Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
23. septembris, 2015
Drukāt

Dānijā taps piepilsēta bez auto

Aarhus Kommune publicitātes fotoAarhus Kommune publicitātes foto

Dānijā plāno būvēt jaunu dzīvojamo rajonu, kas krasi atšķirsies no pārējiem. Tas atradīsies Dānijas otras lielākās pilsētas Orhūsas ziemeļos, un tajā iedzīvotāji nevarēs izmanot automašīnas. Tas būs pirmais šāda veida projekts Dānijā.

Piepilsētas nosaukums būs “Nye”, kas dāņu valodā nozīmē – “jaunais”. Aprēķināts, ka tajā varēs apmesties 15 000 cilvēku. Projekta attīstītāji uzsver, ka tā kļūs par zaļu priekšpilsētu, kur modernās tehnoloģijas tiks piemērotas, lai radītu harmoniju starp tās iedzīvotājiem un apkārtējo dabu.

Šeit paredzēts izbūvēt ērtu ietvju un veloceliņu tīklu, bet ielas to klasiskajā izpratnē netiks veidotas. Tomēr, ja pilsētā braukt ar automašīnām nevarēs, tas nenozīmē, ka tajā transporta nebūs vispār, – projekts paredz, ka uz Orhūsas centru piepilsētas iedzīvotājus vizinās tramvajs.

Projekta autori nav piemirsuši, ka lielākajai daļai dāņu ir automašīnas, tomēr šeit tās nevarēs turēt savās garāžās. Pirms iebraukšanas piepilsētā būs izveidoti speciāli stāvlaukumi, kuros paredzētas vietas iedzīvotāju automašīnām. Stāvlaukumi būs neliela gājiena attālumā no dzīvojamiem rajoniem, lai cilvēki ar kājām viegli varētu sasniegt savu mitekli. Projekta attīstītāji cer, ka kopīgs mājupceļš būs veids, kā kaimiņiem vienam otru labāk iepazīt, un tiks izskausts tradicionālais piepilsētas dzīvojamo rajonu savrupības princips, kad, atnākot no darba, katrs noslēdzas savā namā aiz bieza dzīvžoga. Ja būvniecības process noritēs, kā plānots, šis projekts tiks pabeigts tuvāko piecu gadu laikā.

BEPS-logo
Materiāls tapis ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+