×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. maijs, 2015
Drukāt

Cilvēku izkūpināja gaisā. Rēzekniešus šokē jaunieša nežēlīgā slepkavība (42)

Nogalinātā Jāņa Kalvāna tēvs Antons un māte Terese. Foto - Artis DrēziņšNogalinātā Jāņa Kalvāna tēvs Antons un māte Terese. Foto - Artis Drēziņš

Jānis Kalvāns, 25 gadus vecais Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Kapiņu sādžas iedzīvotājs, 3. maijā burtiski izkūpēja gaisā. No viņa pāri palika čupiņa pelnu un kaulu fragmenti, lielākie tikai pāris centimetru. Policija turpina izmeklēšanu, bet viņa nāvē iespējamie vainojamie atrodas apcietinājumā: tie ir Jāņa bijušās draudzenes 41 gadus vecās Ingas dēli Jānis, 18 gadu vecs, un Mārtiņš, 22 gadus vecs. Viņi atzinušies, ka Kalvāna līķi ir sadedzinājuši un mēģinājuši slēpt.

Kā meklēja un atrada

“Sestdien, 2. maijā, ap sešiem vakarā sazvanījos ar dēlu – viņš teica, ka mājās būšot vēlāk. Viņš tikko bija dabūjis traktorista darbu pie kāda zemnieka un bija ļoti priecīgs. Dēls dzīvoja pie mums ar māti, vienmēr bija sazvanāms, nekad ilgāk par divām dienām nekur projām nedzīvojās. Tā bija pēdējā mūsu saruna,” stāsta Jāņa tēvs Antons Kalvāns. Dēls bijis normāla rakstura, aizrāvies ar tehniku, savu jau paveco auto “Mercedes 300”.

Nākamajā dienā Jāņa vecāki sākuši uztraukties, jo dēla mobilais telefons bijis izslēgts. Tad Antons vērsies pēc palīdzības un padoma pie kaimiņa Edvīna Žogotas, uzņēmēja, SIA “Latgales mežs” valdes locekļa.

Nogalinātā Jāņa Kalvāna tēvs Antons un māte Terese. Foto – Artis Drēziņš

“Jānis bija normāls latgaļu puisis. Nekad viņu piedzērušos nebiju redzējis. Drīzāk tāds kluss un mierīgs. Tāpēc sākām uztraukties. Apzvanījām draugus, paziņas, pirmdien Jāņa tētis uzrakstīja iesniegumu policijai, un mēs aizbraucām arī uz 15 kilometru attālo Rogovku pie Ingas, kur Jānis kādu laiku dzīvoja. Turp devāmies arī tāpēc, ka pirms tam tēvs bija saņēmis kādas anonīmas sievietes zvanu par to, ka Jānis Ingas mājās ir piekauts. Tas, ka jauns puisis un četrdesmitgadīga piecu bērnu māte draudzējas, gan šķita nedaudz dīvaini,” spriež Edvīns. Kad aizbraukuši uz Ivulānu sādžu, kas atrodas pie pašas Rogovkas ciema robežas, Inga ar dēliem iznākusi viņiem pretim. Ģimenes tābrīža versija – jā, Jānis esot naktī bijis, piedzēries un uzmācies, dēli viņam iesituši, Jānis braucis projām un iestūrējis grāvī, pēc tam gan ticis no tā ārā un aizbraucis.

