×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. maijs, 2015
Drukāt

Burundi valsts apvērsuma mēģinājums izgāzies (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Burundi rīkotais militārais apvērsums prezidenta Pjēra Nkurunzizas gāšanai ir izrādījies neveiksmīgs, ceturtdienas vakarā atzina pučistu līdera vietnieks ģenerālis Sirils Ndajirukije pēc galvaspilsētā Bužumburā notikušām sīvām kaujām starp prezidenta atbalstītājiem un pretiniekiem bruņotajos spēkos.

“Es personīgi atzīstu, ka mūsu kustība ir izgāzusies. Mēs saskārāmies ar pārāk spēcīgu armijas apņēmību atbalstīt pie varas esošo sistēmu,” sacīja Ndajirukije.

Neilgi pirms šī atzinuma prezidenta administrācija paziņoja, ka Nkurunziza ir atgriezies valstī. Kad trešdien sākās ģenerāļa Godfruā Nijombares vadītais apvērsuma mēģinājums, prezidents atradās kaimiņvalstī Tanzānijā, kur bija ieradies uz reģionālām sarunām.

“Prezidents Pjērs Nkurunziza tagad atrodas Burundi. Tas ir viss, ko mēs pagaidām varam pateikt drošības apsvērumu dēļ,” sacīja prezidenta vecākais padomnieks sakaru jautājumos Villijs Njamitve.

Puča mēģinājums radīja bažas par plašas vardarbības atjaunošanos Burundi, kas turpina atkopties no 13 gadus ilga pilsoņkara, kurš beidzās 2006.gadā un prasīja simtiem tūkstošu cilvēku dzīvības.

Prezidentam lojālie karavīri ceturtdien paziņoja, ka ir atraidījuši divus puču atbalstošo karavīru uzbrukumus valsts televīzijas un radio kompleksam, kuru bija ieņēmuši prezidenta atbalstītāji. Uzbrukums raidsabiedrības RTNB kompleksam sākās agrā rītā pēc tam, kad bruņoto spēku vadītājs ģenerālis Prims Nijongabo valsts radio paziņoja par ģenerāļa Godfruā Nijombares vadītā apvērsuma izgāšanos.

Bijušais izlūkdienesta vadītājs Nijombare, kurš februārī tika atcelts no amata, trešdien privātā radiostacijā apgalvoja, ka prezidents ir gāzts. Tas notika dažas stundas pēc tam, kad Nkurunziza devās uz kaimiņvalsti Tanzāniju, lai piedalītos reģionālās sarunās.

Burundi vairākas nedēļas ir notikuši vardarbīgi protesti pret Nkurunzizas ieceri kandidēt uz trešo amata termiņu prezidenta vēlēšanās. Opozīcija un cilvēktiesību organizācijas uzsver, ka šī iecere ir nekonstitucionāla un pretrunā ar miera vienošanos, kas 2006.gadā izbeidza pilsoņkaru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. cip nohalturejis Atbildēt

    un slikti apmācijis/apbruņojis opoziciju

Draugiem Facebook Twitter Google+