Kultūra
Māksla

ASV atklāta Baltijas keramikas izstāde0


ilustratīvs foto
ilustratīvs foto
Foto: Pexels.com

Mineapolisā (ASV) Ziemeļu māla mākslas centra galvenajā galerijā atklāta Baltijas keramikas izstāde “Under the Black And Baltic Deep”, kurā Latviju pārstāv Diāna Boitmane-Liepiņa, Dainis Pundurs un Juta Rindina, informē Ieva Nagliņa, Rīgas Porcelāna muzeja izstāžu kuratore.

Izstāde skatāma līdz 4. novembrim, tās atklāšanas pasākums notiks 12. oktobrī, savukārt dienu vēlāk tiek organizēta paneļdiskusija ar triju Baltijas valstu kuratoru piedalīšanos. Diskusijā piedalīsies Tomass Daunora (Lietuva), Juss Heinsalu (Igaunija) un Ieva Nagliņa (Latvija).

Ziemeļu māla mākslas centrs Mineapolisā (ASV) aktīvi iesaistās mākslas dzīvē popularizējot laikmetīgo keramiku, organizējot izstādes un iniciējot dažādas izglītības programmas. Izstāžu programmā ir gan vietējo mākslinieku, gan starptautiskas izstādes.

Izstāde, kas norisinās no šī gada 21. septembra līdz 4. novembrim, veltīta Baltijas valstu keramikai un vēsturei.

Latvijai, Lietuvai un Igaunijai ir gara keramikas attīstības vēsture gan podniecības, gan rūpniecības griezumā.

“Pēc Padomju Savienības sabrukuma, kas Baltijas valstīm ļāva atgūt neatkarību, arī keramiķi varēja brīvāk attīstīt savas idejas un prasmes. Izstādes mērķis ir parādīt šīs pārmaiņas un jaunās vēsmas iepazīstinot ar deviņiem autoriem no trīs Baltijas valstīm, kuri kopā reprezentē plašu stilistisko spektru,” stāsta ieva Nagliņa.

Izstādes kuratori Sāra Milfelta (Sarah Millfelt) un Roberts Silmbermans (Robert Silberman) darbā pie autoru atlases pieaicināja keramikas jomas speciālistus no visām trim Baltijas valstīm – mākslinieku, kultūras iniciatīvas grupas “Kvadratas” vadītāju Tomasu Daunora no Lietuvas, mākslinieku Jusu Heinsalu no Igaunijas un Rīgas Porcelāna muzeja izstāžu kuratori Ievu Nagliņu no Latvijas.

Izstādes “Under the Black And Baltic Deep” ekspozīcijā skatāmas Jutas Rindinas figurālās kompozīcijas no māla un akmens masas “Meitene skaistā kleitā”, “Trīs dejotājas” un “Saulaina diena”, Daiņa Pudura darbi no akmens masas “Medus mānija” un “Medus galva”, bet Diāna Boitmane-Liepiņa izstādei radījusi jaunu darbu sēriju no porcelāna ar nosaukumu “No -15 līdz +1260”. Konceptuālā kompozīcija veidota strādājot ar ledu un izstādē eksponēta uz melnzemes. Ieeja izstāde un citos pasākumos bez maksas.

LA.lv