Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
29. novembris, 2013
Drukāt

Bezdarbnieku veikums – pagasta teritorijā sakārtota vide 


Foto - Inta PuriņaFoto - Inta Puriņa

“Mūsu pagastā algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos šobrīd iesaistīti desmit bezdarbnieki. Viņi izcērt ceļmalu krūmus un strādā pie malkas sagatavošanas,” stāsta Krustpils novada Mežāres pagasta pārvaldes vadītāja Nadežda Mitrofanova, kas vienlaikus ir arī darbu vadītāja Eiropas Sociālā fonda projektā “Algotie pagaidu sabiedriskie darbi pašvaldībās” (Nr.1DP/1.3.1.5.0./12/IPIA/NVA/001) iesaistītajiem bezdarbniekiem.

N. Mitrofanova: “Mums ir liela katlumāja, no kuras siltumu saņem viss Mežāres ciemats. Kurinām tikai ar malku, un apkures sezonai nepieciešami vismaz 1750 kubikmetri, tas ir ļoti daudz!”

Dienā, kad esam Mežārē, bezdarbnieki pie katlumājas krauj malku glītās grēdās. Viņu vidū arī Irina Vēvere un Elke Zugička. Abas sievietes ir pirmspensijas vecumā, bez darba jau desmit gadus. E. Zugička: “Nākamgad augustā man paliks 62 gadi, bet, tā kā pensijas vecums tika paaugstināts, pensija pienāksies trīs mēnešus vēlāk. Tikmēr turpināšu izmantot algoto pagaidu sabiedrisko darbu programmu.” I. Vēvere: “Esmu priecīga, ka varu pastrādāt un kaut ko nopelnīt. Simt lati ik mēnesi arī ir nauda. Jābūt apmierinātam ar šo iespēju, ja tik ilgus gadus esi bez darba. Kad šie četri mēneši būs pagājuši, pieteikšos atkal rindā uz nākamo termiņu.”

NVA Jēkabpils filiāles koordinējošā eksperte Ligita Zustere skaidro, ka Mežāres pagastā šobrīd reģistrēti 56 bezdarbnieki, no tiem rindā uz algotajiem darbiem gaida 31 persona. “Šim skaitam nav tendences samazināties, jo pirmspensijas vecuma cilvēkiem darbu laukos atrast ir grūti,” teic eksperte.

N. Mitrofanova ar gandarījumu rāda, ko bezdarbnieki šovasar paveikuši. Tās ir daudzās visu vasaru rūpīgi koptās puķudobes, dekoratīvie zedeņu žogi, kas izrotāti ar krāsainām kļavu lapām. Ar klūdziņām apdarināti puķu grozi dzīvojamo namu pagalmā. Pagasta centrā lielās platībās regulāri tiek appļauts zāliens, nogrābtas lapas. Ziemā bezdarbnieki tīrīs sniegu.

Pretī pagastmājai izveidots neliels parks, tur novietoti koka galdi un soli, drīzumā tiks labiekārtots gājēju celiņš. “Finanšu līdzekļu pārvaldei nav daudz, darām to, ko paši varam izdomāt un saviem spēkiem paveikt. Lai būtu vienkārši, bet noderīgi un skaisti,” teic darbu vadītāja.

Pagasta teritorijā atrodas arī septiņas kapsētas, tās visas tiek sakoptas. Pat ja kāda kapa kopiņa palikusi piederīgo neapraudzīta, algoto pagaidu sabiedrisko darbu projektā iesaistītie bezdarbnieki tai nepaies garām – sakops. “Bezdarbnieku rokas gan pagasta labiekārtošanā, gan malkas sagatavošanā ir neaizvietojamas,” vairākkārt uzsver Mež-āres pagasta pārvaldes vadītāja Nadežda Mitrofanova.

Uzziņa


ESF projekts “Algotie pagaidu sabiedriskie darbi pašvaldībās” (Nr.1DP/1.3.1.5.0./12/IPIA/NVA/001) tiek īstenots no 2012. gada 1. janvāra līdz 2014. gada 30. jūnijam

Projektā paredzētais finansējums 22,9 milj. latu, no tiem 10,6 milj. 2012. gadam, 9,6 milj. 2013. gadam un 2,7 milj. 2014. gadam

Līdz 2013. gada 31. oktobrim algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos iesaistīti gandrīz 60 tūkstoši bezdarbnieku

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+