×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
19. jūnijs, 2018
Drukāt

Bērns nejauši nospieda podziņu? Andreju tiesā par komentāru internetā (33)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

“Rīgas satiksmes” autobusa šoferis Andrejs Krupskis 2012. gada 7. martu droši vien atcerēsies visu mūžu. Tās dienas vakarā viņš savā datorā bija atvēris interneta portālu “ves.lv”, kur izlasīja rakstu (krievu valodā) ar virsrakstu “Ļoti izskatās pēc tā, ka Latvija nepielūdzami noslīd pasaules trešo valstu kategorijā”. Lasītāju komentāru sadaļā viņš pie rak­sta pulksten 18.48 ierakstīja (saglabāts rakstības stils): “ну, и чё здесь нового? что латышское елитное Г настоящее .овно! теперь весь мир знает все латышское никчемное и уродливая блевотина! латыши! Хотели въехать на русском горбу в рай, а въехали в задницу эйропы.” (Tie lasītāji, kuri vēlas latvisku tulkojumu, aicināti šo rakstu izlasīt līdz beigām.) Komentāra ieraksts nonāca Drošības policijas rīcībā un pret Krupski ierosināja krimināllietu par naida kurināšanu.

2016. gada 3. oktobrī Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa viņam piesprieda vienu gadu cietumsodu nosacīti. Vīrietis spriedumu pārsūdzēja Rīgas apgabaltiesā, kas to atstāja spēkā, atkal pārsūdzēja Augstākajā tiesā, kas spriedumu atcēla un nosūtīja izskatīšanai no jauna apgabaltiesā. Augstākā tiesa uzskata, ka aizstāvībai nav dotas iespējas izmantot pilnīgi visas iespējas, piemēram, nav pieaicināts eksperts ar speciālām zināšanām cilvēktiesību jomā, kas pateiktu, ir vai nav pārkāptas personas tiesības uz vārda brīvību, jo, lūk, satura analīze var ietvert izteikuma provokatīvās un tiešuma pakāpes noteikšanu, kā arī ietvert izteikuma formas, stila argumentu rakstura izvērtējumu. Tāpat nav vērtēts, vai tulkojums latviešu valodā, ko izmantoja tiesā, precīzi atbilst oriģinālam. Nav arī noskaidrots, vai apsūdzētais uzreiz mēģinājis sazināties ar portālu (kā viņš apgalvo), lai izdzēstu komentāru (minētais komentārs pēc kāda laika tika dzēsts).

Pirmajā no jauna sasauktajā Rīgas apgabaltiesas tiesas sēdē pagājšnedēļ Krupskis žēlojās, ka attieksme pret viņu no policijas un tiesas esot bijusi slikta jau no paša sākuma. Drošības policijas izmeklētāja teikusi, ka tādam cilvēkam kā viņam nevarot būt sieva latviete un esot priecājusies, ka viņam sāpot vēders. Policiste draudējusi: vai nu viņš tagad runāšot, vai nokļūšot uz 48 dienām arestā, ka pratināšot visus bērnus. Viņš esot nobijies un par advokātu nedomājis. To nolīdzis, kad bijis jāiet uz prokuratūru. Sieva, kas patiešām esot latviete, tolaik gaidījusi bērnu, tagad viņa aprūpē esot trīs mazgadīgi bērni. Tieši viens no bērniem esot bijis vainīgs, ka šis komentārs nonācis internetā pie raksta un kļuvis publisks: kad Krupskis uz brīdi pēc uzrakstītā komentāra atgājis no datora, bērns esot nejauši nospiedis klaviatūras podziņu. Bet Krupskis publisku komentāru neesot gribējis rakstīt – teksts bijis domāts pašam priekš sevis…

Tiesnesis Aivars Umin­skis gan neticīgi pajautāja: “Ko tad nerakstījāt uz lapiņas? Ja negribat publicēt, tad nav ko rakstīt interneta vidē!” Krupskis pēc būtības uz šo jautājumu neatbildēja, tikai noteica, ka ar rakstīto gribējis teikt, ka valsts neieklausās tautā, ka cenas aug, bet algas mazas, slikta ekonomiskā situācija, cilvēki izbrauc uz ārzemēm.

