Uncategorized

Atkāpjas Palestīnas pašpārvaldes premjers Fajads0

Foto-LETA/AFP

Palestīnas premjerministrs Salams Fajads (attēlā) sestdien, 13.aprīlī, prezidentam Mahmudam Abasam iesniedza demisijas rakstu, paziņoja Palestīnas amatpersona. “Fajads pusotru stundu tikās ar Abasu prezidenta rezidencē Rāmallāhā Jordānas rietumkrastā un oficiāli iesniedza savu rakstisku atlūgumu,” aģentūrai AFP teica amatpersona.

Abass sestdien pieņēmis Fajada demisijas rakstu, bet iecēlis viņu par pagaidu premjeru, līdz amatā stāsies jaunais valdības vadītājs.

Abasa un Fajada starpā valda nesaskaņas saistībā ar valdošā grupējuma “Fatah” iekšienē esošo kritiku premjerministram par viņa īstenoto ekonomikas politiku, lai gan ASV pārliecinoši lobē ASV studējušā ekonomista palikšanu amatā.

Palestīnas amatpersonas norādīja, ka 12.aprīlī ASV valsts sekretārs Džons Kerijs telefonsarunā ar Abasu ir aicinājis viņu rast kopīgu risinājumu ar premjerministru.

Baumas par to, ka Fajads varētu atkāpties vai Abass viņam varētu lūgt atstāt amatu, pēdējās nedēļās izskanējušas vairākkārt, jo nesaskaņas abu līderu starpā ir saasinājušās saistībā ar finanšu ministra atkāpšanos.

Augsta ranga Palestīnas pašpārvaldes amatpersona atklāja, ka Fajads demisijas rakstu bija sagatavojis kopš 23.marta, bet tā iesniegšanu atlika saistībā ar ASV prezidenta Baraka Obamas vizīti reģionā un Abasa ārvalstu vizītēm.

Finanšu ministrs Nabils Kasiss 2.martā paziņoja par demisiju. Fajads piekrita finanšu ministrija demisijai, bet Adass, kas tobrīd atradās ārvalstu vizītē, to noraidīja.

Pirms Kasisa iecelšanas amatā pērn maijā Fajads bija arī finanšu ministrs.

Ceturtdien plānotā tikšanās, kurā, kā pavēstīja augsta ranga “Fatah” amatpersona, Fajads grasījās iesniegt atlūgumu, tika atlikta pēc tam, kad Vašingtona uzstāja uz premjera palikšanu amatā.

Abasa vadītā Palestīnas pašpārvalde ir nonākusi nopietnā finanšu krīzē, jo nesaņēma ārvalstu solīto finanšu palīdzības maksājumu. Pagājušajā mēnesī gan ASV parlaments atbloķēja 500 miljonu ASV dolāru (267 miljonu latu) finansējumu Palestīnas pašpārvaldei.

Starptautiskā sabiedrība uzteic Fajada paveikto saprātīgas Palestīnas pašpārvaldes institucionālās iekārtas izveidē.

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
Mihaela Šūmahera “Ferrari” pārdots izsolē par rekordcenu
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Stalone noliedz apsūdzības seksuālā uzbrukumā kā “smieklīgas”
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Berluskoni nebūs jāuztur bijušā sieva, škiroties no 1,4 miljoniem eiro mēnesī
16. novembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
21. gadsimts vairs nav autoritātes laiks. To nomaina īslaicīgas slavenības. Saruna ar Skaidrīti Lasmani
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Finanšu izlūkošanas dienests iesaldē 212,5 miljonus eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu
1 stunda
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Privātā kapitāla uzvaras gājiens
2 stundas
Barbara Ālīte
Dabā
Ceturtdien valsts austrumos gaidāms vēsāks, rietumos – siltāks laiks
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānijā kravas mašīnas konteinerā atrasti 39 cilvēku līķi
3 stundas