būtu arī jāapsver iespēja paplašināt to cilvēku loku, kam ir tiesības uz bezmaksas valodas kursiem, un jāpārstāj samazināt budžetu minoritāšu valodas izglītībai, norādījusi komisija.

Pievienot komentāru

Komentāri (60)

 1. ANO lēmumi diskriminē valsts pamatnāciju, kura vardarbīgi kļūst jau par minoritāti savā zemē.

 2. Tā vien liekas, ka ANO sagatavo augsni Latvijas Maidanai. Varbūt izbeigsim te kultivēt to terminu “multikulturāla valsts” un ļausim “Latvijas krieviem”staigāt dzimtenes virzienā? Un ANO rezolūcijas sūtīsim ..!

 3. ANO ekspertiem vajadzētu iepazīties ar Žeņevas konvencijas nostādnēm, ko parakstija PSRS, bet nepildīja un to arī nepilda Krievīja PSRS mantiniece.Ja to pildītu, tad Latvijai nebūtu problēmu ar tādu daudzumu krievu tautības nelegālo imigrantu (formulējums saskaņā ar Žeņēvas konvenciju ).Lavijā nav problēmu ar darbu krieviski runājošiem bet gan latviešiem,kuri nepārvalda krievu valodu krievu vadītajos uzņēmumos.Kurš ir uzkūdijis ekspertus uz šādu soli,kurš ir pilnīgs absurds.

 4. idiotu komiteja ? Atbildēt

  Kā ir ar valsts valodas likumu Krievu impērijā? Tas nevienu “nediskriminē”? Šitos jefiņus ir uzpirkusi Maskava,

 5. ANO – koloniālisma atabalsta organizācija? Tikai nez kāpēc izlases kārtībā, sevišķi izpatīkot padomju okupantiem un kolonistiem, tajā pašā laikā gan franču, gan britu, uc, izsūtot uz mājām, uz etnisko dzimteni, nevis iekarotajiem, pakļautajiem vēl no ANO tribīnes pieprasot izpatikt okupantu vēlmēm.
  Nožēlojama šīs organizācijas diskreditācija, jeb patiesās sejas atklāsme.
  Jeb varbūt nožēlojamākā iesaiste dziļāku intrigu vērpšanā, kārtējās okupācijas sagatavošanas fāzes “iemeslu” izdomāšana, jeb reveranss iekarotājiem, līdzdalība netīrajā politikā?
  Bet tādā gadījumā, ko dara un kāpēc klusē mūsu (???) pārstāvji ANO, ļaudami mūs ciniski apmelot, sagrozīt elementārus faktus?

 6. It kā atbildīga organizācija bet gvelž muļķības,laikam jau kremļa gāzes iespaidā mazliet iekaifojuši.Kāda diskriminācija ja prasa zināt Valsts valodu.

 7. Ja padomju okupantiem kaut kas nepatīk, lai tie salašņas lasās atpakaļ uz savu etnisko mēslaini un nesmird!

 8. Kam lai es sūdzos, ka mūsu jauniešus neņem darbā Latvijā bez krievu valodas zināšanām, ka Rīgas centrā latviešu valodu vairs nedzird, ka transportā jāklausās nenormatīva leksika, bet par 9. maiju vispār nerunāju- ak, apspiestajai minoritatei taču jāļauj papriecāties ar padomju karogiem un Georga lentītēm!

 9. Nu labi, latviešu valods diskriminē citās valodās runājošos – tad nu risinājums vienkāršs visiem -darba intervijas tikai angļu valodā -gan tad visiem viss būs kārtībā!

