×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. augusts, 2013
Drukāt

Bauskas pilī uzstāsies šā gada labākais Ziemeļeiropas valstu stīgu kvartets

foto - publicitātesfoto - publicitātes

17. augustā Bauskas pils muzejā skanēs Liepājas stīgu kvarteta koncerts “16 stīgu burvība”. Repertuārā iekļauti Volfganga Amadeja Mocarta un Jāzepa Vītola skaņdarbi, kas rakstīti stīgu kvartetam, un Hugo Volfa Itāļu serenāde, alta, vijoļu, un čella izpildījumā.

Programma unikāla ar skaņdarbu dažādību, kurā apvienotas nezūdošas klasiskās vērtības, romantiski dvēseles pārdzīvojumi un tautiskums. Liepājas stīgu kvartets popularizē kvarteta mūziku kā aizraujošu, daudzveidīgu, cauri gadsimtiem aktuālu, demokrātisku kamermūzikas pīlāru.

Austriešu komponists H.Volfs skaņdarbu “Itāļu serenāde” uzrakstīja 1887. gada maijā, ko uzskata par vienu no viņa izcilākajām instrumentālajām kompozīcijām. V.A. Mocarts komponētos kvartetus dēvēja par saviem dēliem – koncertā mūziķes atskaņos 1783. gadā sacerēto skaņdarbu. J. Vītola “Stīgu kvartets” komponēts 1898. gadā – laikā, kad viņš dzīvoja Pēterburgā un bija augstu godāts konservatorijas docētājs.

Šogad grupa ieguva pirmo vietu, pirmajā Arvīda Norīša Baltijas valstu stīgu kvarteta konkursā, kas norisinājās no 14.-19. jūnijam. Liepājas stīgu kvartetam ir vairāk nekā desmit gadu ilga vēsture. Grupā apvienojušās četras Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķes – čelliste Dina Puķīte, pirmā viojole Līga Baltābola, otrā vijole Ginta Alžāne un altiste Karlīna Īvāne.

Mākslinieces pagājušajā gadā ar izcilību absolvēja JVLMA maģistrantūru profesores Agnes Sprūdžas stīgu kvarteta klasē un regulāri papildina prasmes dažādās meistarklasēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+