“Mēs sākumā noticējām: varbūt patiešām Jānis kaut kur tagad lāpa paģiras. Bet nākamajā dienā viņa telefons joprojām klusēja, un tas jau bija nopietni. Policija sāka meklēšanu, liecinieku aptaujāšanu, un arī mēs sākām meklēt,” stāsta Edvīns, kurš noorganizējis sešu cilvēku grupu – viņš un Jāņa tēvs un vēl arī Māris Trimalnieks, Andris Strauts, Kaspars Kivlāns un Dainis Žogota. Vīri atstājuši ikdienas darbus, rūpes, paņēmuši līdzi ēdamo un sākuši meklēt. Tā kā aizdomas kritušas uz Ingu un viņas dēliem, nolēmuši viņus neizbiedēt. Kartē novilkuši iegarenu apli ap viņu māju – uz ziemeļiem Rogovkas centra virzienā aptuveni desmit kilometru rādiusā, uz dienvidrietumiem, kur mazāk māju un ceļu, bet vairāk purvu un mežu – lielāku 20 kilometru rādiusā. Meklēt sākuši no apļa ārmalas uz iekšu.

“Kur tad ar lielu, vecu mersedesu var iebraukt? Nekur diži. Tāpēc skatījāmies mazus meža un lauku ceļus, stigas, vai kaut kur nav vilkšanas pēdu, sliežu zālē, vai kaut kur pēdas neiet kādā ezerā. Mums bija tiešais kontakts ar policiju,” turpina stāstīt Edvīns.

Loks pamazām savilcies ap Ingas māju, līdz 9. maijā aptuveni divus kilometrus no mājas M. Trimalnieks pamanījis ugunskura vietu. Man šo vietu nerāda, jo policija tur veic ekspertīzi. Ugunskura vieta bijusi rūpīgi noslēpta ar skujām un kārkliem. Tomēr visus pelnus nav bijis iespējams nobēdzināt, tie nesti pa apkārtējiem meža ceļiem, bērti ceļa grambās. Tur arī atrastas sīkas (lielākās tikai trīs centimetru lielas) sadegušas automašīnas un kaulu daļiņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. Esmu par to,ka Latvijā jāatjauno NĀVES SODS,JO, PASKAIDROJIET: KĀPĒC MANU MAKSĀTO NODOKĻU NAUDA AIZIET ŠITO SLEPKAVU UZTURĒŠANAI, KĀPĒC MAN JĀAPMAKSĀ DZĪVE SLEPKAVĀM???? KĀPĒC?????
  Ne°vēlos viņus uzturēt,nevēlos,Jūs tikai paskatieties,cik viņi apmierinati,ņirdzīgi izskatās,NĀVES SODU UN VISS !

 2. Stulbais Drēziņš vienmēr jūtas visuvarens, lai savos rakstos citus pataisītu pavisam nesmukus! Laikam pašam bērnības trauma ka kaimuņu dzērājs lika ko ne tā darīt?
  Atradies soģis un moralizētājs!
  Kad pats atrausies pa kupri būs par vēlu.

 3. un vai taa Inga ir smuka?? ja jau jaunus puishus izmiileejaa…? var vinjas fotograafiju?

 4. Par likteni-slikteni Atbildēt

  Jānis Kalvāns, 25 gadus vecais Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Kapiņu sādžas iedzīvotājs, 3. maijā burtiski izkūpēja gaisā.
  Tikai 25 gadus ilgs bija mūža ilgums…
  Līdzjūtība bēdās nomāktajiem vecākiem!

 5. Visiem iesaistītiem slepkavībā Rēzeknes laukumā izpildīt sodu.

 6. o,beidzot latvani ir izdzimtenji……vienmer jau krievi vainigi.

 7. Tai sievietei nebija kauna,saieties ar jaunu cali,kas bija sava berna vecuma!

 8. Kā var pateikt, kā Jānis bija dzērājs un sliņķis. Ārprāts! Viņam mašīna bija pirkta par savu sapelnīto naudu , vadītāja apliecība arī bija. Un darbs arī bija.

 9. Laba loģika bija Wolksvāgens gribējās Bembi, tātad jāiet zagt. Un to var pateikt māte.

 10. Visu cieņu pagasta večiem (uzvārdi minēti rakstā), kas palīdzēja vecākiem meklēt dēlu … Un to taktiski gudri darīja! – policijai ir ko pamācīties.
  Pats upuris jau arī brida uz neīstām ganībām …

 11. bija gan par ko uztraukties-ka neizvaro!!!

