×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. septembris, 2017
Drukāt

Bordāns: pilsonības jautājums ir pagājušā gadsimta problēma (27)

Foto-LETAFoto-LETA

"Jaunās konservatīvās partijas" līderis, bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

“Mums diezgan liela daļa no JKP biedriem ir no jauktām ģimenēm, ir arī, kā saka, “tīri” krievi. Viņi ir neizpratnē par šīm diskusijām, jo ir pavisam citas problēmas, kas krieviem interesē. Viņus neinteresē šie jautājumi.

Pilsonības jautājumi – tie ir pagājušā gadsimta jautājumi,” Rīgas domes deputāts Jānis Bordāns (JKP) apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot izcēlušos ažiotāžu par prezidenta Vējoņa iniciatīvu automātiski piešķirt nepilsoņu jaundzimušajiem bērniem Latvijas pilsonību.

Bordāns raidījumā norādīja, ka krievus pilsonības jautājumi neinteresē, viņus drīzāk uztrauc segregācija. “Pilsonības jautājumi – tie ir pagājušā gadsimta jautājumi. Te ir stāsts, ka ar segregētiem bērnudārziem un izglītības iestādēm, ar sarunām par pilsonības automātisku piešķiršanu vai nepiešķiršanu – tas viss veicina turpināt segregāciju,” uzstāja Bordāns. Turklāt Rīgas domes deputāts ir pārliecināts, ka paši krievi vēlas integrēties, tomēr vairākām partijām būtu izdevīgāk saglabāt segregāciju un turpināt šīs diskusijas.

Bordāns uzskata, ka šādas diskusijas kalpo kā aizsegs īstajām problēmām, piemēram, latviešu skolu slēgšanu. “Bolderājā pa to laiku mēģina slēgt vienīgo latviešu skolu. Rīgas pilsētā kādreiz bērni varēja mierīgi aiziet no krievu ģimenēm uz latviešu skolu un veiksmīgi tikt galā, šobrīd tā tendence ir pretēja. Latvieši no Bolderājas brauc prom uz Iļģuciemu vai attālām vietām vai arī iet uz krievu skolām, bet mēs te runājam par pagājušā gadsimta problēmām,” sašutumu pauda JKP biedrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Piekrītu Bordānam! Atbildēt

  Sāksim ar šodienas problēmu,kas interesē visus! Visur:Krievijā,Vācijā,Ķīnā,Japānā un Spānijā ir samazināta PVN likme svarīgākajiem pārtikas produktiem! Kāpēc ne Latvijā? Ēst taču vajag visiem un pat vairākas reizes dienā!

 2. Kāda tur starpība, kāda gadsimta problēma, kā trīs vai četras reizes to atkārto vienā tik īsā rakstā. Vesels atklājums uz nobeļa. Ja tā ir, tad to arī jārisina, bet ja nav ko teikt – pastāv un paklausies. Dabīgi, ka krievam nospļauties uz latviešu problēmām. Viņiem “šodienas problēma” – nav latviešu – nav problēmu un dzīvo laimīgs. Kāmēr Krievijā bardaks – te var labi padzīvot – īpašuma tiesības garantētas bet tad jau redzēs uz kuru pusi aizīes.

 3. “…Rīgas pilsētā kādreiz bērni varēja mierīgi aiziet no krievu ģimenēm uz latviešu skolu un veiksmīgi tikt galā,…” – izskatās, ka autors nav gājis latviešu skolā 😉

 4. Bordāna pseidokonservatīvisms, jeb patiesais liberālisms kā uz delnas! Tagad jābučo pēcpuse Rietumu ienācējiem un nez kādu “vērtību” ievazātājiem. Latviju nevar salīdzināt ar lielvalstīm, kur tādējādi nekāds ļaunums neradīsies! Kas tad būs Latvijas vēlētāji pēc 20 gadiem? Tak ne jau vairs latvieši, jo mēs būsim izmiruši. Bet cittautiešiem ir viņu intereses. Tātad Bordāns “konservatīvi” ir pret Latviju!

 5. Man valsts iestādē

 6. Bordans pec pariesanas Sorosa maizee saak glumji izlocities.
  Lai gan vinja dazaado partiju galvas ari lidz sim ir bijusas Sorosa maizee.

