×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

Bavārija atļauj publicēt ar akadēmiskām piezīmēm papildināto Hitlera “Mein Kampf” (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas Bavārijas federālās zemes valdība tomēr ļāvusi publicēt ar akadēmiskajām piezīmēm papildinātu nacistiskās Vācijas līdera Ādolfa Hitlera 1924. gadā sarakstīto autobiogrāfiju “Mein Kampf”, informē ārvalstu ziņu aģentūras.

Kaut arī 2012. gadā Vācijā tika apstiprināti plāni piešķirt 500 tūkstošus eiro Hitlera autobiogrāfijas publicēšanai, kas būtu papildināta ar akadēmiskām piezīmēm, pērnajā decembrī šī iecere tika bloķēta, jo sūdzības pret šādu soli izvirzīja holokaustā cietušo cilvēku ģimenes locekļi. Bavārijas federālās zemes valdība paziņoja, ka grāmata ir “musinoša” un Vācijā to nekad nevajadzētu pārpublicēt.

Taču tagad Bavārijas valdība savu lēmumu mainījusi. Saskaņā ar federālās zemes kultūras ministra Ludviga Špenles sacīto Bavārija neiebildīs šim projektam, jo “tas ir zinātnes brīvības interesēs”. Vienlaikus Bavārija atteikusies finansēt ar akadēmiskajām piezīmēm papildināto “Main Kampf” variantu, kā tas tika plānots 2012. gadā. Grāmatu publicēs Minhenes Mūsdienu vēstures institūts, raksta “The Independent”. Arī Vācijas Centrālā ebreju padome tagad paudusi atbalstu ar vēsturiski pētnieciskiem materiāliem papildinātas Hitlera autobiogrāfijas publicēšanai. “Ļoti svarīgi, lai jauni cilvēki redz grāmatas “Mein Kampf” kritisko versiju,” paziņojis padomes ģenerālsekretārs Štefans Krāmers.

Bavārijas federālajai zemei pieder autortiesības uz Hitlera autobiogrāfiju, un tā vairākkārt liegusi publicēt jaunu grāmatas izdevumu, bažījoties, ka tādējādi uzvirmos galēji labējo ekstrēmistu aktivitātes. Tiesa, jau nākamgad Bavārijas zemei beigsies tai nodoto autortiesību termiņš uz Hitlera autobiogrāfiju. Domājams, ar akadēmiskajām piezīmēm papildinātā “Mein Kampf” tiks publicēta 2016. gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Man šī grāmata ir bez piezīmēm. Man tā interesē tikai tāpēc, ka tā ir aizliegta.

Draugiem Facebook Twitter Google+