×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. septembris, 2013
Drukāt

Circene atkārtoti veselības nozarei nākamgad papildus prasa 260 miljonus latu

Circene3

Veselības ministre Ingrīda Circene (V) otrdien nosūtījusi premjeram vēstuli ar aicinājumu atkārtoti izskatīt Ministru kabinetā jautājumu par veselības nozares finansējuma palielinājumu 2014.gadā līdz 4,5% no iekšzemes kopprodukta, kā tas noteikts Valdības rīcības plānā, liecina Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) rīcībā esošā informācija.

 

Šogad veselības nozarei atvēlēti 3,2% no IKP. Lai sasniegtu 4,5%, valdībai būtu jāvienojas par papildu 260 miljonu latu piešķiršanu VM, aģentūru LETA informēja LVSADA. Premjers gan jau iepriekš ir uzsvēris, ka šādu finansējuma pieaugumu strauji sasniegt nav iespējams.

Ministres vēstulē kā galvenie finansējuma izlietošanas mērķi minēti ārstniecības personu darba samaksas pieauguma nodrošināšana vidēji par 17% attiecībā pret budžeta projektā iekļauto, ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu gaidīšanas rindu samazināšana, pacientu iemaksu un līdzmaksājumu nodrošināšana un pārējo veselības aprūpes pakalpojumu tarifu elementu pieauguma nodrošināšana.

Tāpat par papildu līdzekļiem tiktu paredzēta zāļu iegādes izdevumu kompensācija un centralizētas medikamentu iegādes nodrošināšana, medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu apjoma palielināšana, administratīvās kapacitātes stiprināšana un citu VM jauno politikas iniciatīvu īstenošana.

Daļu no minētajiem 260 miljoniem latu VM, pēc LVSADA priekšlikuma, iesakot iegūt, novirzot veselības nozarei daļu no Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumam paredzētajiem līdzekļiem.

LVSADA pauž gandarījumu, ka ir izpildīta ar Veselības ministriju (VM) šomēnes panāktā vienošanās par kopīgu aprēķinu veikšanu un atkārtotu budžeta līdzekļu pieprasījuma iesniegšanu valdībai. “Šāda veselības ministres rīcība raksturo viņu kā atbildīgu nozares profesionāli un valstiski domājošu politiķi,” uzskata LVSADA pārstāvji.

Kā ziņots, LVSADA vadība 13.septembrī tikās ar veselības ministri, lai pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar valsts finansējumu veselības aprūpei.

LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris aģentūrai LETA pastāstīja, ka tikšanās laikā panākta vienošanās nākamnedēļ kopīgi gatavot valdībai atkārtotu pieprasījumu pēc adekvāta finansējuma veselības nozarei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+