 7. Piekrītu, šobrīd ir izveidots kaut kāds dīvains hibrīds un kroplis. It kā ir latviešu un krievu skolas, bet kaut kāda daļa krievu skolā vidusskolā ir jāmācās latviski. Lielākā daļa vidusskolas beidzēju runā/raksta tīri normāli latviski, bet ir kam grūtāk.
  Domāju, ka viņi būtu tikai ieguvēji, ja šis kroplīgais hibrīds (izglītības sistēma) tiktu beidzot sakārtots un vidusskolā jau 100% būtu pāriet uz latviešu valodu, tad nebūtu pēc tam tiem jauniešiem problēmas tālāk studēt universitātēs, jo tur, protams, atkal dominē LV valoda. Man kursā arī bija daļa krievu, dažiem pat nevarēja īsti just akcentu, citiem bija kārtīgs akcents, bet bija arī daži, kam tomēr runāt latviski (piemēram, prezentācijas laikā) ir grūtāk un viņiem nepieciešams vairāk gatavoties, uzrakstīt kārtīgu runu, lai uz vietas nezūd vārdi. Šiem cilvēkiem būtu vieglāk mācīties universitātē, ja skolu sistēma un valodu jautājums būtu sakārtots.

  NA tik skaļi skandē ar radikāliem saukļiem, ko viņi labi apzinās, ka nav reāli izpildīt. Nu nevaram teiksim no 2019.gada 1.septembra pāriet 100% visās klasēs uz tikai LV. Tādi parasti ir tie viņu saukļi. Tas ir jādara pakāpeniski, teiksim 10 gadu laikā (tikai minējums, tur tad kādiem pētniekiem sīkāk jāpadarbojas un jāizplāno).

  • Ja ir Alcheimera slimība,vai smaga skleroze, tad nav jēga kaut ko komentēt.. NA pakāpenisku pāriešanu uz valsts valodu cenšas panākt jau daudzus gadus, bet mūžīgi tiek bloķēti … un radikāla ir tikai Jūsu nekompetence.. un NA nepavisam nav radikāla,normālā valstī viņa skaitītos galīgi “lēzena” nacionālkonservatīva partija!

 8. "Saskaņas" taurē JKP pūš... Atbildēt

  ??!! 14. septembris, 2017 22:27
  Atbildēt

  Ko tas Bordāns .. ?
  Problēma var būt tikai tagadnē un nākotnē !
  Tātad: šodienas problēma, sākusies iepriekšējā gadsimtā !

  …….. 14. septembris, 2017 22:30
  Atbildēt

  … un, ar Bordāna pūlēm, turpināsies nākošajos gadsimtos…

 9. Man šķiet, ka Bordāns cenšas nozagt NA programmu. Pēdējā laikā mums visādi “patrioti” parādījušies — kā tas parasti notiek vēlēšanu gadā. Pat Āboltiņa runā tāpat kā Bordāns.

  • Vai to pašu tūdaliņu programmu , ka latviešiem latviešu cienīgu dzīvi latviskā Latvijā? Pabļaus – krievi nāk! Bet 27 gadus līdz Latgalei nav atnākuši, bet mums ir aizokeāna armijas, kuras dzerstās, tad mums ir aizokeāna bēgļi, kuru bērniem maksā lielākus pabalstus kā par latviešu bērniem. Abreni, latu, 200 000 aizbraukušos var nepieskaitīt, tāpat kā nekustamā īpašuma nodokli VIENĪGAJAM īpašumam. Tas ir noziegums pamatā! Maksāju nodokļus par būvmateriāliem, projektu apstiprināšanu, atļaujas, bet visu pabeidzot, man vēl jāturpina maksāt, ja ne man to nacionāli atņems. Idiotisms un noziegums nacionālo izpildījumā.

   • Te pilnībā piekrītu! Mūsu īpašumtiesības valsts ekonomikai / cilvēku dzīvei jau kļuvušas par vislielāko problēmu un attīstības bremzi. Dīvojam it kā kapitālismā, bet likumi feodālie. A rko tas citur beidzis, var lasīt vēstures grāmatās.