Savdabīga situācija tiesas sēdē radās, kad tiesnesis lika apsūdzētajam nolasīt komentāru. Krupskis jutās ļoti neērti un viņam vajadzēja laiku, lai saņemtos. Tad sprukās nokļuva tulce, kura sacīja, ka ne visus vārdus zinot. Vislielākās problēmas sagādāja komentāra vieta, kur viena vārda pirmais burts bija jauši vai nejauši aizlecis priekšā iepriekšējam vārdam: “Г настоящее .овно”. Tiesa bija spiesta izsludināt pārtraukumu, lai tulce sagatavotu tulkojumu. Advokāti Ilonu Bulgakovu gan tulkojums neapmierināja un viņa pieprasīja sertificēta tulka tulkojumu.

Tiesnesis: “Tātad neredzat šajā tekstā vārdu “sūds”?”

Advokāte: “Jā, tāda vārda tur nav.”

Tiesa apmierināja aizstāvības lūgumu un nākamajā tiesas sēdē augustā būs sertificēta tulka tulkojums.

Prokurores Līgas Ozoliņas iebildums, ka tulkojums jau bijis pirmās instances tiesā un par to strīdu nevajadzētu būt, palika bez tiesas ievērības. Šis tulkojums ir šāds: “nu, un kas te ir jauns? ka latviešu elitārais ir īsts sūds! Tagad visa pasaule zina viss latviskais ir nederīgs un kroplīgi vēmekļi! latvieši! Gribēja iebraukt uz krievu kamiešiem paradīzē, bet iebrauca eiropas pakaļā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Ja tik vien būtu problēmu, kā kāda cilvēciņa komentārs. Man šķiet, ka no mušas tiek izpūsts zilonis.

 2. Andrejs pareizi rakstīja, ka latvijā ir vissliktāk no visām Eiropas valstīm, tikai nevajadzeja rupjības. neko labu nevar pateikt par šito valsti, Igaunijā un Lietuvā iedzivotājiem ir daudz labāk. Eiropā latvija ir pedejā vietā, sliktāk ir tikai āfrikā un tuvajos austrumos. zinu daudzus dzīvojošos latvijā, kuri grib braukt prom no šejienes un kuri ir atgriezušies un ar negatīviem vārdiem nosaukuši šito valsti, un ka atkal brauks prom.

  • Vissliktāk ir tikai tavās sačakarētajās smadzenēs. Iepazīsties ar statistiku, LV nebūt nav pēdējā vietā Eiropā.

   • Kā nu ne, pakaļā vien esam, jo neesam līdzvērtīgi Vācijai vai Francijai, mēs neesam ražojoša bet ES iespaidā esam pārtaisīti par patērētājvalstiņu.

 3. Smieklīgi …. viņam tas bija šķietama vai reāla fakta konstatējums , nevis kaut kāda mistiska jaunigudrota lieta -” Naida runa” . Latvija ir demokrātiska republika , kurā katrs var brīvi pausts savas domas un politiskos uzskatus – vai tas arī ir jāliek pēdiņās ?

 4. Lačplēši Kaimiņa Atbildēt

  normaali ..pastalnieku zemee jau driz nevares vispar nedrikstes izteikties ? demokratija ka stalina laikos.. laiks ir mainiit komunistu sistemu! veleshanas nav aiz kalniem

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 6. Vai tas nozīmē, ka ja tava sieva dzemdē 3x bērnus, tu automātiski vari nesodīts rakstīt rasistiskus komentārus internetā?

