Ekonomika
Bizness

Aptauja: 4.maija svētku mielasta tēriņi lielākoties būšot ap 20 eiro1

Foto-say7.info

Lai gan Latvijas valsts svētku jaunievedums -“Baltā galdauta svētki” – lielai daļai Latvijas iedzīvotāju vēl nav kļuvuši par tradīciju, vairāk nekā puse jeb 54% iedzīvotāju šo svētku mielastam plāno tērēt līdz 20 eiro, liecina “Maxima Latvija” veiktā aptauja.

Savukārt 33% respondentu svētkiem atvēlēs 21 – 40 eiro, 9% aptaujāto tērēs 41 – 60 eiro, bet 4% svētkiem iecerējuši atvēlēt vairāk nekā 61 eiro.

Lielākā daļa iedzīvotāju svētku brīvdienu izmantos, lai kopā ar ģimeni dotos piknikā, ciemos pie radiem un draugiem, kā arī apmeklējot kādu no svētku pasākumiem vai kopīgi strādājot dārzā. Kā liecina aptauja, svētku galdam kā radīti esot speķa pīrādziņi, rupjmaizes kārtojums, šašliks un rasols.

“Tā kā lielākajai daļai iedzīvotāju šonedēļ būs garās brīvdienas, prognozējam, ka visaktīvāk iedzīvotāji iepirksies šodien pēcpusdienā un rītdien. Līdz ar silto laiku iepirkumu groziņos vairāk nekā nedēļu iepriekš tiek likts šašliks, dažādas mērces, dārzeņi, kā arī ogles, degšķidrumi un nacionālā atribūtika. Biežāk tie ir dažādi karodziņi automašīnām, piespraudes un aproces, taču vispopulārākie šobrīd ir matu aksesuāri, kā stīpiņas, matu lentas un sprādzītes ar latviskiem rakstiem un karoga krāsās. Lai gan pieprasījums pēc nacionālās atribūtikas maija sākumā pieaug, tas nav tik liels kā pirms valsts svētkiem novembrī,” atzina “Maxima Latvija” Biznesa analītikas departamenta direktore Zane Kaktiņa.

Arī internetveikalā e-maxima.lv klienti šonedēļ izvēlas iegādāties visu grilēšanai nepieciešamo – marinētu gaļu, ogles, grila piederumus, kā arī dažādas dārza preces. “Līdz ar garajām brīvdienām lielākā daļa klientu šonedēļ izvēlas pasūtīt vairāk dzeramo ūdeni, atspirdzinošos dzērienus, sulas, bet kāda kliente svētkiem pasūtījusi 30 gabalus kokteiļu saldējuma 1000ml iepakojumos,” sacīja internetveikala vadītāja Sanita Bērziņa.

Aptauja par svētku svinēšanas paradumiem bija izvietota “Maxima Latvija” mājaslapā laikā no 25.aprīļa līdz 3.maijam, un tajā kopumā piedalījās 802 respondenti.

LA.lv