×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. aprīlis, 2012
Drukāt

Auna San Su Čži ievēlēta Mjanmas parlamentā

anga

Mjanmas demokrātiskās opozīcijas līdere Auna San Su Čži 1.aprīlī notikušajās papildvēlēšanās savā vēlēšanu apgabalā apsteigusi sāncenšus un ir ievēlēta valsts parlamentā, liecina provizoriskie rezultāti. Atbilstoši līdz šim apkopotajiem datiem Kavhmu vēlēšanu apgabalā, kurā kandidēja Nobela miera prēmijas laureāte, vairumā iecirkņu viņa saņēmusi aptuveni 65% balsi, vēsta radio “Brīvība”.

Arī Su Čži vadītā Nacionālā demokrātijas līga (NDL) paziņoja, ka līdere ir ievēlēta parlamentā, ar šo vēsti izsaucot atbalstītāju gaviles. Atbilstoši NDL aprēķiniem, par viņu līderi Kavhmu apgabalā nobalsojuši 82% vēlētāju.

Mjanmā svētdien notika papildvēlēšanas, kurās kandidāti sacentās par 45 vakantajām parlamenta vietām. NDL bija izvirzījusi savus kandidātus 44 apgabalos. Svētdien ievēlētie deputāti aizstās parlamentāriešus, kas ieņēmuši amatus Mjanmas civilistu valdībā.

NDL guva pārliecinošu uzvaru 1990.gada parlamenta vēlēšanās, tomēr hunta, kas pārvaldīja valsti gadu desmitiem ilgi – līdz pat pagājušajam gadam, rezultātus neatzina.

Kā uzskata eksperti, tagad valdība pat vēlas, lai Su Čži svētdienas vēlēšanās iegūst mandātu, jo tas vairotu starptautiskās sabiedrības uzticību Mjanmā īstenotajām reformām un bruģētu ceļu uz Rietumu sankciju atcelšanu.

Svētdienas vēlēšanās bija tiesīgi piedalīties seši miljoni pilsoņu. Oficiālie rezultāti tiks izsludināti nedēļas laikā, apliecināja vēlēšanu komisija. Pēdējo 20 gadu laikā šīs bija pirmās vēlēšanas, kurās varēja piedalīties arī NDL. Varasiestādes pirmo reizi atļāvušas vēlēšanu gaitai sekot ārvalstu novērotājiem.

Mjanmas vadība pēdējo gadu laikā īstenojusi reformas – ir pieņemta jauna konstitūcija, armijas valdības vietā stājusies civilistu valdība, no cietumiem atbrīvoti simtiem politieslodzīto.

Svētdien notikušās vēlēšanas tiek uzskatītas par demokratizācijas procesa daļu.
Eiropas Savienība iepriekš apliecinājusi, ka tuvākajā laikā varētu tikt atceltas dažas Mjanmai noteiktās sankcijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+