Tehnika
Auto un moto

Braukšanas instruktoriem netīk noteiktais sekmības procents3


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Ekrrānšāviņš

Valdības noteikumi paredz, kādā veidā tiek vērtēts autoskolu instruktoru darbs. Ir ieviests instruktoru sekmības procents. Pirms uzsākt mācības, jebkurš interesants var aplūkot instruktora sekmības procentu jeb cik cilvēku pēc apmācības noliek Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) eksāmenu. CSDD var lemt par licences atņemšanu autosskolai, ja sešu mēnešu laikā automašīnas vadīšanas eksāmenu pirmajā reizē nokārto mazāk par 50% apmācāmo personu.

Ar šādu instruktoru sekmības procenta vērtēšanas kritēriju neesot apmierināti autoskolu instruktori. LNT raidījumā “900 sekundes” instruktors Ainis ar sešu gadu darba stāžu atzina, ka šī statistika par viņiem veidojas “ļoti vienkārši un ļoti neobjektīvi”.  Ainis stāsta: “Tā uzskata visi braukšanas instruktori, jo vērtē tikai to, vai eksāmenu nokārto ar pirmo reizi vai nenokārto,” uzsver Ainis. “Pārsvarā, ja pirmajā reizē nenoliek, tad aiziet otro reizi un noliek. Nevar būt tā, ka viņš šodien braukt nemācēja, pa nakti iemācījās, un tad viņš otrā dienā nokārtoja eksāmenu.”

Saistītie raksti

Tikmēr CSSD raidījumam norādīja, ka šajā sistēmā nepilnības nesaskata. Tā esot iespējams novērtēt instruktoru darba kvalitāti. “Lai būtu iespējams izslēgt no tirgus šādas vāji strādājošas autoskolas tajos gadījumos, ja šis sekmības procents ir zemāks par noteikto. Normālā autoskolā normāli apmācīts cilvēks vismaz 50% ir spējīgi nokārtot šo vadīšanas eksāmenu jau ar pirmo reizi,” tā raidījumam skaidroja CSDD pārstāvis.

CSDD mājas lapā redzama informācija, ka tomēr 60% autoskolu instruktoriem šis sekmības procenta vērtējums ir zemāks par vajadzīgajiem 50%. “Ja zems ir tikai šis sekmības procents, tad CSDD vienkārši informē autoskolu par šo faktu un lūdz veikt korekcijas, lai tomēr šo sekmību uzlabotu. Tikai šī sekmības procenta dēļ CSDD jau ilgus gadus nevienai autoskolai licenci nav atņēmusi,”   norādīja CSDD. Sekmības procenta dēļ vien licenci neesot zaudējis arī neviens instruktors.

 
Plašāk pievienotajā video.

LA.lv