 10. ANO ekspertus noskaņo pret valsti; Latviju pārstāv Nepilsoņu kongress (4)
  Citi raksti
  ANO komiteja: Latvijas valsts valodas likumi diskriminē krieviski runājošos (46)
  Izsaukumā policistiem uzbrūk agresīvi vīrieši kunga prātā (1)
  Saeima uztic Naudiņam VARAM vadību (1)
  Parlaments konceptuāli atbalsta Satversmes preambulas projektu (3)
  Twitter
  DraugiemFacebookReklāma

  Foto – ShutterstockŠonedēļ Ženēvā darbu sāka Apvienoto nāciju organizācijas (ANO) Cilvēktiesību komitejas 110. sesija, kurā piedalās 14 amatpersonu liela delegācija no Latvijas un kuru vada Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Viktors Makarovs. Sesijas darba kārtībā ir jautājums par pilsonisko un politisko tiesību ievērošanu. Bet dienu pirms šā notikuma ANO ekspertus par situāciju valstī ļauts noskaņot arī nevalstiskajām organizācijām (NVO), kuru pārstāvjiem dota iespēja ne tikai iesniegt savu viedokli rakstiski, bet izteikties arī no tribīnes. No mūsu valsts Ženēvā bija ieradušies ne jau, piemēram, Pilsoniskās alianses delegācija, bet gan Nepilsoņu kongresa un Latvijas Cilvēktiesību komitejas vadība. No Nepilsoņu kongresa uz Ženēvu devusies biedre Elizabete Krivcova, ko Aleksandrs Gapoņenko slēpa no manis, jo “kongresu vajājot Latvijas specdienesti”. Bet Cilvēktiesību komitejas pārstāvis Vladimirs Buzajevs bija atklāts un pastāstīja, ka turp deleģēts Aleksandrs Kuzmins, kurš, kā noskaidroju, kāpis ANO tribīnē, lai pastāstītu par krievvalodīgo diskrimināciju Latvijā.

  Vēstniekam visas 
organizācijas vienādas


  Kāpēc savu viedokli nav paudusi Latvijas Pilsoniskā alianse, kas apvieno daudzas valstij lojālas sabiedriskās organizācijas? Direktora pienākumu izpildītāja Inta Šimauska bija nepatīkami pārsteigta, kad uzdevu šo jautājumu, jo viņai par sesiju bija pirmā dzirdēšana. “Būtu tikai koleģiāli, ja Latvijas pārstāvniecība ANO vismaz atsūtītu aicinājumu piedalīties, īpaši ņemot vērā, ka valstī ir NVO, kam valsts intereses pilsonisko un politisko tiesību ievērošanā nav pirmajā vietā. To taču zina arī valdības pārstāvji, tāpēc esmu pārsteigta, ka nevienam neienāca prātā mudināt mūs piedalīties ar savu viedokli,” sacīja I. Šimauska. Bet Latvijas vēstnieks ANO Raimonds Jansons atbildēja, ka organizācijas neesot pietiekami vērīgas, jo “Latvijas Vēstnesī” neesot izlasījušas informāciju par valdības apstiprināto delegāciju, kas piedalīsies ANO sesijā. Uz jautājumu, vai vēstnieks ir dzirdējis par valstij nelojālām organizācijām, kas visos līmeņos aktīvi cīnās par krievu valodu kā otru valsts valodu un pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem, saņēmu atbildi: “Šīs organizācijas ļoti aktīvi piedalās daudzos starptautiskos forumos, ir labi informētas par NVO iespējām paust savus uzskatus starptautiskā līmenī. Diemžēl jāatzīst, ka Nepilsoņu kongress ir daudz aktīvāks par citām Latvijas NVO. Latvijas pārstāvniecība ANO nedrīkst nostādīt vienu organizāciju pret citu, mums jādod visiem vienādas iespējas.”

  Latvieši dzīvojot ilgāk 
nekā etniskie krievi


  Tātad jādod iespēja Nepilsoņu kongresam paziņot ANO, ka naturalizācija neesot efektīva nepilsoņiem, kuri vecāki par 60 gadiem un ka latviešu valodas un vēstures eksāmens esot tik grūts, ka liela daļa tajā izkrītot. Organizācija secina, ka naturalizācijas procedūra nav godīga un tāpēc pilsonība ir jāgarantē automātiski. Pastāvot šaubas, vai vispār ir iespējams nolikt šādu naturalizācijas eksāmenu. Pilsonības likumā esot jāieraksta, ka nepilsoņi esot īpašā vēsturiskā situācijā, tāpēc naturalizācijai jābūt daudz liberālākai. Nepilsoņu kongress uzsver, ka vienīgi Valsts prezidents Andris Bērziņš esot iedziļinājies nepilsoņu problēmās. Ar labu vārdu tiek pieminēti arī ekspremjeri Indulis Emsis, Einars Repše, Aigars Kalvītis un Valdis Birkavs, kuriem neesot bijušas vienaldzīgas nepilsoņu problēmas.

