×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. septembris, 2013
Drukāt

Aptauja: Augustā sarūk atbalsts SC, NA un ZZS, bet pieaug “Vienotībai” un RP

LETALETA

Augustā politiskās apvienības “Saskaņas centrs” (SC) popularitāte samazinājās par 2,1 procentpunktu, savukārt “Vienotības” reitings nedaudz pieauga otro mēnesi pēc kārtas, liecina “Latvijas Faktu” veiktā aptauja.

 

Ja rīt notiktu Saeimas vēlēšanas, 26,1% respondentu balsotu par SC, otro populārāko politisko spēku – “Vienotību” – atbalstītu 14,6% aptaujāto, par Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) jūlijā bija gatavi balsot 9,8% vēlētāju, bet nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK atbalstītu 5,7% respondentu.

Vēl viens koalīcijas politiskais spēks – Reformu partija – varētu rēķināties ar 1,9% vēlētāju atbalsta.

Augustā SC popularitāte salīdzinājumā ar jūliju samazinājās par 2,1 procentpunktu, “Vienotības” – pieauga par 0,9 procentpunktiem, turklāt šī politiskā spēka reitings nedaudz palielinājās arī jūlijā. ZZS atbalsts augustā saruka par vienu procentpunktu, bet nacionālās apvienības (NA) – par 1,1 procentpunktu, savukārt RP reitings pieauga par 0,2 procentpunktiem.

Pārējās partijas nesasniedz 5% vēlētāju atbalstu, kas nepieciešams iekļūšanai Saeimā. Partijai “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” atbalstu pauda 0,5% vēlētāju, Vladimira Lindermana dibinātajai partijai “Par dzimto valodu” – 0,6% iedzīvotāju, bet Latvijas Sociāldemokrātiskajai strādnieku partijai – 0,7% aptaujāto. Par kādu citu partiju jūlijā bija gatavi balsot 0,2% respondentu.

Augustā 27,9% vēlētāju nezināja, kuru partiju atbalstītu Saeimas vēlēšanās, turklāt šādu atbilžu īpatsvars salīdzinājumā ar jūliju pieauga par 2,5 procentpunktiem. Savukārt 11,9% aptaujāto norādīja, ka vēlēšanās nepiedalītos.

“Latvijas Faktu” aptauja veikta no 10.augusta līdz 21.augustam, un tajā piedalījās 1002 Latvijas pilsoņi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+