×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. decembris, 2013
Drukāt

Ķemeru sanatorija – atkal nulles punktā (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Visticamāk, Ķemeru sanatorija turpinās mirkt lietū un sniegā vēl vienu ziemu, jo Jūrmalas pilsētas dome vakar ārkārtas sēdē nolēma nepiedalīties 12. decembrī izsludinātajā sanatorijas izsolē.

Pašvaldība bija vienīgais nopietnais pretendents šī kultūrvēsturiskā pieminekļa iegādei, taču pēkšņi atklājies – ja dome nopirks sanatoriju, tā nevarēšot veikt tās konservācijas darbus. Domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis un juridiskās nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs Aivars Paegle deputātiem pastāstīja, ka esot noticis neparedzēts gadījums – 18. decembrī izsolīšot arī SIA “Eiropas Minerāls” nekustamo īpašumu – artēzisko urbumu, kas atrodas bijušās kūrorta poliklīnikas teritorijā, netiek izmantots, bet nav ierakstīts vienā zemesgrāmatā ar sanatoriju, tāpēc tos nevar izsolīt kopā. Pašvaldības vadītājs ir nobažījies, ka urbuma īpašnieks varot traucēt vai pat liegt sanatorijas konservācijas darbu veikšanu. Deputāti Arnis Ābelītis un Juris Visockis gan nespēja īsti saprast, kā tas varot traucēt atjaunot sanatoriju, ja nefunkcionējošais urbums atrodas zem poliklīnikas krāsmatām. Viņiem tika paskaidrots, ka Aizsargjoslas likums šādā gadījumā uzliek apgrūtinājumu, un, ja urbumu kāds iegādāsies, tas varēs izvirzīt savus noteikumus un tad būšot apgrūtināta poliklīnikas atjaunošana.

Truksnis ieteica veikt izsolāmā urbuma novērtējumu, kas domei ļautu izvērtēt iespējamo cenu, par kādu tā to varētu iegādāties izsolē. Pašvaldība Ķemeru sanatorijas izsolē piedalīšoties tikai tad, kad būšot novērsts šis apgrūtinājums. Tieši tā rīkoties iesaka arī zvērinātu advokātu birojs “Borenius”, ar kuru pašvaldībai noslēgts juridiskās palīdzības līgums par iespējamo Ķemeru sanatorijas kompleksa iegādi.

Saeimas deputāts Dainis Stalts, kurš vada parlamentārās izmeklēšanas komisiju Ķemeru sanatorijas glābšanai, uzskata: ja pašvaldība patiešām vēlētos nopirkt sanatoriju, tā darītu visu iespējamo, lai šo mērķi sasniegtu. “Dome atkal ir nonākusi nulles punktā, un turpmākais izsoles process izskatās gana neefektīvs. Tiek meklēti formāli iemesli, lai sanatorija nenonāktu pašvaldības īpašumā,” secināja Stalts. Viņš aicināja visas ieinteresētās puses vienoties pēc iespējas ātrāk, lai netiktu apgrūtināti sanatorijas konservācijas darbi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. AIZLIEGTS PAARDOD KEMERU SANATORIJAA UN PUNKTS.PLAANS IR NAAKAMAJAAM MUUSU BEERNU PAAUDZEEM.NAUDA IRA,ROKU DARBI IRA UN TO VAR SAVEST KAARTIIBAA.NEGAIDIISIM KO TEIKS LATVIESHU INTELIGENCES.NEKAADUS HILTONUS SANATORIJAA.SAMAKSAAT UN IZAARSTEET UN BILETE UZ MAAJAAM.NEKUR PASAULEE TAADU PAARDOD VESELIIBAS AARSTEESHANU.AZIOTAAZHA AP NILUSHKU UN CO MANAA SKATIIJUMAA JAU VEESTURES MEESLAINEE.

  2. Viennozīmīgi ir taisnība D.Staltam,tas viss izskatās pēc profesionālas sabotāžas un gatavotas augsnes iztirgošanai privātpersonām dēļ “otkata”,ko nevar pieļaut!Turies Dāvi!

Draugiem Facebook Twitter Google+