 12. Latgale,ir katolicisma zeme.pat nevar iedomaaties, ka kas ,taads vareeja notikt.Liidz deportacijaam,1949.g dziivoja saadzhaas.Beernu, bij daudz,tachu visi izauga par krietniem cilveekiem,un nebij bagaatnieki.Straadiigi ,gan! Slepkavas, kas,atnem otram dziiviibu,jaasoda pec visstingraakim pantiem.Vainojama audzinaashana, nevis nabadziiba.Policija vaaja,nav shaubu. Piem.SHKAUNES pag., taads,BONDARENKO VASILIJS, nodzirdija visu ciemu. Policija nekaa nedara….

 13. Jā, piekrītu iepriekšējam komentētājam, ka vajag tik rakt. Bet, mīļie tautieši, gandrīz visi sapņi un iespējas lauku cilvēkam atduras pret tukšo maku! Kā šie un citi nabagi var tapt gudrāki, ja viņi savā mūžā neko gandrīz labu nav redzējuši? Viņi tik redz, ka citi, lūk, ar bembi braukā… Vai viena nabaga māte var aizvest bērnu uz Rīgu, lai aizietu uz kādu koncertu, teātra izrādi u.t.t? Nu nevar, ja tas vien prātā, kā šos bērnus pabarot un kaut ko humpalās nopirkt priekš apģērba. PALIEKU PIE TĀ, KA NABADZĪBA UN ZINĀŠANU TRŪKUMS IR VISU NELAIMJU CĒLONIS! Arī izglītību bez naudas mūsdienās gandrīz neiespējami iegūt, īpaši, ja māte uz to nemudina, ja galvenais, redz, 6.kl. skolēnam iet uz kūti, lai saņemtu teļu. var moralizēt da par jebko, bet kamēr laukos, īpaši Latgalē, dzīvos nabagi, nekas nemainīsies… UN (VIENAM NO KOMENTĒTĀJIEM) – NAV KO TE PĪT IEKŠĀ SASKAŅAS PARTIJU, vismaz man ar to nav nekāda sakara, vēlēšanās balsoju par Reģionālo apvienību, cerot, ka Latvijā padomās arī par reģioniem, nevis tikai par Rīgu un Pierīgu. Bet, ja runā par partijām, nevajag noniecināt latgaliešu izvēli par labu Saskaņai – ja jūs būtu izmisis nabags, vai jūs nebalsotu par opozīcijas partiju, cerot uz labāku dzīvi? Ja šie cilvēki pilnīgi vīlušies pašreizējā un iepriekšējo 20 gadu valsts politikā, kā no viņiem var pieprasīt kaut kādu lojalitāti un patriotismu? Vispirms jau cilvēks redz savu māju un tās apkārtni, savas iespējas, tad tikai kaut kādus (priekš viņiem), piem., NATO samitus vai ES prezidējošo valsti, kas parastam lauciniekam PILNĪGI neko neizsaka! Ja savā dzīvē redz tikai trūkumu un bezcerību, kāpēc jābalso par pašreiz esošajiem politiķiem? Neredzu iemeslu. Tā ka tie, kas turīgi, piedzimuši Rīgā vai Pierīgā, vai turīgās ģimenēs, vai, nedod Dievs, pratuši labi zagt, nespļaujiet acīs Latgales nabagiem.

  • Pierobežniece Anna Atbildēt

   Paldies, pievienojos Jūsu viedoklim. Prātam neaptverami, bet nenosodu. Tā ir traģēdija, bet valsts bābas to nesaprot, kāpēc ir šādi gadījumi.