  Līdzīgu viedokli paudusi arī Tatjanas Ždanokas un viņas domubiedru dibinātā Latvijas Cilvēktiesību komiteja, kas ir pret izglītību valsts valodā krievu skolās un satraukusies, ka par Valsts valodas likuma neievērošanu Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir paredzēts sods un ka Latvijas Televīzijas raidījumiem ir jābūt tikai valsts valodā utt. Komiteja, norādot uz sarežģītajām situācijām, kas jāpiedzīvo krievvalodīgajiem, cenšas pievērst ANO eks­pertu uzmanību tam, ka etniskie latvieši dzīvojot ilgāk nekā etniskie krievi, arī dzimstības rādītāji latviešiem esot augstāki nekā krieviem.

  Ar informatīvo 
telpu viss kārtībā


  ANO Cilvēktiesību komiteja, ko veido 18 dažādu valstu eksperti, pēc iepazīšanās ar NVO ziņojumiem uzklausa valstu pārstāvjus. No Ārlietu ministrijas rakstiski sagatavotajām atbildēm var uzzināt par Saeimas un valdības politiskajām iniciatīvām pilsoniskās sabiedrības stiprināšanā, valsts pārvaldes pasākumiem naturalizācijas jomā, arī par nacionālo minoritāšu tiesībām saglabāt savu valodu un izdot savus laikrakstus… Par krievvalodīgajiem valstij nelojāliem izdevumiem gan nav ne vārda. Toties pieminēts laikraksts “Meč Duhovnij”, žurnāls “Pomorskij Vestņik” utt. Publikācijas krievu un angļu valodā stiprina sabiedrības pārliecību, ka Latvijā minoritātes var iepazīties ar valsts un reģionālā līmeņa ikdienas ziņām savā dzimtajā valodā, raksta Ārlietu ministrija, piebilstot, ka arī internetā ir dažādas saites, kuras nodrošina informāciju krievu valodā, tāpat kā radio un televīzijas pārraides. Ar labu vārdu piesaukts arī Pirmais Baltijas kanāls.

  Citāds skatījums


  Ne tik rožains skatījums ir tiesībsargam Jurim Jansonam, kurš ANO Cilvēktiesību komitejā uzstājās ar runu un vērsa komitejas uzmanību gan uz nepilsoņu statusu, gan arī mazākumtautību tiesībām uz izglītību. Runājot par nepilsoņu statusu, tiesībsargs uzsvēra, ka “bijušo PSRS pilsoņu statusa apzīmēšanai ir lietojams precīzs nosaukums – bijušie PSRS pilsoņi bez Latvijas Republikas vai citas valsts pilsonības, nevis līdz šim plaši lietotais termins “nepilsoņi”, kas ir radījis lielu neizpratni starptautiskajās institūcijās (..) Bijušie PSRS pilsoņi (..) bauda plašas konstitūcijā un starptautiskajos cilvēktiesību dokumentos garantētās pilsoniskās un sociālekonomiskās tiesības. (..) Tomēr vēlos norādīt, ka nepilsoņa statuss tika radīts kā pagaidu statuss. Lai gan nepilsoņu skaits kopš valsts neatkarības atjaunošanas ir samazinājies vairāk nekā par pusi, tiesībsargs ar bažām vēro naturalizācijas tempu samazinājumu pēdējos gados. (..) Tas diemžēl skaidrojams arī ar atsevišķu nevalstisko organizāciju mērķtiecīgu darbību, šķeļot sabiedrību, kā arī apzināti izplatot nepatiesu informāciju par automātisku pilsonības piešķiršanu politiskās varas maiņas rezultātā”.

