Latvijā
Sabiedrība

Arhibīskapa Vanaga 25 gadus amatā atzīmēs ar dievkalpojumu, filmu un grāmatu2


Foto – LETA
Foto – LETA
Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags

Šogad aprit divdesmit pieci gadi kopš Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) arhibīskaps Jānis Vanags iesvētīts par Rīgas un Latvijas arhibīskapu, informēja LELB Sabiedrisko attiecību nozares vadītājs Kaspars Upītis.

Atzīmējot arhibīskapa divdesmit piekto konsekrācijas gadadienu, ikviens aicināts trešdien, 29.augustā, plkst. 19:00 piedalīties pateicības dievkalpojumā Rīgas Domā, pēc kura plkst. 21:00 demonstrēs režisora un operatora Uģa Bērziņa biogrāfisko filmu “Kalps”.

Tāpat šajā dienā notiks grāmatas “Ņem krusta zīmi pie pieres un krūtīm” atvēršana. Krājumā apkopoti arhibīskapa Jāņa Vanaga vēstījumi Ziemssvētkos un Lieldienās (1993.-2018.). Lutera Akadēmijā ikviens interesents aicināts uz Dr. hist. Harija Tumana publisko lekciju “Globalizācija vēsturiskā skatījumā”.

Svētku nedēļas ietvaros notiek arī kārtējā Baltijas bīskapu tikšanās un konfesionālo luterāņu bīskapu sanāksme, kuras galvenā tēma ir teoloģiskā izglītība.

Saldus Sv. Jāņa draudzes mācītāju un teoloģijas fakultātes lektoru Jāni Vanagu ievēlēja LELB ārkārtas Sinodē 1993.gada 26.janvārī un tā paša gada 29.augustā Rīgas Domā konsekrēja arhibīskapa amatā. Tolaik 35 gadu vecumā Jānis Vanags bija jaunākais luterāņu bīskaps pasaulē.

LA.lv