×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. augusts, 2014
Drukāt

Cik ilgi cilvēks var izturēt bez gulēšanas? (1)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

1965. gadā skolnieks Rendijs Gārdners sadūšojās pārbaudīt – cik ilgi var izturēt bez gulēšanas. Viņš neaizvēra acis 11 dienas un acumirklī iekļuva Ginesa rekordu grāmatā. Kopš tā laika viņa rekords vairākkārt pārspēts, taču drīz vien saistībā ar lielo apdraudējumu veselībai šo “disciplīnu” izņēma no rekordu grāmatas. Pēdējais zināmais neoficiālais rekords esot 28 negulētas dienas, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Bet Rendijs vēlāk detalizēti klāstījis par savām negulēšanas sajūtām. Protams, vispirms viņš juties ļoti noguris un uzbudināts. Sākot ar piekto negulēto dienu, parādījušies Alcheimera slimībai raksturīgi simptomi. Tad sākušās halucinācijas un paranoja. Vienubrīd viņš uzskatīja, ka ceļa zīme ir cilvēks, kā arī ticēja, ka radiostacijas reportieris vēlas viņu nogalināt. Nākamajā posmā sāka zust Rendija motorikas funkcijas, parādījās pirkstu trīcēšana, runa kļuva neskaidra, viņš nespēja atrisināt visvienkāršākos matemātikas uzdevumus, turklāt ļoti ātri vispār aizmirsa, sak, par ko vispār bija jautājums.

Kad Rendijs beidzot aizmiga, viņš bez pārtraukuma nogulēja 14 stundas, pavadīja nomodā vēl veselu diennakti, tad aizmiga uz astoņām stundām, pēc tam vairs nepārtrūka viņa normālā miega cikls. To atzinuši arī citi negulēšanas rekordisti, proti, pēc ilgstošas negulēšanas praktiski nav nepieciešams ilgstošā laika posmā atgūt miega deficītu – pētniekiem tas paliek vēl neizskaidrots noslēpums.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+