×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Bostonas spridzinātājs pirms notiesāšanas uz nāvi atvainojies saviem upuriem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Par sprādzienu sarīkošanu Bostonas maratona laikā notiesātais Džohars Carnajevs tiesā pirmo reizi atvainojies saviem upuriem.

Tiesa oficiāli pasludināja spriedumu Carnajeva lietā, piespriežot viņam nāvessodu sešos punktos par sprādzienu sarīkošanu Bostonas maratona laikā 2013. gadā. ASV zvērinātie jau 15. maijā nolēma, ka 21 gadu vecajam Carnajevam nāvessods pienākas sešās no 17 apsūdzībām, kas paredz augstāko soda mēru un kurās viņa vainu zvērinātie tādā pašā sastāvā atzinuši jau iepriekš.

Pie Bostonas maratona finiša līnijas 2013. gada 15. aprīļa pēcpusdienā notika divi sprādzieni, kuros dzīvību zaudēja trīs cilvēki, bet 264 tika ievainoti. ASV izmeklētāji noskaidroja, ka spridzekļus bija uzstādījuši divi čečenu imigranti – brāļi Carnajevi. Otru teroristu – Tamerlanu Carnajevu – dramatiskas vajāšanas operācijas laikā ASV drošības dienesti likvidēja, bet jaunākais brālis Džohars, kurš vajāšanas laikā guva smagus ievainojumus, galu galā tika sagūstīts.

Uzbrukums Bostonas maratonam bija nopietnākais terora akts, kas ASV teritorijā tika pastrādāts kopš 2011. gada septembra, kad islāmistu teroristi uzbruka Ņujorkas Pasaules tirdzniecības centra dvīņu torņiem un Pentagona ēkai Vašingtonā.

Carnajevs trešdien pirmo reizi izmantoja iespēju izteikties tiesā, kur atvainojās saviem upuriem. “Es vēlētos atvainoties upuriem un izdzīvojušajiem. Es esmu vainīgs. Lai par to nebūtu šaubu,” sacīja Carnajevs. “Man žēl par dzīvībām, ko esmu atņēmis, par ciešanām, par kaitējumu, ko esmu nodarījis.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+