  • mordanga - latgalietei Atbildēt

   Te kurzemniece- cik nu vien var iedomāties- neesmu devusies pat studijās uz Rīgu, jo zināju- Liepājā filologi ir visspēcīgākie…:)
   Vispirms-paldies par saturīgu komentāru.Jau biju aizmirsusi par tādu esamību uz visa pārejā infantilisma fona.
   Tagad-par nabadzību, bezcerību utt. Kurzeme ir tādi pati. Neatšķiras ne ar ko no Latgales . Izbraucām līkumu pa Kolkas pusi…lai Die’ s nogrābstās… ne miņas no dzīvības, izņemot meža lopiņi . Arī lielās pilsētas tiek nogalinātas.Tas, kas notiek ar Liepājas Metalurgu…tos,kurus pieņēma darbā, atkal laiž vaļā. Man patīk teiciens ” bezpriģels”.
   TAČU! ja runājam par šo slepkavību – puisis pats sevi pakļāva briesmām!!!! paskatieties uz viņa vecāku foto! 19. gs.sākuma ( jā,jā! 19! ne 20.gs.! tad arī Latgeles ļaužu sejas izteiksmēs bija vairāk inteliģences!)batraki!bez jebkādam intelekta izķēmotu sejas pantu pazīmēm! Nav pamata domāt, ka dēls būtu atsities kaut vai ciema skolotājā!
   Lūk, šī traģēdija ir mūsu Latvijas lielakās sabiedrības dzīves daļas atspoguļojums. Biju šokā par Liepajas teāta izrādi “Hanana”… ziniet? šis ir vēl viens sižets …lai rastos ” Hanana-2″….

   • Jā, pilnīgi piekritu par to foto. Tas bija pirmais, kas ‘iekrita’ acīs… Iedomājos, kā izskatītos šo vecāku vienaudži no Rīgas, Pierīgas vai citas pilsētas… Nevēlos aizskart šos cilvēkus, bet šis foto ir kā apliecinājums tam, kā dzīvo nabadzīgi (garā un materiāli) cilvēki laukos. Tiešām, pirms 2 gadsimtiem varbūt bija vēl jēdzīgāki foto (sejas vaibsti, apģērbs, stāja…). Kāpēc mūsu mazā valstiņa ir tik pilna kontrastiem? Cits komentētājs, iespējams, murgos, ka te pretstatu lauciniekus rīdziniekiem, bet paskatieties paši! Ja Rīgā līdzīgā izskatā ir daži bomži, tad Latgales laukos tāda ir lielākā daļa iedzīvotāju. Uz ko ejam, pasaulīt?

    • Tā, kā Jūs izsakātāies par cilvēkiem tikai pēc viņu fotogrāfijas aplūkošanas, pirmkārt, neko labu neliecina par Jums kā par cilvēku – par kaut kādu kultūras līmeni Jūsu kontekstā tagad par runāt nevar.

    • Ti varbūt no sākuma savu bildi ieliec blakus, tad salūdzināsim inteliģences sekundārās pazīmes. Bet no otras puses taisnība – pašlaik Latgalē milzīgs sabiedrības īpatsvars dzīvo apstākļos, kuros nevar atļauties pamatlietas, kā veselības aprūpi, jaunu apģērbu, remontu mājokļa jumtam, un dzīvošana šādos cilvēka cieņu pazemojošos apstākļos atspoguļojas arī sejās. Bezdarbs 20-30%, nabadzība, bezcerība. Bet Kuram gan tas rūp, galvenais ka rĪgā, vidzemē in kurzemē viss notiek un cilvēki normāli dzīvo. Latviju latviešiem, bet Latgalē vieni čangaļi un krievi, viss pareizi, ne?

   • rīdziniece mordangai Atbildēt

    Atvainojiet, bet Jūsu ņirgāšanās par mirušā vecākiem man nešķiet pieņemama. Tā būtu pārāk cietsirdīga pat tad, ja būtu patiesa, – bet nav taču. Fotogrāfijās vismaz es ieraudzīju trīs krietnus, gaišus cilvēkus. Jā, vecākiem nav Rīgas “brenda” lupatu vai botoksa sejā, bet ir smagā, GODĪGĀ darbā aizvadīts mūžs, un tas ir daudz vairāk, nekā Rīgas vai citurienes sprukstiņiem, kas sevi par inteliģenci, zvaigznēm un sabiedrības krējumu dēvē. Mirušais puisis bijis skaists – un kāda godīga (!), atklāta seja!

