×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. janvāris, 2013
Drukāt

Čavesam sākušās pēcoperācijas komplikācijas

Foto - AFPFoto - AFP

Venecuēlas prezidentam Ugo Čavesam sākušās pēcoperācijas komplikācijas – smagā plaušu infekcija novedusi pie elpošanas mazspējas, paziņojušas amatpersonas.

Kā jau ziņots, Čavess, kurš jau vairāk nekā gadu cīnās ar vēzi, pašreiz atrodas slimnīcā Kubā, kur viņam 11. decembrī tika veikta operācija. Kopš operācijas Čavess sabiedrībā nav redzēts un par viņa veselības stāvokli medijos izplatījušās dažādas ziņas, dodot pamatu dažādām spekulācijām un minējumiem. Čavesa tuvākie sabiedrotie, tostarp informācijas ministrs Ernesto Viljegass, aicināja tautu neticēt visam, ko ziņo ārvalstu laikraksti un telekanāli, norādot, ka transnacionālie mediji uzsākuši psiholoģisko karu, kura mērķis ir Venecuēlas destabilizēšana.

Tomēr arī pašā Venecuēlā arvien skaļāk izskan prasība pēc detalizētas informācijas par prezidenta veselības stāvokli un to, vai viņš varēs piedalīties 10. janvārī paredzētajā inaugurācijas ceremonijā kārtējam sešu gadu prezidentūras termiņam. Venecuēlas konstitūcija nosaka, ka gadījumā, ja prezidents nespēj dot zvērestu vai nomirst pirmo četru prezidentūras termiņa gadu laikā, 30 dienu laikā ir jāizsludina jaunas vēlēšanas. Tomēr viceprezidents Nikolass Maduro, kuru autoritārais līderis nosaucis arī par savu iespējamo pēcteci, un Nacionālās sapulces spīkers Diosdado Kabeljo, atgriežoties no Kubas, lika skaidri saprast, ka varas nodošanai negatavojas. Abi politiķi arī kategoriski noliedz medijos izplatījušās baumas, ka viņu starpā noris cīņa par varu, un uzsvēra, ka abi solījuši Čavesam palikt vienoti.

58 gadus vecais Čavess pie varas Venecuēlā atrodas kopš 1999. gada. Viņš uzvarēja oktobrī notikušajās prezidenta vēlēšanās, iegūstot tiesības palikt amatā vēl sešus gadus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+