Latvijā
Sabiedrība

ASV vēstniecība izplata drošības brīdinājumu par Latviju17

Foto – Lita Krone/LETA

ASV vēstniecība Latvijā šodien izplatījusi drošības brīdinājumu ASV pilsoņiem Latvijā, brīdinot, ka teroristi var vērsties pret ASV pilsoņiem un arī viņu bērniem. ASV valdība brīdina, ka teroristi var lietot dažādas taktikas, tādas kā vardarbīgus uzbrukumus un nolaupīšanas.

“Viņu mērķi var būt skolas, slimnīcas, baznīcas, tūristu iecienītas vietas, transporta mezgli un citas vietas,” teikts drošības brīdinājumā. Līdzīgu vēstījumu izplatījusi arī ASV vēstniecība Zviedrijā.

Tomēr ASV vēstniecības Latvijā Preses un kultūras nodaļa informēja, ka paziņojums nav saistīts ar kādiem ārkārtas apstākļiem. Tā vairāk esot ikdienas prakse – izplatīt ziņas, lai informētu ASV pilsoņus par drošības situāciju Eiropā.

“Informācija pēc būtības ir vispārēja, bet ir nepieciešama, lai darītu vērīgu lielāku sabiedrības daļu, tādēļ esam lēmuši izplatīt drošības brīdinājumu,” skaidroja ASV vēstniecības Latvijā Preses un kultūras nodaļa.

Avoti Latvijas Ārlietu ministrijā uzsver, ka, visticamāk, šis ir standarta brīdinājums ASV pilsoņiem par kopējo situāciju Eiropā, tomēr, ja situācija būtu draudīgāka, ministriju īpašā vizītē būtu apmeklējis ASV vēstniecības pārstāvis.

Uzņēmējs un bijušais ASV militārais atašejs Latvijā Deivids Holahans “LA” uzsvēra, ka izplatītais paziņojums, ticami, veidots, ņemot vērā vispārējos Eiropā pastāvošos terorisma draudus, un paziņojums attiecināts uz Latviju kā Eiropas daļu.

Viņš gan atgādināja, ka ASV vēstniecība savulaik izplatījusi brīdinājumus saistībā ar 16. martu un 9. maiju. Šodien izplatītais brīdinājums

D. Holahanu kā ASV pilsoni nesatraucot, jo Latvija viņa ieskatā esot mierīga valsts. “Daudz lielāka ir iespējamība cilvēkam tikt sabrauktam no kāda iereibuša 9. maija svinētāja vadītas automašīnas nekā tad, ja Latvijā notiktu terorakts,” pavīpsnāja D. Holahans.

ASV vēstniecība aicina cilvēkus palikt modriem sabiedriskās vietās, ieskaitot skolas, slimnīcas, baznīcas, tūrisma vietas un transporta mezglus, kā arī izvērtēt ceļojumu maršrutus un laikus, lai samazinātu iespējas uzzināt atrašanās vietas un laikus.

Tāpat cilvēkiem tiek ieteikts neizcelties, būt vērīgiem savā apkārtnē, pārskatīt personiskās drošības plānus, ziņot par draudiem sociālajos tīklos vietējām varasiestādēm.

LA.lv