Praktiski
Mājas

Derīgi padomi šoferīšiem, lai mašīnas salonā justos ērti0

Foto-Fotolia

Mitrums automašīnā

Pavasarī automašīnas salonā ir mitrs – kūstošais sniegs un mitrums no apaviem pamazām iesūcas polsterējumā. Lielu daļu mitruma var savākt elpojoša auduma materiālā, piemēram, zeķē, ieberot kaķu tualetēm paredzēto materiālu un maisiņu novietojot zem sēdekļa. Materiāls absorbēs gaisā esošo mitrumu. Protams, nedrīkst aizmirst maisiņu regulāri izžāvēt, bet vislabāk tā saturu nomainīt pret jaunu.

Uzgriežņu atslēgas un karabīne

Uzgriežņu atslēgas bieži vien pazūd, un instrumentu kastes jūklī tās grūti atrast. Kombinētās atslēgas, kurām vienā galā ir zvaigznīte, ērti var savērt uz metāla karabīnes. Piemēram, uz karabīnes, kuras materiāla diametrs ir 8 mm, ērti savērt atslēgas, sākot no 8 līdz 14 mm. Lielākām atslēgām var izmantot resnāka materiāla karabīnes.

Lai sīkumi nepazustu

Sēžot automašīnā, sīki priekšmeti mēdz izkrist no kabatām un ieslīdēt spraugā starp sēdekli un centrālo konsoli. No turienes tos izvilkt nav tik ērti. No uzputota polietilēna, ko izmanto cauruļu siltināšanai, viegli izgatavot nepieciešamā izmēra starpliku, ko ievieto starp konsoli un sēdekli. Siltinājuma materiālā jāizgriež vien atvere drošības jostas fiksatoram. Starpliku vēlams nokrāsot salona interjeram atbilstīgā krāsā, jo gaiši pelēkā, kādā parasti ir šis materiāls, ne vienmēr izskatīsies pietiekami glīti.

Savai drošībai

Vecāka izlaiduma gada automašīnām ne vienmēr durvīs iestrādāti apgaismojuma elementi, kas palīdz apzīmēt automašīnas gabarītus, kad durvis atvērtas. Atliek vien iegādāties gaismu atstarojošas uzlīmes, kuras pielīmēt durvju iekšpusē uz metāliskās daļas. Vislabāk izvēlēties sarkanas krāsas atstarojošu uzlīmi.

LA.lv