  J. Jansons uzsvēra, ka atsevišķās valsts skolās vairāk nekā divdesmit gadu pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas mazākumtautību skolēniem netiek nodrošinātas pienācīgas zināšanas, lai spētu brīvi sazināties valsts valodā, un atsevišķi pedagogi nav spējīgi komunicēt valsts valodā. “Šāda valsts politika ir pretrunā ar EDSO Hāgas rekomendācijām par mazākumtautību tiesībām uz izglītību, kurās norādīts, ka “vidusskolās mācību priekšmetiem, kas tiek pasniegti valsts valodā, ir jātiek pakāpeniski palielinātiem,” sacīja tiesībsargs. Viņš Cilvēktiesību komitejai atklāja, ka dziļu neizpratni un nosodījumu rada atsevišķu organizāciju protesti pret jebkādām valdības iniciatīvām stiprināt valsts valodas apmācību mazākumtautību skolās un pat radikāli aicinājumi mazākumtautību pārstāvjiem sekot Ukrainas scenārijam. “Šādu iniciatīvu mērķis ir nevis aizsargāt mazākumtautībām piederīgo bērnu intereses, jo bērnu tiesības apgūt dzimto valodu un kultūru nav un nedrīkst tikt apšaubītas, bet to patiesais nolūks ir gūt politisko atbalstu, šķeļot un radikalizējot sabiedrību,” secināja J. Jansons.

  Cilvēktiesību komiteja apkopos visu tai piegādāto informāciju par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām Latvijā, lai uzrak­stītu savus secinājumus un rekomendācijas, pastāstīja Latvijas delegācijas vadītājs Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Viktors Makarovs. Rekomendācijas, nenoliedzami, balstīsies arī uz abu pieminēto valstij nelojālo NVO redzējumu.

  Uzziņa


   ANO Cilvēktiesību komiteju veido 18 neatkarīgi eksperti, kurus uz četriem gadiem ievēl valstu partijas. Eksperti ievēlēti no Tunisijas, Alžīrijas, Francijas, Ēģiptes, Nīderlandes, Japānas, Šveices, Dienvidāfrikas, Maurīcijas, Rumānijas , ASV, Apvienotās Karalistes, Kostarikas, Argentīnas, Vācijas, Izraēlas, Gruzijas un Surinamas.

  Viedoklis

  Vaira Paegle (pretendēja uz Latvijas vēstnieka ANO amatu): “Svarīgi, lai lielākā daļa ekspertu būtu demokrātisko valstu pusē. Kā redzams, komitejā iekļauti arī tādi eksperti, kas nāk no valstīm, kur pilsoniskās un politiskās tiesības ievēro par matu tiesu, tāpēc, visticamāk, tiem būs saistošs gan Nepilsoņa kongresa, gan arī Cilvēktiesību komitejas viedoklis. Zinot ANO samērā pasīvo attieksmi pret traģiskajiem notikumiem Sīrijā un Ukrainā, es neceru, ka šī organizācija spēs objektīvi izvērtēt krievvalodīgo tiesību situāciju Latvijā.”

 11. Vai citu valstu VALSTS valodas likumi arī diskriminē krieviski runājošos vai tikai Latvijas?Domāju ,ka arī citās valstīs ir likumi,kas nosaka valsts valodas statusu un nekādā ziņā nevienā no tām par valsts valodu nav noteikta krievu valoda-izņemot Krieviju,protams.Kā tad ANO tieši Latvijā ir atradusi ,ka valsts valodas zināšana krievvalodīgajiem ir diskriminējoša,bet vēl līdz šim nav konstatējusi,ka krievvalodīgie Latvijā ir 50 gadu okupācijas sekas,nevis nacionālā minoritāte.

 12. kas ta nu? ANO jau pilnīgi kļuvusi par okupantu valstst krievijas un Ķīnas ruporu?

