×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. decembris, 2012
Drukāt

ASV Viskonsīnas štatā ar siera sūkalām ziemā laistīs ceļus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV Viskonsīnas štatā kāda pienotava, kas ražo sieru, procesā radušās sūkalas pārdod vietējā apgabala ceļu uzturētājam, kas ar sūkalu maisījumu ziemā laista ceļus, ziņo ASV televīzijas raidtīkla “CBS6” filiāle “WTVR”.

Pienotava “F&A Dairy Products Inc.” pārdod sūkalas, kuras sāls satura dēļ sasalst pie zemākas gaisa temperatūras nekā sāļie maisījumi, ko vietējā ceļu pārvalde Polkas grāfistē (Polk County) ir lietojusi līdz šim, teikts interneta vietnē “WTVR.com” redzamā video sižetā. Tādēļ pienotava sākusi pārdot savu sūkalu maisījumu ceļu uzturētājiem par būtiski zemāku cenu, nekā maksāts par līdz šim lietoto magnēzija sāļu maisījumu.

Ziņu sižetā, kas rādīts pirms pāris dienām, gan teikts, ka Viskonsīnu vēl nav piemeklējis sniegs, taču video redzams, kā rosās kāds ceļu pārvaldes strādnieks, pildot ceļu kaisīšanas un laistīšanas mašīnas šķidruma tanku.

“WTVR” ir televīzijas raidstacija Ričmondā, Virdžīnijas štatā, un sižetu par ceļu laistīšanu ar sūkalām prezentē kā kuriozu. Pēc tam studijā ziņu diktori joko, vaicājot, vai pēc laistīšanas ceļi smaržos pēc siera un vai “tagad būs dzeltens sniegs, ko bērniem atļauts ēst?”

Viskonsīnas štats ir lielākais siera ražotājs ASV, liecina informācija internetā. Uz štata auto reģistrācijas numuru zīmēm ir rakstīts “Amerikas pienotavu zeme” (America’s Dairyland), taču piena ražošanas apjomos tā ieņem otro vietu aiz Kalifornijas. Štatā arī ražo aptuveni ceturto daļu ASV saražotā sviesta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+