    Briesmīga nelaime. Starp citu, es pat nepiekristu, ka pie vainas ir nabadzība – mirušajam tak darbs bija, un uz aizdomās turēto mājām plūduši tiešām lieli kredīti. Laikam nav cita ceļa, kā mīlestība un izglītība – gan Latgalē, gan Rīgā, gan bagātiem, gan nabagiem. Vai tad Rīgas kundziņi arī neklūp par biežu…

    • mordanga rīdzeniecei Atbildēt

     Es neņirgājos. Šādas domas man nav pat prātā, jo situācija ir vienkārši …pffff…. teikt, ka nenormāla,krimināla,deģenerējoša…-ir nepateikt neko! Es runāju par to, ka cilvēkiem ir jāmācās!!!!jāattīstās, lai spētu vismaz kaut nedaudz izvērtēt situāciju!!!! Ko var dot šadi vecāki? dzīvību, iemācīt darbu..jā,piekrītu. VISS! ir 21.gadsimts, ļaudis mīļie!!!!!! šī slepkavība ir kā kliedzines mūsu mazās valstiņas vadoņiem – PASKATIETIES! kā dzīvo cilvēki!!!!!!! tas ir… ŠAUSMĪGI!
     mūsu valsts ir tik maziņa, ka katru iedzīvotāju varētu izucināt, uz rokām iznēsāt, par katru parūpēties.
     Ja tikai būtu Saimnieks. Un nevajadzētu šiem abiem papam ar mammu izskatīties kā maniem senčiem no vecām, vecām fotogrāfijām……
     Ļoti bieži saskaros ar to, ka mani vārdi tiek nesaprasti, jo redz tikai rakstītos burtus, nesaredzot dziļāko domu. Traki…. es saprastu, ja tā notiek ar vīriešiem(arī šis nav noniecinājums! tā ir vīrieša uztveres īpatnība! pierādīta dažādos pētījumos!!!!) , bet ja sievietei grūti uztvert domu…. laikam jamet miers diskusijām i-netā, kā jau biju to izdarījusi. Nav vērts……

     • Mordangai — varbūt dzirdējusi tu biji, ka Liepājā ir labākie filologi, bet pēc taviem komentāriem redzams, ka neko valodas ziņā neesi no viņiem iemācījusies. Tas tā, nav domāts personīgi, vienkārši sasmīdināja tavs komentārs par lieliskajiem filologiem. 🙂

   • Komentārs par nelaimīgo vecāku foto – augstprātīgi unneaptverami cietsirdīgi. mordanga, tu ir slima g.vs

 14. Prātam neaptverami!

  • Un kādai tad bildei vajadzēja būt? Varbūt dāmai ar lakotiem nagiem, krāsotiem matiem un briljantiem ap kaklu? Un vīrietim obligāta fraka un cilindrs galvā? Kā domājat, vai vecākiem pēc tāda zaudējuma sejā jābūt inteliģentam smaidam un acīm priekā jāstaro?
   Tieši tādi darba rūķi, kā šie sirmgalvji, arī tur mūsu grimstošās valsts kuģi virs ūdens. Jūs uz viņu sastrādātajām rokām paskatieties un tad runājiet.
   Lai mūžīga dusēšana bojā gājušajam, lai viņa vecākiem pietiek spēka nesalūzt.