 13. Par šito ANonistu runāto nav jāsatraucas jo nekādas juridiskas sekas no tā nav tie;si to pašu paziņoja krievija un lai arī visi tie nepilsoņi kam ir izdalītāās pases tās ir jāatņem un jāliek izbraukt un tad iebraucot atpakaļ tiem ir jāizsniedz uzturēšanās atļaujas ja tā būs tieši tas ko Krievija darīs krimā bet te Latvijas ierēdņi ir izdarījuši lāča pakalpojumu tiem kam iedevuši nepilsoņu statusu un vis tas veicināja korupciju.Vai tiešām nav neviena kurš zina juridiskās nianses.

 14. Vai šajā valstī būs kāda drosmīga, principiāla amatpersona vai politiķis, kas beidzot pasaulei skaidri un gaiši pateiks, ka patiesībā Latvijā valodas dēļ tiek diskriminēti latvieši, jo viņi ir spiesti runāt okupantu valodā un to, ka Latvijā nav krievvalodīgo un kādu tur vēl minoritāšu, bet ir okupanti, kolonisti un viņu pēcteči, kuriem saskaņā ar Ženēvas 1949. gada konvencijas 49.paragrāfu ir jākravā čemodāni un jādodas uz mājām. Nedrīkst par “nacionālajām minoritātēm” saukt okupantus, kolonistus un viņu pēctečus, jo tie ir pilnīgi dažādi jēdzieni! Ir beidzot jāveic Latvijas deokupāciju un dekolonizāciju!

  • А попа не треснет у тебя? Ишь развоевался, смотри, придут к тебе «зелёные человечки».

 15. Lai arî izskata diskrimināciju pret tiem kas neprot krievu valodu un citas svešvalodas, jo daudz kur tās tiek pieprasītas bez vajadzības!!! Ķēmi..

 16. Lai kaut ko līdzīgu iesaka štatiem vai fričiem!Pilnīgi anābi!!!

 17. K. Markss>>> Ždanokai, Pļineram, Cil''evičam.... Atbildēt

  Jūs bijāt “”uzticīgi””manas mācības , manam Manifestam, biedri.Esmu dziļi kļūdījies jūsu uzticībā. Biedri ,neticat šiem viltus darboņiem. Esmu teicis:”” Nezināt tās valsts valodu, kurā dzīvo, var tikai CIEMIŅŠ, IDIOTS VAI OKUPANTS.””

 18. Pasūtīt viņus uz vienu vietu!
  Krievija atkal ir izdevusi naudu, lai apmelotu Latviju.
  ANO Komitejas “ieteikumi” nav nevienam saistoši.

 19. Ko TIE ANO eksperti ŠEIT MEKLĒ un KAS VIŅUS TE SAUCIS??? VAI ŠIEM “EKSPERTIEM” LĪDZ ŠIM LAIKAM NAV ZINĀMS, KAS ĪSTENĪBĀ NOTIEK LATVIJĀ UN KURa TE IR MINORITĀTE??? Laikam jau “EKSPERTIEM” ir UZDEVUMS IZKVĒPINĀT NO LATVIJAS LATVIEŠUS NEVIS IEBRAUCĒJUS, KURI PRINCIPĀ NEMĀCĀS VALSTS VALODU?????? “EKSPERTI” BŪTU TIK LAIPNI UN PASACĪTU MUMS, CIK LATVIEŠU BIJIS JĀAIZBRAUC NO SAVAS ETNISKĀS DZIMTENES TIKAI TĀDĒĻ, , KA NEPROT KRIEVU VALODU ??? Ko ANO EKSPERTI GALU GALĀ ŠEIT GRIB PANĀKT???????????????? “EKSPERTI”!!! UZMANIGI IZLASIET KOMENTĀRUS un TAD SAPRATĪSIET MŪSU NICINĀJUMU JUMS!!!!!!!!!!!!

  • Manuprāt ,gan tas atkarīgs no mums pašiem ,kā šis jautājums tiek pasniegts Pasaulē!Ja nevar pierādit šo apsuru ,ko definē Latvijai nedraudzīgi spēki ,kāpēc žēloties ,ka kāds vainīgs!