 7. Izlasīju to komentāru. To rakstījis rupjš, neizglītots cilvēks. Muļķības, ka mazgadīgs bērns nospiedis taustiņu. Skaidrs ir viens, ka latviešus viņš neieredz, kaut gan pat sieva ir latviete. Lai publiski atvainojas par rupjībām, citreiz padomās, ko rakstīt un lamāt.

 8. kriminālnoziedzniece Atbildēt

  Kaut kā dīvaini: – te uzreiz noskaidroja kurš komentāru uzrakstīja un no kurienes, bet, kad es vērsos ar manis apmelošām diskusijām gan policijā, gan prokuratūrā. Neviens neko nevar noskaidrot, jo redz tur esot it kā daudz komentētāju un saistību nav ne ar ko. Nu ko? Korupētība! Jo par mani raksta psiholoģe – valsts darbiniece un viņas komentāri nav redzami, un viņa jau neko – tikai zviedz par savu trulumu.

 9. Izlasīju to komentāru un…pirmajā brīdī sašutums, taču neko tādu par ko vajadzētu tiesāt, man neizdevās saskatīt. Vai viņš aicina uz vardarbīgi gāzt valsts varu? Vai aicina pievienot Latviju Krievijai vai ko taml? Nekā tāda nav! Protams, simpātijas šis cilvēks neraisa, taču tiesāt gan te nav par ko. Ar to mēs riskējam nonākt tādu valstu kategorijā kā Ziemeļkoreja, Krievija, Baltkrievija. Galu galā, tad jau būtu jātiesā arī tie latvieši, kuri komentāros Latviju ļoti bieži sauc par sūdu bedri un taml. Šādu komentāru tiešām ir ļoti daudz, turklāt dažkārt Latvijas nejēdzības tiešām tā nokaitina, ka daudzi dusmās esam ne reizi vien kaut ko tādu uzrakstījuši.

 10. Ar tādām domām ir praktiski visi krievi, kuri iedomājušies, ka latvieši Latvijā viņiem traucē. tikai cits to izsaka tirgus laukumā, bet kads anonīmi internetā. Gudrākie parasti paklusē, toties latvieti Latvijā, neskatoties, ka tas prot angļu, vācu, latīņu un latviešu valodu- to darbā neņem.

 11. Augstakas tiesas tiesnesi ir ar mieru, ka vinus ka latviesus sitas izdzimtenis – stalinists – putinists nosauc par …? Mazvertibas komplekss ?

 12. Manuprāt, komentāri ir diezgan mazkaitīgs veids, kā cilvēks var izlikt sakrājušos rūgtumu. Tāpat kā politiskās un nacionālās anekdotes visos laikos. Domas jau nekur nepaliks, un, ja tās ilgi jāslēpj, beigās ir sprādziens. Labāk tāda “psihoterapija” nekā ar kalašņikovu rokās gāzt valsts varu. Tie, kas spridzina, nekomentē un anekdotes nestāsta.

 13. kas tur tik briesmīgs? Par to jātiesā? Darba vietās katru dienu nākas klausīties daudz pretīgākus priekšnieķelu izteicienus un personīgos apvainojumus…………..

 14. LV jau tiesā par neko !!!!

 15. kĀPĒC NEVIENU NO SAEMAS , NO TRIBĪNĒM PAUSTOS MELUS NESODA??? Kā var sodīt cilvēkus , parastus darba ļaudis , ja kriminālnoziedznieki ir mēra amatos??? Par ko mēs te spriedelējam. Kā pašiem nav kauna….Mums nav tiesiska valsts un tas ir izskanējis ne tikai sociālajos tīklos , bet arī TV. Un nav ko tēlot nezinīšus varētu padomāt mēs -tauta dzīvojam vienā Latvijā , bet valsts struktūra kaut kādā citā klona Latvijā.

 16. Viens ir veltīt negatīvus epitetus valdībai, kura tiešām mums nav savu uzdevumu augstumos (maigi izsakoties), bet kaut kas pavisam cits negatīvus, naidīgus epitetus veltīt kādai tautai. Tā tiešām ir naida kurināšana pret šo tautu.

