×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. janvāris, 2012
Drukāt

Baloži bojā lodžiju

balodis2

Uz kredīta nopirkām dzīvokli daudzstāvu paneļu mājas 4. stāvā un veicām dārgu remontu. Mūsu lodžija ir izremontēta un iestiklota, bet augšstāva kaimiņiem – ne. Kaimiņu lodžiju iecienījuši baloži, kas tur dzīvo, nakšņo un rada netīrību. Kaimiņus tas neuztrauc, taču, kad lodžijā iekļūst lietus vai sniegs, netīrumi tek lejā un bojā mūsu lodžijas griestus un sienas.

 

Lūdzām kaimiņus iztīrīt savu lodžiju un aizvilkt tai priekšā kaut vai sietu, lai putni netiek iekšā, bet rezultāta nav. Kaimiņš grasās doties uz ārzemēm, dzīvoklis stāvēs tukšs, un putnu dzīvi nekas netraucēs. Dzīvoklis pieder viņa mātei, pensionārei, kura arī nekādās sarunās neielaižas. Ko mums darīt? 
Ingrīda Kotova Liepājā

 

Lodžija ir dzīvokļa daļa un par to atbild ne jau baloži, bet gan dzīvokļa īpašnieks. Viņam jārūpējas, lai īpašums neapdraudētu citus cilvēkus un neradītu tiem zaudējumus. Netīrība nav radusies vienā dienā, ir bijis pietiekami daudz laika, lai to novērstu. Situācijā, kad dzīvoklis tiek bojāts kaimiņu nolaidības dēļ, ļoti labs risinājums ir to apdrošināt un pēcāk pieprasīt no apdrošinātāja atlīdzību. Pēc tam apdrošināšanas kompānija zaudējumus regresa kārtībā piedzīs no vainīgā dzīvokļa īpašnieka. Ja cilvēkus neuztrauc netīrība savu logu priekšā un viņi nesaprot kaimiņu lūgumus, ļoti labi iedarbojas sitiens pa naudas maku.

Tā kā dzīvoklis pirkts kredītā, tas acīmredzot jau ir apdrošināts. Sazinoties ar kādu banku, tur paskaidroja, ka dzīvokļa īpašniecei par bojājumiem jāuzraksta iesniegums bankai. Pēc tam jāsazinās ar apdrošināšanas sabiedrību. Ja šis ir apdrošināšanas gadījums, kas paredzēts līgumā, apdrošinātājs īpašniekam izmaksās summu, kas vajadzīga remontam, bet zaudējumus piedzīs no putnu mīļotājiem. Būs vajadzīgs arī mājas apsaimniekotāja atzinums par nodarītajiem bojājumiem, to vērtību un iemeslu. Zaudējumu summu parasti nosaka, dzīvokļa īpašniekam un apdrošinātājam vienojoties, taču īpašnieks var pieprasīt arī sertificēta speciālista novērtējumu. (Par novērtējumu gan jāmaksā pašam).

Nav arī nozīmes, ka augšstāva iemītnieks turpmāk dzīvos ārzemēs. Par dzīvokli atbild īpašniece – viņa māte. Ja viņa apdrošinātājam brīvprātīgi nesamaksās zaudējumu summu, to varēs piedzīt no viņas pensijas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+