×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. septembris, 2012
Drukāt

ASV Centrālā banka paziņo par jaunu ekonomikas stimulēšanas programmu

Foto- AFPFoto- AFP
ASV Federālo rezervju sistēma prezentēja jaunu beztermiņa obligāciju pirkšanas programmu, reaģējot uz lēno ekonomikas izaugsmi un augsto bezdarba līmeni.

FRS norādīja, ka jaunā stimulēšanas programma, kuras laikā ik mēnesi tiks iegādātas obligācijas 40 miljardu dolāru (21,7 miljardu latu) apmērā, tiks īstenota tik ilgi, kamēr netiks novērota situācijas uzlabošanās ASV darba tirgū, kur 8,1 procents amerikāņu joprojām ir bez darba. Līdz tam laikam banka cer, ka ekonomiskā izaugsme būs sākusi veicināt darba vietu radīšanu un nodrošināt ilgtspējīgu patēriņu.
FRS paziņoja, ka, sākot no piektdienas, tā katru mēnesi tērēs 40 miljardus dolāru, lai iegādātos hipotēkas nodrošinātus vērtspapīrus, tādējādi šai kļūstot jau par trešo kvantitatīvās stimulēšanas programmu mazāk nekā trīs gadu laikā. Centrālās bankas vadītājs Bens Bernanke (attēlā) norādīja, ka programma “palielinās lejupejošu spiedienu uz ilgtermiņa procentu likmēm un jo sevišķi hipotēku procentu likmēm, tādējādi sniedzot atbalstu mājokļu sektoram, veicinot mājokļu pirkšanu un refinansēšanu”.
FRS cer, ka programmas ietekme tiks izjusta arī plašākā ekonomikā, palielinot mājokļu, akciju un citu aktīvu cenas, tādējādi amerikāņiem jūtoties finansiāli apmierinātākiem un palielinot savu patēriņu. Banka ceturtdien arī samazināja valsts ekonomikas izaugsmes prognozi šim gadam līdz 1,7-2 procentiem, salīdzinot ar iepriekš lēsto 1,9-2,4 procentu kāpumu. Savukārt 2013. gadā ASV ekonomika varētu palielināties par vismaz 2,5 procentiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+