   • Pilnīgi piekrītu komentāram. Par cilvēku nevajag spriest no viņa ārienes .Tie kungi , kas sēž augšā ar safrizētām galvām un glaunos apģērbos , varbūt ir bezjūtīgāki un trulāki nekā šie vienkāršie lauku cilvēki .Pie tam viņi dzīvo attālā nomalē . Un , starp citu , māte ir slima , viņa nespēj pat runāt . Tad nu padomājiet , kā jājūtas šadiem cilvēkiem !

 15. Visos laikos gan pilsētās, gan laukos ir bijuši cilvēki, kuri strādā un nedzer, strādā un dzer, nestrādā un dzer. Padomju laikos vajadzēja strādāt kolhozos, tagad pašiem jādomā ko darīt. Un izrādās, ka vislabāk ir nedarīt neko, gaidīt, lai kāds kaut ko iedod, un ko vien var – nodzert. Bet ir arī tādas ģimenes, kuras strādā, izaudzina un izskolo labus bērnus. Un nevajag gausties, žēloties, bet vajag “rakt”, kā teica Edgars Liepiņš.

  • Tālu gan pats E.L. tai “brīvajā un neatkarīgajā” neaizrakās – uzmeta aktieri pašu bāleliņi, kas pēc “kriminālās revolūcijas” pie varas grožiem nonāca.

 16. Jāni, nu priekš kam tu gāji pie tās VECĀS grezeles un viņas bandītēniem?
  Lūk, cik bēdīgs iznākums!
  LĪDZJŪTĪBA vecākiem – lāgajiem lauku cilvēkiem.

 17. Savulaik policijas prefekts Pommers ieteicis saveim policisiem tādus slepkavniekus nošaut “begot”. Tā ar’daud reizes noticis untapē es labi atceros, ka Latvijā lauku mājas bija bez atslēgā. Ar pratsu kliņķi vien. Toreiz Latvijai bija maz betizcili labu un godīgu policistu. Tagad ir policistu bari ar ģenerālu uzplečiem, bet nozidznieku sirošanā vini iejaucā pavisam negribīgi. Algu u labus auto gan prasa. Domāju ka puse no policijas jātlaiā laipar palikušo algu varētu uzturet izcilus policistus, kas mācijušies teissimSomijā vai Amerikā.

  • Viņi abi ir pelnījuši tikai un vienīgi nošaušanu! Jan jau tik jaunos gados ir kļuvuši par slepkavām(!!!), tad nākotnē nekas labs nav gaidāms. To labi saprata Ādolfs, kas valsti iztīrīja no šādiem kriminālajiem elementiem!
   Ko var gaidīt no ierindas policista, ja amatos kantoru aizgaldos pautus pulē trekni ģenerāļi! kas saņem 4 x lielāku lagu par vienkāršajiem darītājiem. Visu augšu ja nomainītu ūn veiktu reformas policijā, kā to izdarīja Igaunijā, tad vēl varētu cerēt uz kādu kārtību, bet citādi nu nekā …
   Tikai idi-j-oti gaudo, ka cilvēki dodas projām no LV tikai naudas dēļ. Dodas projām arī dēļ lielās nedrošības, netaisnīguma un negodīguma visos līmeņos!

