×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. februāris, 2016
Drukāt

Četrus gadus vecs bērns viens pats klaiņo pa pilsētu (3)

Foto LETAFoto LETA

Ilustratīvs attēls

Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgas pašvaldības policijas darbinieku redzes lokā nonākuši vairāki bērni.

Sestdien, 30. janvārī, Vidzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju, ka Jaunciemā uz ielas atrodas aptuveni četrus gadus vecs bērns bez vecāku uzraudzības. Ierodoties izsaukumā, policijas darbinieki sastapa mazo ķiparu un nekavējoties izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus, lai pārbaudītu bērna veselības stāvokli.

Mediķi atzina, ka bērnam hospitalizācija nav nepieciešama, un bērns nogādāts mājās. Kā policistiem paskaidroja māte, bērns pats paņēmis mājas atslēgas, atslēdzis durvis un viens izgājis ārā pastaigāties. Par laimi pastaiga beigusies laimīgi, ar bērna vecākiem veiktas profilaktiskās pārrunas.

Svētdien, 31. janvārī, Vidzemes pārvaldes darbinieki izsaukumā devās uz Ūnijas ielu, kur norisinājās konflikts mātes un meitas starpā. Izsaukuma adresē policijas izsaucēja likumsargiem paskaidroja, ka meita viņu neklausot, ja palūdzot ko izdarīt, tad histērijā sākot bļaut. Policistiem, aprunājoties ar radiniecēm, izdevās abas samierināt un konfliktu atrisināt.

Tās pašas dienas vakarā, ar ne tik pozitīvu situāciju saskārās Ziemeļu pārvaldes darbinieki, kuri saņēma izsaukumu no kādas sievietes, kura bija uztraukusies par trīs mazu bērnu drošību kādā dzīvoklī, kur bērni atstāti vieni paši bez vecāku uzraudzības.

Izsaucējas teiktais apstiprinājās, trīs bērni vecumā no diviem līdz septiņiem gadiem dzīvoklī bija vieni. Pieņemts lēmums bērnus nogādāt viņiem drošā vidē, bērnu krīzes centrā.

Rīgas pašvaldības policija iedzīvotājus aicina nepalikt vienaldzīgiem un par situācijām, kad ir pamatotas aizdomas par bērna drošības vai veselības apdraudējumu, kad bērni atstāti vieni, vecāki ir reibuma stāvoklī, nav spējīgi rūpēties par savām atvasēm vai apdraud bērnu, ziņot policijai pa tālruni 110.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

    Bērni, kas vēl neprot ne staigāt, ne runāt, jau klaiņo pa ielām un rupji lamājas!

  2. Cilvēkus reizēm jau no agras bērnības neizprotamas ilgas suc tālēs nezināmajās …

  3. Mazais staigātājs,topošais pilsētas gids,malacis,agri sāk savu karjēru.

Draugiem Facebook Twitter Google+