Praktiski
Mājas

Asinssūcējiem ieeja liegta! Plašā izvēlē – pretodu tīkli 0

Publicitātes foto

Senāk odu ielavīšanos mājokļos cilvēki centās aizkavēt ar marli, ja vien to varēja dabūt. Tagad no asinskārajiem lidoņiem diezgan veiksmīgi iespējams paslēpties, izmantojot pretodu jeb moskītu tīklus.

Lai, iestājoties siltākam laikam, varētu dzīvot pie atvērtiem logiem un vienlaikus izvairīties no odu vizītēm, var iegādāties moskītu tīklus. Sarežģītākas konstrukcijas uzstādīšanai labāk vērsties pie speciālistiem. Šādas konstrukcijas būs gana stingras, lai pasargātu gan no sīkķermeņu (piemēram, odu, papeļu pūku un augšstāva kaimiņam netīšām izbirušo gružu) iekļūšanas telpā, gan mājas mīluļa izkļūšanas no tās. Vienkāršākus sietus par diezgan pieņemamām cenām var iegādāties un uzlikt pats. Privātmājās, vasarnīcās un kemperos durvīm priekšā var piekārt pretodu aizkarus ar magnētisko aizdari. Aiz caurgājēja – vai tas cilvēks, suns vai kaķis – aizkari paši sakļausies, neatstājot spraugas mazo lidoņu iekļūšanai.

Padomāts arī par mazuļiem. Ratiņiem un gultiņām par pāris eiro var iegādāties ērti lietojamus universālos moskītu tīklus. Ir arī šūpulīši, kuros odi bērnam nespēs piekļūt. Moskītu tīklu kā skaistu baldahīnu var uzkārt arī lielām gultām. Saldu miedziņu!

Gulēšanu bez kukaiņu līdzdalības var izbaudīt arī brīvā dabā, ērti iekārtojoties īpašā šūpuļtīklā vai guļammaisā. Romantisku vakaru dārza šūpolēs kodēji nesabojās, ja tās būs apjoztas ar moskītu tīklu. Arī dārza svinību laikā no odiem var patverties nojumē ar šādām sienām.

Saistītie raksti

Ja atrašanos brīvā dabā gribas izmantot aktīvi, neierobežojot ar tīkla sienām, no mazajiem vampīriņiem galvu pasargās pret­odu cepures.

 

Galerijas nosaukums
LA.lv