 18. SODĪT ĻOTI BARGI ĻAUNDARUS, KAS VARĒJA ATŅEMT CILVĒKAM DZĪVĪBU!!! Sodīt arī dēlu māti, kura visu zināja un noklusēja izdarīto!!! Piekrītu par likumdošanas nejēdzībām, kuras noved pie šādiem rezultātiem!!! Valstī “RĪGA” dzīvojošā valdība NEINTERESĒJAS UN NEGRIB ZINĀT, KĀ ĻAUDIS DZĪVO ĀRPUS valsts “RĪGA” LATVIJAS LAUKOS!!? Mēs varam izstiepties un sarauties runādami par Latvijas iedzīvotājiem dzīvi laukos – VIENKĀRŠI NEDZIRD… NEKAS NAV MANĪJIES UN ARĪ NEMAINĪSIES, JA NEPANĀKSIM VĒLĒŠANU LIKUMA IZMAIŅAS UN PIEĻAUSIM ATKAL MUMS NOLIKT PRIEKŠĀ NELIEŠU SASTĀDĪTUS DEPUTĀTU KANDIDĀTU SARAKSTUS – LŪDZU BALSOJIET, MUĻĶI, MĒS JUMS ESAM SASOLĪJUŠI ZELTA KALNUS…Līdz nākamajām vēlēšanām mums laika ir, lai visu apgrieztu kājām gaisā!!! SKAIDRS, ka tā TURPINĀTIES VAIRS NEVAR!!! Ir JĀPRASA ARĪ SOLĪJUMU IZPILDE DARBOS!?? Dzīve JĀSAKĀRTO VISĀ VALSTĪ!!! Neticu, ka mums vairs nav cilvēku, kas to GRIBĒTU un VARĒTU sākt darīt????? TAD IZBĒGSIM NO DAUDZĀM NELIKUMĪBĀM UN NEGĀCIJĀM, KAS DZĪVI ŠEIT PADARA NEIESPĒJAMU…

 19. ** Un nav ko žēlot tādu ģimeni. Visi visu zin un redz, ko tie varoņi dēli dara. Žēl vienīgi Jāņa vecāku, ka dēlam šīs vecās ** dēļ bija jāzaudē dzīvība. Nāves sodu tādiem. Ja tik jauni var slepkavot, tad, kas būs vēlāk, kad izlaidīs no cietuma. Roku ir ievingrinājuši, slepkavos un laupīs tālāk. KĀPĒC MŪSU VALSTĪ VĒL JOPROJĀM NAV ADEKVĀTU SODU PAR CILVĒKA DZĪVĪBU, KĀPĒC NAV LIKUMU, LAI VARĒTU IESĒDINĀT UZ VISMAZ 35 GADIEM, KĀ TAS IR CITĀS VALSTĪS, KO ???????
  KAD BEIDZOT KĀDS SADZIRDĒS, KA SLEPKAVĀM JĀPIEMĒRO STIPRI BARGĀKI SODI ????????
  LAI BEIDZOT MIERĪGIE ĻATVIJĀ PALIKUŠIE ĻAUTIŅI BEZ BAILĒM VARĒTU STAIGĀT PA ŠO ZEMĪTI . BEZ BAILĒM NO VARMĀKĀM UN SLEPKAVĀM !
  Lūdzu atbildiet, kad Latvijā vienreiz būs kārtība likumdošanā ?

 20. tādiem tikai nāves sodu un viss!!!!

 21. Par šo – bez komentāriem, jo tas ir rezultāts zemam izglītības un inteliģences līmenim, sliktas audzināšanas rezultāts, nabadzības un atpalicības piemērs. Un laukos tādu nav mazums. Šoreiz gribēju uzsvērt preses un citu masu mediju lomu tajā visā. Paskatieties, cik daudz raksta prese vai atspoguļo TV tos, kas dzīvo nabadzībā, trūkumā un izmisumā. Maz, ļoti maz. Tad, kad notiek slepkavība, gan it kā pamostas uz brīdi, bet tūlīt atkal iemieg. JĀRAKSTA UN JĀRĀDA ŠĀDI DZĪVES PABĒRNI, KAS LAUKOS DIEMŽĒL IR VAIRUMS IEDZĪVOTĀJU! Nesen bijušajā Balvu rajonā kādam zemniekam avārijā cieta zirgs, viņam nebija naudas, lai grieztos pēc palīdzības (par to laikrakstā Vaduguns, 29.maijs), labi, ka cilvēki saziedoja naudu un zirgu nogādāja Jelgavā. Jā, tas ir tikai zirgs, bet arī tā ir dzīvība. Bet galvenais – CILVĒKAM NEBIJA NAUDAS, LAI PALĪDZĒTU, ATLIKA SĒDĒT KLĀT PIE ZIRGA UN RAUDĀT! Kāpēc prese par to (nabadzību) nerunā, atspoguļo tikai faktus un notikumus no bagātās Latvijas skatupunkta vai arī klaigā par Krieviju? Mums, latgaliešiem, kas esam nabagi, pilnīgi neinteresē, kas notiek vai nenotiek Krievijā, Ukrainā vai Lietuvā. MĒS NEZINĀM, KĀ DZĪVOT UN IZDZĪVOT, BET JŪS TE STĀSTĀT PAR POLITIKU, SAEIMU, ĀRVALSTĪM, KURAS MĒS, LIELĀKĀ DAĻA NEREDZĒSIM…