 20. Jautājums pēc būtības Atbildēt

  Cik pašā Apvienoto Nāciju organizācijā (ANO) strādā tikai krieviski runājoši darbinieki?

 21. TIKAI NEVAJAG, KAS TE TIEK DISKRIMINĒTS, JA NE PAŠI LATVIEŠI,JO VAIRS NAV TĀDS DARBS LATVIJĀ KUR NEPPRASĪTU KRIEVU VALODU. IEEJIET SS.LV. JA TIEK PIEDAVĀTS DARBS TAD VIENA NO SVARĪGAKAJĀM VALODĀM IR KRIEVU VALODA. UN SLUDINĀJUMI VISVAIRĀK IR KRIEVU VALODĀ.

 22. Latvija pasaulē,pēc Krimas,vienīgais grēkāzis,ekspertu kungi?

 23. Esmu veca krieviete un pārvaldu latviešu valodu,esmu pilsone.Krieviem vajaga mācīties latviešu valodu,Latvijas vēsturi un kārtot pilsonību.Pietiks gudroties un žēloties visur,bļaustīties.Te ir Latvija,bet ne Krievija.

  • Kaut vairāk būtu tādu domājošu tautiešu kā jūs!!! ❤️

  • Paldies kundze! Ļoti cienu Jūs un citus, kas rīkojas kā Jūs!
   Kaut būtu vairāk tādu krievu kā Jūs, kas rakstītu un atbalstītu mūsu valodu un visu mūsu kopējo zemi. Man kaimiņi un paziņas arī ir krievi un viņi balso par latviskajām partijām, bērni iet latviešu skolās un nebūt nefano par Kremļa izdarībām.

  • Juusu balss ir ljoti svariigi dzirdeet, ceru ka Juus buusit vienmeer gatava to pacelt. Latvijai ir ljoti vajadziigi taadi pilsonji kaa Juus. Mums ir daudz vairaak jadzird no krieviem kas runaa latviski un domaa taapat kaa Juus, tas visiem muusu valstii var tikai naakt par labu.

 24. ANO neko nezina par okupāciju un krievu šovinismu.Lai padzīvo Latvijā,tad zinās,ka te viss kārtība.Ja krievi negrib mācīties latviešu valodu tad,tā ir viņu problēma.Vajag darīt tā kā putins dara,ja neesi pilsonis,tad uzturēšanās atļaus jāsaņem.

 25. Godīgi, par šo rakstu biku uzvilkos. Tā jau viņiem par daudz tiesību.

 26. Kā var pieprasīt lai Latvijā pieņem darbā nezinot latviešu valodu!?Vai Ņujorkā,kaut vai tualetes mazgāt pieņems,ja runāšu tikai latviski!?Izskatās,ka ANO ierēdņi,lai vismaz kaut kā pierādītu,ka ir kaut kam vajadzīgi(pasaulē viņus,tā īsti,jau neviens vairs neņem galvā)mēģina nolaizīt pakaļu Putinam,jo no amerikāņiem jau dabūja pa nagiem.

  • ….LDZ… darba līgumā rakstīts:…Jāpārvalda krievu valoda , augstākajā līmenī…bet piekrītu ANO ekspertiem…

 27. Izskatās kā no Krievijas ITARTASS nokopēts raksts. ANO komitejas mājas lapā nekā tamlīdzīga nav.

 28. Lai ANO nelien tur kur neprasa.
  Mēs par maigu izturamies pret krievvalodīgajiem.
  Tie kasnegrib runāt latviski, lai dodās pie Putina. Varēs runāt krieviski ar visiem un būs viņiem demokrātija ko nevar šeit iegūt.

