×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. augusts, 2012
Drukāt

Darba meklētāji lielāko interesi izrāda par Lielbritāniju, Vāciju un Norvēģiju

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas darba meklētāji lielāko interesi izrāda par Lielbritāniju, Vāciju un Norvēģiju, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā informācija.

Kopumā 29% NVA klientu, kas plāno doties darba meklējumos ārpus Latvijas un 2012.gada pirmajos septiņos mēnešos konsultējušies pie Eiropas Nodarbinātības dienestu tīkla EURES speciālistiem, interesi izrādījuši par Lielbritāniju, tai seko Vācija – 23% un Norvēģija – 11%.

Somija ierindojas ceturtajā vietā – interesi par darba iespējām šajā valstī izrādījuši 10% klientu. Tai seko Nīderlande (4%) un Zviedrija (4%), kā arī Dānija (3%) un Francija (3%).

NVA informē, ka interese par darbu ārzemēs ir dažādās nozarēs – lauksaimniecībā, izmitināšanā un ēdināšanā, būvniecībā, apstrādes un veselības nozarēs. Vislielākā interese – 28% klientu – ir par darbu lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarēs.

Jau vēstīts, ka bezdarba līmenis Latvijā jūlija beigās bija 11,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, un tas ir par 0,3 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš. NVA uzskaitē jūlija beigās bija 114 689 bezdarbnieki

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+