×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
4. maijs, 2015
Drukāt

Ar ovācijām Latvijas Radio korim noslēgušies 3. Latviešu kultūras svētki Īrijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

3. maijā ar svētku dalībnieku gājienu Dublinas vecpilsētā un noslēguma koncertu noslēdzās 3. Latviešu kultūras svētki Īrijā, vēsta Ārlietu ministrija.

Koncertā piedalījās 420 dalībnieki no Īrijas, Latvijas, Apvienotās Karalistes, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Zviedrijas un tūkstošiem skatītāju. Svētku noslēguma koncertu, klātesot Satversmes tiesas priekšsēdētājam Aldim Laviņam, Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdētājam Aldim Austeram un Dublinas pilsētas vicemēram Larijam Otūlam, atklāja Latvijas vēstnieks Īrijā Gints Apals. Vēstnieks savā uzrunā atzīmēja, ka Latviešu kultūras svētki notiek Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 25. gadadienas atzīmēšanas laikā.

Trešo Latviešu Kultūras svētku plašā un daudzveidīgā svētku programma Īrijā norisinājās no 30. aprīļa līdz 4. maijam, to atspoguļoja arī Īrijas plašsaziņas līdzekļi. Šogad pirmo reizi kultūras pasākumi notika arī Karlovā. Kultūras svētkos četras dienas tika popularizēta latviešu kultūra un tradīcijas, apmeklētāji tika aicināti iepazīt un apmeklēt Latviju.

Svētku kulminācijā svētdienas vakarā Nacionālajā koncertzālē ar ovācijām tika uzņemts pasaulslavenā Latvijas Radio kora koncerts, kas diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā atskaņoja arī Ērika Ešenvalda un Pētera Vaska skaņdarbus. Koncerts norisinājās Nacionālās koncertzāles starptautiskās programmas ietvaros un tāpat kā daudzi citi Latviešu kultūras svētku pasākumi notika ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē un Latvijas vēstniecības atbalstu.

4. maijā kultūras svētku programmā vēl norisinās svētku dievkalpojums un pirmo reizi Īrijā – Jaunatnes forums, ko atbalsta Latvijas Ārlietu ministrija un vēstniecība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+