 29. No kāda pirmavota ir ņemta šī ziņa un kurš ir publicējis šajā portālā?

 30. What a load of bullshit ! Atbildēt

  Šai komitejai nav nekāda ticamība. Vai tai ir bail paokšķerēt pa Krievu impēriju? Kā ir ar miljonu ukraiņu tiesībām Maskavā lietot savu valodu? Kā ir ar baškīriem, burjatiem, čečeņiem, dagestāniešiem, ingušiem, kabardiešiem, kalmikiem, karēliešiem, čerkesiešiem, jakutiem, mariiem, mordoviešiem, osetiešiem, tatāriem, udmurtiem un ķīniešiem, kuriem tiek liegtas tiesības lietot savu valodu visās jomās?

 31. Krievija no Krimas grib izraidīt ukraiņus, protams, tur nav nekādu cilvēktiesību pārkāpumu!

 32. Drīzāk otrādi, Latvijā nedabūsi darbu, ja nezināsi krievu valodu. Tas gan ir fakts :/ ANO izteikumus laikam veica krievijas pārstāvis

 33. Eiropa mes pasi esam ka minioritate. Musejie aizbrauc uz GB un neviens darba nenem ja nemaki anglu. Ja valdiba vieni plute… tad rezultats redzams. Busu musejiem mugurkauls tad ta nebutu.

  • Гражданин латвии Atbildēt

   Ты немножко не догоняешь. Не надо сравнивать себя с Великобританией,русские здесь не эмигранты,а живут многие сотни лет и являются коренной нацией,которую вы подвергаете сегрегации,геноциду и этническим чисткам.

   • nu, nu – PSRS gastarbaiteri pēkšņi kļuvuši par pamattautu? Tu pats, .. bērns, cik paaudzēs šeit dzīvo? No kādas .. raškas sādžas tava babka vai ģeds te aiz okupantu tankiem ievilkās?

   • Graždaņin,Tu kaut ko esi sajaucis, pēc Tavām domām Latvieši un Latviešu nācija cēlusies no krievu Vaņkas?Ha, ha…tas ir tāpat kā pirmais citplanētietis uz Zemes bijis krievs,jo krieviem piemīt lielummānija . Un vispār, ko Tu te dari Latvijā – sen jau Tevi aicina māte Krievija savā klēpī !

    • Дамочка, учите историю! Что, в Кокнесе не правил русский князь, а Двинскую крепость заложил не царь Иван Грозный?!

     • Ka Latvjā nav dvinskij kreposķ un tāda upe Dvina arī netek. Ļoti bieži krievu tantuki Rīgā jautā pēc Dvinas
      Ja tūristi brauc uz kādu valsti, parasti apskatās kartē, kas kur atrodas. Bet krievi pat nevar iemācīties Latvijas lielākās upes.Tā ir klaja necieņa pret Latviešu tautu.Un ne tikai Latviešu. Pavērojiet kā krievi uzvedas citur pasaulē – skaļi, rupji, izaicinoši un cūcīgi.Tev puisīt, pašam vajadzētu pastudēt Latvijas vēsturi, izskatās, ka latviski lasīt proti, tikai ar rakstīšanu tā pašvaki.

   • … kur rodas tādi??? “… uže sotņi ļet… dzīvo Latvijā, bet vēl nav iemācījies saprast valsts valodā. Tādam jāmeklē sava īstā Roģina,- un- jo ātrāk, jo pašam labāk.

   • Ja uzskati sevi par korennuju naciju, tad valsts valoda Latvijā ir latviešu. Aizbrauc uz Vāciju un pabļauj, lai krievu valodai piešķir otru valsts valodu. Norausies ne pa jokam!

 34. ANO JAUNĀKĀ ANEKDOTE,VAI? Atbildēt

  Vai tad krieviski runājošiem un citām minoritātēm darba iespējas tiek mazāk ierobežotas šo “ekspertu” pašu valstīs-Krievijā,ASV,Ķīnā,Brazīlijā,Vācijā,Spānijā,Lielbritānijā,Austrālijā,Itālijā,Ēģiptē,Korejā,Austrālijā jeb citiem vārdiem visās citās pasaules valstīs?