  • Varbūt tomēr mušas atsevišķi un kotletes atsevišķi? Vrbūt tas ir rezultāts tam, ka Saskaņai Latgalē ir vienmēr tādi panākumi? Neinteresējas un nesaprot viņi… Krievija gan saprot.

   • Nu pretcilveciski un nezeligi rikokojas ari partikusi ,bagati cilvekveida radijumi. Piemers Riga,kad uzbruka un piesita divus bralus pat ne par ko. Tada morale vairumam musdienas.

 22. Viņas vecākais dēls, kas audzis bez tēva, varbūt nav gribējis, ka arī viņa bērns, kas drīz nāks pasaulē, izaug bez tēva. Tāpēc centies izvairīties no iespējamā soda un noslēpis līķi, pieļauj māte.
  ———–
  Pat ja nav tēva, tomēr mātei arī ir ietekme un arī kāds krietnāks vārds jāsaka par slepkavām… pati ar savu piemēru audzinājusi – ne jau citi. Vispār nav īsti skaidrs – kā viņa kā notikumu līdzzinātāja vēl staigā brīvībā un nav aiz restēm.

  Bet vispār skumji – totāla nabadzība un vienīgais prieks ir kā piedzerties un pēc tam pārējiem jābrīnās, kā līdz kaut kam tādam vispār cilvēki var aizdomāties, kad smadzenes ir nodzertas. Un šitādiem dauņiem pašiem vēl dzimst bērni… kas leposies ar saviem vecākiem… omg.

 23. ievērības cienīgs fakts : Atbildēt

  Te mūža ieslodzījums (gandrīz taisnīgi !), bet advokātu dēliem pakrata ar pirkstu !???

 24. Tagad jau tādu ,,atsaldēto” dziļajos laukos netrūkst, bet tik nežēlīgi… – vai tiešām pie visa vainojamas 2 – litrenes, apziņa, ka ,,man pienākas”, kāpēc tev ir – man nav, man vajag…
  Daudzbērnu mātes, tikai tēvs nezināms…un katram bērnam savs, kāda gan var būt nākamā paaudze…Tā jau ir ne tikai Latgalē…Ne tikai valsts ir vainīga – tie esam visi mēs, kas to redzam, bet arī valsts nekā nepalīdz cilvēkiem ar darbu, piespiež tikai izbraukt…Pašiem būt uzņēmējiem? Kur tādiem iespējas…bezcerība, rezultāts drausmīgs, prātam neaptverams, augstos krēslos sēdošajiem tikai prātā zagšana, amatu sadale, viens ūsains onkulis kādreiz teica – ir cilvēks – ir problēma, nav cilvēka…Man kārtējo reizi kauns, ka 1988. gadā es ticēju, ka būs sava valsts un tās galvenais dārgums būs ne tikai brīvība, bet arī – cilvēks…

  • Tādi atsaldētie nav tikai dziļajos laukos.Tādi ir arī pilsētās.Tādas lietas notiek biežāk pilsētās.Tiešām jābrīnās,kā līdzzinātāja arī ir uz brīvām kājām,un liekas,ka neko arī nenožēlo,uztraucas vienīgi par savām govīm un lielajiem kredītiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+