×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. novembris, 2012
Drukāt

Cīņai ar garastēm – žurkām (1)

rat-2230_12

“Astainie nedraugi sākuši savus posta darbus pagrabā. Kādus līdzekļus bez zināmajiem peļu un žurku slazdiem jūs vēl ieteiktu?
” Rasma Garkalnes novadā

 

Veikalos iespējams iegādāties gan visiem zināmos žurku un peļu koka slazdus, dažāda veida līmju slazdus un līmi, kā arī jaunākās paaudzes indi dažādos formulējumos : vaska bloki, pasta, granulas, graudi un citi.

Stāsta SIA “American Equipment & Supply” izpilddirektore Karīna Linalaida:

– Ja grauzēju savairojies daudz, visefektīvāk ar tiem var cīnīties, izmantojot indi. Jāatgādina, ka žurkas ir pietiekami gudras – tās nekad neēdīs ēsmu, no kuras nomiruši to ciltsbrāļi, tāpēc firmas piedāvā ilgstošas iedarbības (apmēram piecas dienas) indi. Tā izsauc grauzējiem nesāpīgu nāvi – iekšēju noasiņošanu, pēc kuras grauzēji izžūst, neradot nepatīkamu smaku. Tikpat svarīgi ir žurkām domāto ēsmu izlikt ar cimdiem rokās, lai tās nesajustu cilvēka smaržu.

Sausās un mitrās vietās, kā arī ārpus mājas rekomendē izmantot ūdens izturīgu indi – vasku, pastu. Ja indi izvietojat iekštelpās, varat izmantot arī citus indes veidus, piemēram, graudus vai granulas, kuras ir mazāk izturīgas pret mitrumu.

Neskatoties uz to, ka visām Eiropā ražotām indēm ir pievienota rūgtā viela Bitrex, kuru nejūt tikai grauzēji, indi vajag izvietot bērniem un mājdzīvniekiem nepieejamās vietās un pēc iespējas to censties izvietot slēgtās barības kastītēs.

Ūdens izturīgas indes iedarbojas arī pret ūdensžurkām.
rat-32

Mūsu veikalos varat nopirkt vairāku ražotāju indes. Cilvēku atzinību ir izpelnījušās Itālijā ražotās indes Brody – vasks un pasta, Ungārijā ražotās – Protect granulas, graudi un pasta, Vācijā ražotās – Detia vaska tabletes un granulas. Indēm ir pievienotas dažādas aktīvās vielas un arī tā saucamās piedevas. Ir indes ar anīsa un konfekšu, graudu un citu pārtikas produktu smaržu un garšu.

Grauzēji, it sevišķi žurkas, ir ļoti izvēlīgi. Vienā un tajā pašā vietā, kur periodiski parādās grauzēji, ieteicams mainīt indi.

Protams, ir situācijas un telpas, kurās nav iespējams pielietot indi, tad palīgā nāk dažādu veidu lamatas, līmes slazdi un līme. Vieni no populārākajiem ir Victor, PIC, Kolrat, No Rat, Detia, Garda. Līme un lipīgie slazdiņi žurku un peļu izķeršanai, kuri izgatavoti, kā pievilinātāju izmantojot zemesriekstu eļļu, banānus un medu, ir brīnišķīgs grauzēju iznīcināšanas līdzeklis vietās, kur aizliegta vai nav ieteicama indes izmantošana.

Ja izmantosiet lamatas, ir jāatceras, ka žurkas ir ļoti piesardzīgas, tāpēc, kad uzstādīsiet lamatas, tās pāris dienas neuzvelk, bet virsū liek kaut ko garšīgu – lai žurkas pierod.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai ir veids ka pasam uztaisit zurku lamatas?

Draugiem Facebook Twitter Google+