Kultūra
Māksla

Apbalvos Margaritas Stārastes konkursa laureātus 0

Foto: Nils Erdmanis-Stārasts

Trešdien, 25. oktobrī plkst. 16 Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā tiks apbalvoti Margaritas Stārastes daiļradei veltītā literārā konkursa laureāti, vēsta tā rīkotāji. Konkursā piedalījās 9-13 gadus veci jaunieši no Latvijas un citām Eiropas valstīm.

Vai Margaritas Stārastes varoņi dzīvo arī šodienas bērnu sirdīs? Kā mūsdienu jaunieši izprot Stārastes darbus? Kā viņi redz Stārastes varoņus mūsdienās? Lai to noskaidrotu, Rīgas 3. ģimnāzijas draugu biedrība, sadarbojoties ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Rakstnieku savienību un Kārļa fondu, šī gada pavasarī izsludināja literāro konkursu “Margaritas Stārastes tēlu atdzimšana 21. gadsimtā”.

Konkursā piedalījās vairāk nekā 250 bērnu ar radošiem darbiem videostāstu, pasaku un eseju formā. Darbu autori pārstāv plašu ģeogrāfiju – gan visus Latvijas novadus, gan arī latviešu skolas Eiropā.
“Mēs esam patīkami pārsteigti par konkursa plašo rezonansi. Jāuzteic jaunie autori, kas ir parādījuši lieliskas jaurades spējas, attēlojot mums tik ierastos Margaritas Stārastes tēlus mūsdienu situācijā un savos darbos attīstot negaidītus, aizraujošus sižetus,” savu sajūsmu par konkursa darbu daudzveidību pauž žūrijas komisijas priekšsēdētāja, rakstniece Evija Gulbe.

Ar šo konkursu tā organizētāji sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju ir aizsākuši vairāku gadu ilgu Margaritai Stārastei un viņas daiļradei veltītu projektu, kura ietvaros plānots iedibināt “Margaritas Stārastes mēnesi”, uzstādīt piemiņas plāksnes māksliniecies mācību iestādēs, uzstādīt tēlu grupu publiskā pilsētvidē un tamlīdzīgi.

LA.lv