×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. decembris, 2013
Drukāt

Aktivizējušies kaktu servisi nelegālu automobiļu izgatavošanā
 (3)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Novembra vidus izrādījies neparasts Kuldīgas puses policistiem – fiksēti četri gadījumi, kad ļaudis mēģinājuši pārvietoties ar automobiļiem, kuru… nav!

“BMW” ar 
dažādiem numuriem


Kad 25 gadus vecā Gudenieku pagasta iedzīvotāja vadīto “BMW” automobili (1992. g.) uz ceļa pārbaudīja policisti, liels bija likuma sargu pārsteigums, ka braucamā tehniskajā pasē bija norādīti vieni skaitļi numura zīmē, dabā automobiļa priekšpusē bija cits numurs, aizmugurē – vēl cits, bet tehniskās apskates uzlīmē uz loga – atkal citāds. Piedevām vēl virsbūvēs numuri automobilim bija noslīpēti nost, salons – no cita automobiļa modeļa. Arī autovadītāja tiesību braucējam nebija.

Vīrietis policijai taisnojies, ka viņam nebijis ļauna nodoma. “BMW” nopircis jau norakstītu no kāda paziņas. Automobilis bijis nepieciešams, lai no Gudeniekiem brauktu uz darbu Alsungā. Legālu automobili liegusi iegādāties nabadzība. Taujāts, vai zinot ceļu satiksmes noteikumus, atbildējis, ka zīmes pazīstot. Kāpēc tad divas dažādas numuru zīmes? Tāpēc, ka pāris neesot bijis, tikai pa vienai no diviem veciem moskvičiem…

Par transporta līdzekļa numuru viltošanu vīrietim draud kriminālatbildība, kas paredz arī cietumsodu līdz vienam gadam. Visticamāk gan viņš tiks cauri ar naudas sodu un piespiedu darbu.

Ne braukt, ne pārdot


Kāds kuldīdznieks, kas strādā kādā no pilsētas servisiem, uz policiju atnāca pats. Viņš par 270 latiem bija nopircis divdesmit gadus vecu “Ford Mondeo” un konstatējis, ka ne tikai automobiļa krāsa neatbilst ierakstam tehniskajā pasē, bet arī viens no diviem virsbūves numuriem. Tādējādi fordiņu nevar ne reģistrēt un ar to braukt, ne pārdot, vienīgi nodot lūžņos, protams, ja tagad policija to atļaus. Arī pārdevējs vairs nebijis sazvanāms.

Policija konstatējusi, ka pelēkais “Ford Mondeo” sastiķēts no diviem. No pelēka automobiļa, kas noņemts no uzskaites, un sarkana, kas nav noņemts. Dokumenti – no pelēkā. Sarkanā automobiļa īpašnieku policija vēl meklē.

Kā norāda Valsts policijas Kuldīgas iecirkņa kriminālpolicijas iecirkņa priekšniece Inga Spēkaine, nelaimīgajam pircējam likuma priekšā nekas nedraud: ja neskaita staigāšanu uz policiju. Mācība gan viņam uz mūžu. Kā saka I. Spēkaine, pirmais likums, pērkot automobili: to dodieties pārreģistrēt uz Ceļu satiksmes drošības direkcijas nodaļu kopā ar pārdevēju, kur tad arī atklāsies krāpniecība, ja tāda būs. Pirmais likums, nododot lūžņos vai kādam atdodot automobili, kurš vairs nav braucams: noņemiet to no uzskaites! Jo nekur nav teikts, ka jūsu lūznis nepiedzīvos otru jaunību atjaunots vai sastiķēts kopā ar kādiem citiem lūžņiem. Labākajā gadījumā nāksies samaksāt soda naudas, kas savāktas ar jūsu automobili, sliktākajā – ja ar automobili veiktas kriminālas darbības, vajadzēs policijā taisnoties un pierādīt, ka jums ar to nav nekāda sakara.

Policija uzskata, ka Ziemeļkurzemē aktivizējušies kaktu servisi šādu te nelegālu automobiļu izgatavošanā. Par to liecina vēl divi gadījumi novembrī, kad policija konstatējusi dokumentu viltošanu un par kuriem vēl notiek izmeklēšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. diemžēl šis raksts norāda par Latvijas lielo nabadzību, kurā auto joprojām tiek uzskatīts par luksus preci un arī attiecīgi likumdošana tam ir pakārtota.

  2. Par transporta līdzekļa numuru viltošanu vīrietim draud kriminālatbildība, kas paredz arī cietumsodu līdz vienam gadam. Visticamāk gan viņš tiks cauri ar naudas sodu un piespiedu darbu.
    …………….
    Kas bija viltots?
    Neredzu nekā slikta auto saķīlēšanai no vairākiem. Valstij jāvadās no sava reālā ekonomiskā stāvokļa, iedzīvotāju pirktspējas nevis jāklanās muļķīgiem ierobežojumiem no briseles.

  3. Nu, ko lai dara “veiksmes valstībā” – cilvēks riskēja. Tos divreiz 15km ar kājām katru dienu nenosoļosi. Ja pašam ēst gribas-var pieciest. Ja bērni prasa – izturēt nevar.

Draugiem Facebook Twitter Google+