×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2012
Drukāt

Bijušajam Lielvārdes policistam – gads cietumā


cietums_leta4

Rīgas apgabaltiesa par kukuļņemšanu piespriedusi vienu gadu reālu cietumsodu Pēterim Grandānam un viņa bijušajai sievai Maijai Janševskai – arī gadu, tikai nosacīti.
 Šai krimināllietai mēs jau pieskārāmies 5. aprīļa “Latvijas Avīzē”, rakstot par abu uzņēmēju konkurēšanu metāla uzpirkšanas jomā.

 

Šajā tiesas sēdē nekādi jauni notikušā apstākļi netika izklāstīti. Atgādināsim, ka 2003. gadā Drošības policija pieķēra Lielvārdes policijas iecirkņa priekšnieku Pēteri Grandānu, ka viņš ar savas mīļotās sievietes Maijas Janševskas starpniecību no vietējā azartspēļu nama “Barklajs spēles” ņem kukuļus. Pirmās instances tiesa P. Grandānam piesprieda 3,5 gadus cietuma, bet M. Janševskai, kas pēc drauga aizturēšanas kļuva par viņa sievu un uzņēmās daļu vainas, – trīs gadus nosacīti. Šo tiesas lēmumu abi pārsūdzēja.

Gandrīz stundu garajā pēdējā vārdā P. Grandāns nenoliedza kukuļa pieņemšanu, taču kategoriski neatzina, ka kukuļus izspiedis. Kukuļu došana bijusi drošības policistu un azartspēļu nama darbinieku kopīgi organizēta pretlikumīga akcija, kam krituši par upuri. Arī patronas viņa mājās nolikuši drošībnieki. Turklāt tūkstošiem triecienšauteņu patronu, kas glabājušās kabinetā, pazuduši dokumenti, bet cilvēks, kas patronas atradis un atnesis, miris, bet paša mājās atrastajai bisei, kas aiznesta uz kabinetu, neesot paspējis noskaidrot izcelsmi, jo arestēts. P. Grandānam bija arī lielas pretenzijas pret pirmās instances tiesas tiesnešiem, garo tiesvedību deviņus gadus, no kuriem astoņus mēnešus pavadījis apcietinājumā. Šobrīd viņš notikušo nenožēlo, esot daudz cietis un dzirdējis melus, zaudējis policista karjeru, ģimeni un pēc būtības arī savu metāla uzpirkšanas uzņēmumu, kam tagad draud bankrots. Vienīgi savu bērnu mātei Maijai Janševskai Pēteris lūdza piedošanu – ka viņa dēļ tai ir jāatrodas tiesas zālē.

P. Grandāns arī šo sodu pārsūdzēs, kaut arī no piespriestā gada astoņus mēnešus jau ir cietumā nosēdējis. M. Janševska savu nosacīto sodu nepārsūdzēs. Viņa atzina savu vainu, kā arī to, ka nekad nebūtu piedalījusies kukuļa pieņemšanā, ja zinātu, ar ko tas draud un ko tas vispār nozīmē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+