 17. INTERESANTI GAN.
  JA ES TAGAD TEIKŠU KA NECIEŠU ŠO MŪSU VALDĪBU,KA ŠIE ,,PELĒKIE BARONI-PARTIJU BOSI IR PIE VARAS KOPŠ LATVIJAS PROKLAMĒŠANAS .
  KA MŪSU VALDĪBĀ IR TIK ĻOTI KORUMPĒTA UN STULBA VAI TAD MANI ARĪ SAUKS PIE ATBILDĪBAS

  • Izlabošu – sarkanie baroni ir pie varas kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas! Tāpēc mums jau iet nekādā jēgā, apmēram, tā: divi soļi uz priekšu – viens atpakaļ, viens uz priekšu – divi atpakaļ… Tagad pat KNAB latviešus, kas ir politiski vai uzņēmīgi aktīvi, kaut ko sakarīgu dara, – kā tādus noziedzniekus ņem ciet darba vietās tikai uz aizdomu pamata, tai pat laikā, labi zinot, ka lielākā daļa uzņēmumu ir krievvalodīgo rokās, netiek pat kustināti. Skaidrs, kas ir jaunā KNAB priekšnieka darba devēji!! Nožēlojami…

 18. Lai kā mēs neattiektos pret šo komentu – līdzīgus un daudz rupjākus un naidīgākus atļāvušies desmitiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju kā krieviski tā latviski. Šis gadījums nepatīkami atgādina slaveno vienīgo 500 latu sodu par veikalā ieslēgtu radio.

 19. Par tadiem komentariem iet cietuma? Kur ir runas briviba? :DDD Kas bus ja latviesi saks kaut ko teikt pret kadu?…

  • Lasi uzmanīgāk! Neliek cietumā, piedāvā 1 gadu nosacīti! Tā veča rakstītais laikam domāts sievai latvietei.
   Nu i kompliments.

 20. Tēt , Jānītis nosauca mani par Sūdu !

 21. Naida kurināšana ? …. smieklīgi , tā var pateikt par jebkuru un jebko . Jo katram kaut kas nepatīk , kas citam patīk .

 22. Cienījams cilvēks, NODOKĻU maksātājs Latvijas valstij, trūžeņik!

 23. Šajā portālā regulāri parādās vēl riebīgāki komentāri. Kāpēc to rakstītājus neķer, vai vismaz neizdzēš.+???

 24. Tiesām laikam nav ko darīt,ja nodarbojas ar tādie sīkumiem.Skarbāki teksti ir dzirdēti,un neliela taisnība jau ir.Ar tiesas spriedumu valsti labāku nepadarīs.

 25. man liekas, ka interneta ir sastopami vel briesmigaki komentari par sho temu. Shis tads nieks vien ir. Bet vispar butu jaieviesh iespeja pasham komentaru rakstitajam koriget sevis uzrakstito, ka tas iespejams google komentaros. Jo biezi vien aatras dabas cilveki dusmaas nezin ko saraksta, bet tad strauji atdziest. Es protams neaizstavu nepardomatu un naidigu komentaru rakstishanu. Bet nu shis tiesham nav tas trakakais, kas redzets.

  • Откройте глаза пошире, и вы тогда увидите что, как, и в каких таких выражениях, пишут ваши сплеменники на этом портале! Atbildēt

   !!

 26. Vai tiesa jau kopš 2012. gada nav spējīga iztiesāt šo sarežģīto lietu? Kas notiek?

 27. Tur tiesajams ir netikai utainais krplis,bet visa tiesneshu varza?

 28. Nekādi nav saprotams – gānās un gānās, bet tāpat zobiem un nagiem turās pie tās “kroplīgās un nederīgās zemītes”. Būtu tak braucis uz mātušku.

Draugiem Facebook Twitter Google+