×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
25. janvāris, 2013
Drukāt

Bukleta ”Tava Rīga” redaktors Nils Sakss apsmej barikādes

Foto - LETAFoto - LETA

”Tas raksts ir aizvainojošs!” – trešdien, zvanīdams uz redakciju, savu sašutumu par portālā puaro.lv atrasto rakstu ”Barikāžu butaforija un Sudrabas drāma” pauda Ozols no Rīgas.

 

Viņš lūdza ”Latvijas Avīzē” rakstu pārpublicēt, lai cilvēki uzzina, ko par barikādēm domā raksta autors, ”Saskaņas centra” izdotā bezmaksas bukleta ”Tava Rīga” redaktors Nils Sakss. Tajā 1991. gada barikādes nosauktas par ”burziņu”, kurā upuru skaits bijis pārāk niecīgs, lai to atzītu par dzīvību apdraudošu. Tostarp teikts: ”Konstruēt no tā tautas varoņus un pārākos mocekļus – kaut kā drusku naivi tomēr. Ja būtu godīgi paši pret sevi, tad atzītu – valsti mēs dabūjām, pateicoties veiksmīgi sakritušām zvaigznēm, Marksa kļūdainiem aprēķiniem un Amerikai. Un galīgi nevis tādēļ, ka nodziedājām “Palīdzi, Dievs” Mežaparkā vai padzērām karstu buljonu Doma laukumā.” Barikāžu atceres pasākumi esot ”degradējoši kā točkas spirts”, citstarp kritizējot arī I. Sudrabas dalību manifestācijā Doma laukumā.

Šā raksta sakarā nevaru neaizstāvēt mūsu cienījamos lasītājus. Daudzi savas vēstules mēdz parakstīt kā 1991. gada barikāžu dalībnieki vai sarunas gaitā īpaši uzsver faktu, ka iegūta barikāžu piemiņas zīme. Viņi satraucas, vai tā jaunatnes daļa, kas ar lielāko prieku emigrē no Latvijas (nerunājot par tiem, kas ar asarām acīs aizbrauc), būtu gatava iziet ielās līdzīgā situācijā, ja pie Lietuvas robežas pamanītu tankus. Tīri cilvēcīgi… iespējams, muktu, kur kājas nes. Runa taču ir par to, vai šodien kāds būtu gatavs dzīvību atdot par Latvijas brīvību. Tikai tāda ir manifestāciju jēga – atsaukt atmiņā šo drosmi. Bažas rada arī nesen mūsu mājaslapā internetā veiktā aptauja. Gandrīz trešdaļa uz jautājumu, vai šodien piedalītos barikādēs, atbildējuši noliedzoši – visu tāpat izlemjot lielvaras. Skumji. Pat biedējoši. Ko jūs, lasītāji, domājat par N. Saksa pausto un aptaujās atspoguļoto sabiedrības noskaņojumu?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+