×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. maijs, 2012
Drukāt

Ar dažādiem pasākumiem atzīmēs 4.maija svētkus

latvija

4.maijā, Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 22.gadadienā, notiks dažādi svinīgi pasākumi.

Saeimā notiks tradicionālā svinīgā sēde par godu neatkarības atjaunošanas 22.gadadiena, kurā uzrunu teiks Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (“Vienotība”). Sēdē aicināti piedalīties Valsts prezidents, bijušie valsts prezidenti, Ministru kabineta locekļi, Augstākās padomes deputāti, kuri balsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanu, ārvalstu diplomātiskais korpuss Latvijā un starptautisko organizāciju pārstāvniecību vadītāji Latvijā. Plkst.13.15 pie Saeimas nama paredzēta tradicionālā fotografēšanās, aģentūru BNS informēja Saeimas preses dienests.

Savukārt plkst.14 Saeimas priekšsēdētāja un deputāti aicina iedzīvotājus piedalīties kopīgā ziedu nolikšanā pie Brīvības pieminekļa.

Valsts prezidents Andris Bērziņš šajā dienā piedalīsies Saeimas svinīgajā sēdē, ziedu nolikšanā pie Brīvības pieminekļa, kā arī Rīgas pilī notiekošajā svinīgajā valsts apbalvojumu pasniegšanas ceremonijā, aģentūrai BNS pavēstīja Valsts prezidenta preses dienests.

Rīgas domē aģentūrai BNS norādīja, ka 4.maija rītā jau plkst.11 pie Brīvības pieminekļa sāksies tradicionālā “Ziedu Latvijas” veidošana, ikvienam interesentam atnesot pavasara ziedus, ko visas dienas garumā ievīs Latvijas gleznā. “Ziedu Latviju” varēs aplūkot arī 5. un 6.maijā. Pie Brīvības pieminekļa no plkst.11.30 līdz 13.30 būs skatāma arī Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē programma, bet plkst.14 paredzēta ziedu nolikšanas svinīgā ceremonija.

Tāpat 4.maijā notiks vēl nebijis pasākums ‒ Lielās virves vilkšanas sacensības starp Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotājiem, kas notiks uz Vanšu tilta, sacenšoties abos Daugavas krastos dzīvojošajiem rīdziniekiem.

No plkst.12 līdz 19.30 rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti paviesoties Vērmanes dārzā, kur uzstāsies profesionālais pūtēju orķestris “Rīga”, bērnu deju kolektīvi, Rīgas mūzikas skolu audzēkņi un vairāki Rīgas kori, kā arī vokālā džeza grupa “Assembly singers” un postfolkloras grupa “Iļģi”, bet plkst.18 būs skatāms arī deju koncertuzvedums “Zalkša līgava”. Vienlaikus Vērmanes dārzā notiks dažādas radošās darbnīcas, kurās īpaši aicināti piedalīties bērni. Pasākuma laikā kopīgi tiks veidots tekstilmākslas darbs “Labo domu vēlējums Latvijai”.

Pēc pasākuma Vērmanes dārzā plkst.20 Esplanādē sāksies koncerts “Svētku diena”, kurā uzstāsies grupas “Dzeltenie pastnieki”, “Turaidas roze” un “Pērkons”, kas deklarācijas pasludināšanas laikā pirms vairāk nekā 20 gadiem bija tautā ļoti iemīļotas un populāras.

Savukārt Okupācijas muzejs, atzīmējot Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu, aicinās iejusties 1990.gada 4.maija noskaņās. Uz Okupācijas muzeja ārsienas būs izvietota lielformāta fotogrāfija, kurā iemūžināts mirklis pirms 22 gadiem, kad Augstākās padomes deputātus Daugavmalā pēc pozitīvā balsojuma par Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas atjaunošanu ar sajūsmu sveica liels neatkarības atbalstītāju pulks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+