Sports
Basketbols

Basketbola izlase: bez Šķēles, bez svētku brīvdienām un ar Porziņģa atbalstu0

foto – LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlase sākusi gatavošanos Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlēm pret Zviedriju un Ukrainu.

Kopā ar komandu šajā reizē ir NBA spēlējošais Dāvis Bertāns, kuram pagājušajā nedēļā tika atrisināti visi apdrošināšanas jautājumi. Dāvis ir viens no retajiem, kuriem sezona beidzās loti laicīgi un bija laiks izbaudīt arī atpūtu, piemēram, paceļot pa Eiropas pilsētām. “Bija liels prieks treniņā atkal uzspēlēt basketbolu. Prieks atkal būt šajā zālē un izlases formā, prieks spēlēt kopā ar brāli un pārējiem. Vienmēr esmu gribējis spēlēt Latvijas izlasē,” saka Dāvis Bertāns.

Klubu sezona tikko beidzās Jānim Strēlniekam, tā vēl turpinās Jānim Timmam, tādēļ pilnā sastāvā Latvijas izlase uz treniņu sapulcēsies Līgo dienas rītā. Šoreiz nekādi svētki – treniņi arī Jāū dienas rītā. No tās dienas gaviļniekiem tiks gaidīts kāds gardums.

25. jūnija vakarā Latvijas izlase Rīgā pārbaudes spēlē uzņems Krievijas izlasi, kurai šoreiz atteicis viņu labākais basketbolists Aleksejs Šveds. Toties būs NBA “tornis” Timofejs Mozgovs. Uz mūsu komandas soliņa būšot arī Kristaps Porzinģis, kurš atlabst pēc krustenisko saišu plīsuma, taču vēlas būt kopā ar komandu.

Diemžēl ne visi iecerētie spēlētāji būs trenera Arņa Vecvagara rīcībā. Nozīmīgākais iztrūkums būs saspēles vadītājs Aigars Šķēle, kurš nolēmis šajā izlases darba ciklā nepiedalīties. “Tā ir spēlētāja izvēle. Vienojāmies, ka visus komentārus par šo lēmumu sniegs viņš pats,” atklāj Vecvagars.
Šķēle pēc LBL čempiona titula izcīnīšanas neslēpa, ka ir pārguris un sezonas pēdējā mēnesī mocījies ar bezmiegu.

Tāpat šoreiz izlasei nebūs pieejams Rodions Kurucs, kurš kopā ar ģimeni dosies uz NBA drafta ceremoniju.

Arnis Vecvagars: “Mūs gaida divas ļoti svarīgas un atbildīgas spļes. To, cik spēcīgi ir pretinieki, redzējām jau pirmā apļa spēlēs. Viegla pastaiga mūs nekur negaida. Lai veiksmīgi turpinātu cīņu par iekļūšanu Pasaules kausa izcīņā, ir jāizcīna pēc iespējas vairāk uzvaras. No komandas puses pieliksim visas pūles, lai tā notiktu. Šoreiz ir mazliet garāks sagatavošanās posms. Labi, ka spēlētāji ir spēļu ritmā, pavisam nesen beigusies sezona.”

Saistītie raksti

“Šoreiz komandā ir visi labākie pieejamie spēlētāji. Saprotam, ka šīm spēlēm ir ļoti augsta likme. Laiks nav daudz, pēc sezonas spēlētāji ir dažādā sportiskajā formā, tomēr mēs esam profesionāļi un izdarīsim visu, lai no Stokholmas un Kijevas atvestu uzvaras,” treneri papildina kapteinis Jānis Blūms.

Nopietni šīm spēlēm gatavojas arī mūsu konkurenti. Ukrainas izlase, spēlējot bez viarakiem līderiem, pārbaudes spēlē ar 68:80 piekāpās Čehijai. Ukrainu treneris Jevgeņijs Murzins atzina, ka zaudējums devis ļoti daudz vērtīgu informāciju.

LA.lv