×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
18. novembris, 2015
Drukāt

FOTO: Bruņoto spēku parādi apmeklējuši vairāki tūkstoši cilvēku (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Spītējot sliktajiem laikapstākļiem, vairāki tūkstoši rīdzinieku un pilsētas viesu trešdien apmeklēja Latvijas Republikas proklamēšanas 97.gadadienai veltīto militāro parādi 11.novembra krastmalā.

Starp klātesošajiem bija gan bērni, gan arī vecāka gada gājuma pārstāvji. Daudziem parādes apmeklētājiem pie apģērba bija piespraustas sarkanbaltsarkanas lentītes, bet rokās – valsts karodziņi. Cilvēki ir priecīgi un bauda svētku sajūtu. Parādi vēroja arī valsts augstākās amatpersonas, deputāti un diplomāti.

Parādē piedalījās vairāk nekā 100 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju un jaunsargu. Tāpat parādē tika demonstrētas arī četras dažādu modeļu kāpurķēžu kaujas mašīnas “CVR(T)”, kuras Latvija ir iegādājusies Lielbritānijā.

Parādi komandēja Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Mārtiņš Liberts, bet to pieņēma valsts bruņotā spēka augstākais vadonis, Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kā arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Tāpat parādi apmeklēja arī NATO Sauszemes spēku pavēlniecības komandieris ģenerālleitnants Džons Nikolsons, Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa komandieris ģenerālleitnants Tims Evanss, Ziemeļaustrumu daudznacionālā korpusa komandieris ģenerālleitnants Manfreds Hofmans un Mičiganas pavalsts Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Gregorijs Vadnais.

Parādē piedalījās arī Latvijas karavīru sabiedrotie, ar kuriem kopā viņi pilda uzdevumus starptautiskajās operācijās un apgūst iemaņas un prasmes militārās mācībās Latvijā un ārvalstīs – lietuvieši un igauņi, zviedri, dāņi un somi, kā arī Vācijas, Francijas un ASV karavīri.

Parādi noslēdza Latvijas un ASV bruņoto spēku, kā arī NATO un Valsts robežsardzes bruņojuma un transporta demonstrējums. Sākotnēji tika paredzēts, ka būs redzami arī Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteri – trīs “Mi-17” un viens “Mi-2” -, kā arī divi Valsts robežsardzes helikopteri “Agusta 109E Power”, kā arī divas NATO gaisa telpas patruļlidmašīnas – Ungārijas Gaisa spēku lidmašīnas JAS-39 “Gripen”.

Tomēr nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ lidojumi tika atcelti.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. nožēlojama tā parāde-ja nav ko rādīt tad labāk vispār nerādīt.

 2. Draugi mīļie, zemessardzei 2. Pasules kara zenītlielgabali. Tie tiek kopti , ekspluatēti. Kam tie domāti?
  Ja otrā dienā pie tiem nokļūs , “zaļie” jau būs savu padarījuši. Iegādājieties jēdzīgus ieročus, zemes-sardzei jāmāca partizānu kara metodes. Tā man liekas. Neizmetiet naudu nevajadzīgi.

 3. a kādu mūziku jūs gribējāt lāpu gājiena laikā?..laikam rozemunde?

 4. Tiem,kas bruņoto spēku parādes vēro televizorā,nākas samierināties ar manuprāt necienīgu praksi.Pārraides komentētājs(i) savus skaidrojumus (tērgāšanu) nepārtrauc pat brīdī,kad apklust orķestris,lai ļautu augstākajam virspavēlniekam sasveicināties ar vienību,pret kuru viņš jau ir apstājies un pagriezies pretim.Tiem, kas nepārzin militāro reglamentu,nevajadzētu ļaut komentēt parādes norisi.

 5. Kā sauc to lopu, kas uzlika stulbu mūziku krastmalas skaļruņos lāpu gājiena laikā?
  #ai_dun_dur_dundundur_naktī_zirgi_runās

  SC vai Vienotības_ņirgāšanās?

 6. Simboliska parāde NOTEIKTI VAJADZĪGA !!!
  Šie tomēr VALSTS svētki !!!
  Te nav Maskava, kur parāda gan maketus, gan darbojošās
  raķetes …

 7. Ar ko Abramoviča jahta atšķiras no Latvijas ? Atbilde: Abramoviča jahtai ir pretraķešu aizsardzības sistēma,Latvijai nav.

 8. noželojama ķēmošanās lai neteiktu vairāk, ja nav ko demonstret tad labāk neko nedemonstrē bet 100 kareivji ar 4 bruņmašinām ir vienkārši noželojams skats

Draugiem Facebook Twitter Google+