×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. septembris, 2013
Drukāt

Demiters: uzturēšanās atļauju atcelšanai jānosaka pārejas periods

LETALETA

Reformu partija (RP) atbalsta uzturēšanās atļauju piešķiršanas par nekustamā īpašuma iegādi atcelšanu, taču nevar atbalstīt nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) piedāvāto termiņu – 2014.gada vasaru, sacīja RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

 

Ir jābūt pārejas periodam, lai nozare varētu tam sagatavoties, norādīja RP valdes priekšsēdētājs. Vaicāts, vai drīzāk varētu būt runa par 2015.gada sākumu, politiķis atbildēja, ka par termiņu būtu vēl jādiskutē frakcijā. Viņš piebilda, ka gads kā termiņš varētu būt labāks risinājums.

Būtiskākais, lai līdzekļi no uzturēšanās atļauju saņēmējiem ienāk valsts budžetā, un no koalīcijas partneriem ir saņemts konceptuāls atbalsts investīciju fonda izveidei, skaidroja Demiters. Ja čakli pastrādājam un tiek pieņemti attiecīgie normatīvie akti, tad investīciju fonds var sākt darboties ar 2014.gada 1.janvāri, pauda RP valdes priekšsēdētājs.

Nacionālā apvienība uzstāj nākamgad pārtraukt uzturēšanās atļauju piešķiršanu ārvalstniekiem par nekustamā īpašuma iegādi.

Iepriekš RP un nacionālā apvienība vienojušās, ka 2014.gadā pakāpeniski jāpārtrauc uzturēšanās atļauju piešķiršana ārvalstniekiem par nekustamā īpašuma iegādi, pārejas posmā no šiem darījumiem būtiski palielinot valsts ienākumus. Tā ir viena no abu politisko spēku kopīgajām prasībām 2014.gada valsts budžeta veidošanas procesā.

Savukārt “Vienotība” uzskata, ka pašreizējā uzturēšanās atļauju sistēma ir uzlabojama, nevis likvidējama.

Koalīcijas politisko spēku pārstāvji vienojušies, ka uzturēšanās atļauju jautājumā jāsasauc darba grupa, kas meklēs iespējamus risinājumus.

Kā ziņots, Ekonomikas ministrija 16.septembrī koalīcijas sēdē prezentēja ideju termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu pret ieguldījumiem nekustamajā īpašumā aizstāt ar investīciju fonda izveidi.

Ministrijas piedāvājums, kas patlaban tiek izstrādāts sadarbībā ar Iekšlietu ministriju, paredz izveidot ekonomiskās attīstības fondu, kurā, veicot iemaksu, investors varētu saņemt uzturēšanās atļauju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+