 35. Kevins Rads – Austrālijas premjerministrs.
  „Imigrantiem, nevis austrāliešiem ir jāpielāgojas! Pieņemiet to, vai brauciet prom! Esam noguruši no tautas satraukuma, vai nav aizvainota kāda persona vai kultūra. Mēs runājam angliski, nevis arābu, ķīniešu, krievu vai kādā citā valodā. Izejot no tā, ja vēlaties kļūt par daļu no mūsu sabiedrības- mācieties valodu.
  Lielākā daļa austrāliešu, kuri izveidojuši šo valsti tic Dievam. Ja mūsu Dievs jūs aizvaino, tad es jums piedāvāju meklēt citā pasaules daļā savu valsti. Dievs ir daļa no mūsu kultūras. Mēs pieņemam jūsu ticību bez jautājumiem. Vienīgais ko mēs prasām – pieņemiet mūsu un dzīvojiet mierā un saticībā.
  Vienīgais ko es gribu teikt, mums latviešiem, no citu politisko darbinieku citās valstīs, ka tās aizstāv savas valstiskās, vai nacionālas intereses. Neizplūst tukšā retorikā, bet konkrētiem un taisniem savos spriedumoas. Izplustošā daudzvārdība ir patiesībā ir personīgais garīgais tukšums, ko cenšas izcelta un parādīt sabiedrībai, un tas ir nožēlojami un sekli.
  “Kevins Rads – Austrālijas premjerministrs. Šī ir MŪSU valsts, MŪSU kultūra un MŪSU dzīves stils, un mēs jums dodam iespēju priecāties kopā. Bet pēc tam, kad būsiet beiguši vaimanāt un žēloties par MŪSU Karogu, Zvērestu, reliģiskajām vērtībām, es vēlētos jūs iedvesmot izmantot vēl vienu Lielu Austrālijas Brīvību – IESPĒJU PAMEST VALSTI! Ja esat šeit nelaimīgi – BRAUCIET PROM! Mēs jums nelikām šurp braukt! Tā kā, pieņemiet valsti, kuru esat izvēlējušies.”

 36. Latvijā nav nepilsoņu, ir cilvēki kas nevēlas pieņemt Latvijas pilsonību.

 37. par ko valsts vīriem maksā naudu? Atbildēt

  kuras ietādes atbildībā ir šis lauciņš? Vai tad tā nav ‘Ārlietu Ministrija? Lū, jums atbilde: kas ir kas

 38. Mani kā latvieti diskriminē likumi, kas okupantus un kolonistus padarījuši par nepilsoņiem un pastāvīgajiem Latvijas iedzīvotājiem! Ja būtu taisnīgi likumi, tad visi krievu okupanti un kolonisti tiktu nogādāti PSRS mantiniecē krievijā. Riebjas, ka manu senču slepkavu bērni un mazbērni bradā pa latviešu zemi! Riebjas, ka šie kara noziedznieki un viņu pēcteči naturalizējas par pilsoņiem un balso par Latvijas krieviskošanu.
  Kad ANO Cilvēktiesību komisija iestāsies par Latvijas deokupāciju un dekolonizāciju? No Latvijas jāaizvācas ~500 000 krievruņu okupantiem un kolonistiem!

 39. Ielūgt ANO cilvēktiesību komitejas darboņus apmeklēt okupācijas muzeju,varbūt tad viņiem uzskats mainīsies,ja ne tad viņi irNKVD KGB vai GRU uzpirkti .

 40. Vai ANO cilvēktiesību komiteja ir noteikusi arī latviešiem iespējas pa latviskam sazināties krievijā? Ja ne, tad tādi lēmumi ir galīgi garām un nav akceptējami. Vai šīs komisijas vadītājs nav bijušais PSKP vai komunistiskās internacionāles biedrs? Vai mums krievvalodīgie nav ar karotīti jāpabaro un jāved uz podiņu pačurāt?

  • Ja pa n-tajiem nodzīvotajiem gadiem Latvijā nav spējīgi apgūt valsts valodu un integrēties, tad to darīt nevēlas un NAV LOJĀLI valstij, kas būtu jāizvērtē DK.

Draugiem Facebook Twitter Google+