   • Ja jūsu, netīro fašistu cūku, civilizācijas pabiru, nebūtu, vajadzība pēc aizokeāna armijām atkristu.

   • “izgudrotajam faktam” – mazāk skaties/atražo kremļa melu “informāciju”. Latvijas karavīri IR NATO karavīri, aizokeāns tev galvā ir.

   • Trollis “Fakts” (varbūt “fuckeds”) labi ilustrē šo krievu uzpirkteņu propagandas metodes. Viņi tēlo ka piekrīt kādam latviski pozitīvam komentāram, bet tad to novērš sāņus lai rastos iespaids, ka oriģinālais komentētājs būtu teicis tieši pretējo. Krievu nacisms/komūnisms/imperiālisms pieder pagātnei. Un tā atbalstītāji ir pagātnes rēgi.

 10. Visu problēmu problēma Latvijā ir mūsu mazskaitlīgo partiju jeb biznesa interešu grupu monopols deputātu kandidātu izvirzīšanā!

 11. Problēma Latvijā ir visā Eiropā,izņemot vienīgi Latviju,jau kopš aizpagājušā gadsimta beigām pastāvošās,neatkarīgās slimokases,bez administratīvajiem starpniekiem,ar pašu dalībnieku vēlētu vadību,kuru rokās atrodas visa ārstniecības nauda un kuras slēdz līgumus ar ārstiem un izmaksā slimības pabalstus!

 12. Jānim Bordānam taisnība – krievu bērnus spīdzina ar segregāciju skolās. Ja viņi nevar brīvi izteikties, bez akcenta, latviski, piekopt latvisko kultūru. viņi tiek atrauti nao savas valsts problēmām – proti – segreģēti. Nu jau Kārlis Ķučinskis ir spēris ļoti veiksmīgus soļus, par ko nekad nav pat sapņos iedomājušies TB/LNNK/NA/VL – eksāmenus visās skol’\a kārtos latviešu valodā un nekādas atlaides nav paredzētas. Tas liks padomāt bērnu vecākiem un pašiem bērnuiem. Tā jau rīcība, bez karogu vicināšnas. Tēvzemieši vēl nav sapratuyši 27 gados, kas ir latviska Latvija.

  Paldies Šadurskim. viņš rīkojas prakstiski, bez lozungiem, tieši krievu bērnu un savas zemes- valsts interesēs. Bērni būs pateicīgi par integrāciju.

  • Paldies Vienotībai un Šadurskim un visai koalīcijai kopumā, ka vajadzēja TIKAI 13 gadus, lai šādu elementāru likuma normu ieviestu. Gliemezis ir ātrāks.

 13. Jā,vēsturi ir jāzina!>logo Atbildēt

  Tas nav nekas jauns.Nepilsoņi,kurus agrāk sauca par bezvalstniekiem vai nansenistiem,Latvijā bija saglabājušies pat vēl piecdesmitajos gados! Sīkāk par pašu Fritjofu Nansenu,kura vārdā tie tika dēvēti,un kāpēc,varat izlasīt internetā.

 14. 21.gadsimta jautājums-Briseles,Amsterdamas un Lisabonas 6% PVN likme pārtikai un ģimenes vienīgais mājoklis bez nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) visiem Latvijas iedzīvotājiem!
  Gaidam “Jaunās konservatīvās partijas” ierosinājumu!

 15. Ko tas Bordāns .. ?
  Problēma var būt tikai tagadnē un nākotnē !
  Tātad: šodienas problēma, sākusies iepriekšējā gadsimtā !

 16. bez pagātnes izvērtēšanas, nav izpratnes par tagadni. slikti tas, ka pagātnes mācības mēs neņemam vērā. nevar būt nepilsonis, katram ir pienākums kļūt par kādas valsts pilsoni, vēl jo vairāk, ja viņš kādā valstī dzīvojis jau gadiem ilgi un nevar pats izvēlēties, tāds stāvoklis nav leģitīms.

 17. Kieviem kuri adoptējušies ir izdevīgāk uzturēt līdzšinējo kārtību.
  Ja ienāk 3 kultūra , krievi vairāk cietīs.

Draugiem Facebook Twitter Google+