×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Vienmēr ir vieta pilnībai. Saruna ar mākslinieku Miķeli Fišeru (7)

Foto - Ilze PētersoneFoto - Ilze Pētersone
Miķelis Fišers

Dzimis 1970. gadā dzejnieces Ārijas Elksnes un operdziedātāja Miķeļa Fišera ģimenē.

Beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu ar diplomdarbu „Sekss un kosmosa kuģi“.

Kopš 1994. gada sarīkojis 14 personālizstādes un piedalījies vairāk nekā 40 grupu izstādēs.

Par izstādi "Netaisnība" šogad saņēma augstāko apbalvojumu Latvijas vizuālajā mākslā – "Purvīša balvu".

MIĶELIS FIŠERS zināja, ko darīs, ja arī šoreiz viņam ies secen Purvīša balva. Dosies pa taisno uz mājām pie Mareka. Tas ir pats jaukākais, ko cilvēks pēc ilga ceļojuma var izdarīt, sevi uzmundrināja mākslinieks, jo tikko bija atgriezies no Meksikas, taču acis kā piekaltas sekoja Māras Lāces lūpām. Vēl mirklis, un viņa paziņos uzvarētāju, Miķeļa sirds dauzījās kā negudra. Mareks paknosījās savā pītajā grozā un nopūtās – vēl nebrauc.

Divdesmit divi koka dēlīši, melni lakoti kā “Stainway” flīģelis, grebtām ainām no citplanētiešu un cilvēku ciešanu pilnās dzīves, videoinstalācijas ar mākslinieku basām kājām brienam pa kvēlojošām oglēm un apgraizītu gāzmasku uz sejas, izrunājot vienu vienīgu vārdu – un “Purvīti” saņem Miķelis Fišers.

Nākamajā rītā kāds Latvijas portāls raksta, ka līdz ar apbalvojumu Fišers dabūjis 28 500 tūkstošus eiro, vērīgākie lasītāji uzķer kļūdu nulles un noelšas – sanāk 28 miljoni! Par tādu naudu var nodibināt nelielu valsti, gudro laureāts, nez, cik maksātu viena sala? Komentētāji neskauž viņa tūkstošus, ar segvārdu “mākslas zinātniece” kāds raksta – dievinu Fišeru.

– Pateicības runu bijāt sagatavojis?

– Neko negatavoju un vismazāk gaidīju, ka šogad balvu dabūšu.

– Tad taču no prieka pat vīrietis var apraudāties!

– Noteikti var, bet man tās emocijas ir bremzētas un arī dusmās tikai pēc notikušā, kad jau kādas pāris stundas esmu mājās, pārdomāju, kā gan es būtu varējis pateikt. Īstajā brīdī parasti neko nesaku, un labi vien ir.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Dievinu Fišeru!

 2. Ļoti interesanta intervija. Foršs tas Fišers. Arī intervētāja asprātīga, tikai nevajadzēja dot tādu godu anonīmajiem komentētājiem.

 3. Biju uz izstādi Arsenālā. No Purvīša balvas laureāta Fišera.gaidīju ko lielisku, bet čiks! Biju patiesi sašutis.

 4. Īpatni, ka intervētāja atsaucas uz vispārzināmu nrkrietnu cilvēku apmelotāju anonīmajos komentāros Skaisli, kura slimīgi komentē dienu un nakti. Lūzere laikam mērķi sasniegusi un beidzot tikusi pamanīta. Nabaga izcilais Fišers, ka žurnāliste citus viņa vērtētājus nav atradusi. Izsaku līdzjūtību

  • Pasham ari neiet viegli,dienu un nakti seedi internetaa un seko Skaislei,izsaku līdzjūtību un iesaku buut pozitiivaakam.

  • lustīgais nerris uz tirgus plača Atbildēt

   Ja par tiem 28 500 tūkstošiem jeb 28 ar pus miljoniem, tad tas biju es – vecais tirgus plača nerris, kurš norādīja uz aritmētisko kļūdu. 28 500 tūkstoši = 28 500 000 = divdesmitastoņiarpus miljoni! Vēl atļāvos piebilst, ka Krodera balva ir kaut kādi 777 Eiro. Tādas diezgan nesamērīgas proporcijas. BET, ja man Latvijas apstākļos pēkšņi piešķirtu 28 ar pus tūkstoš eiro balvu, es droši vien neprotestētu un aritmētiski neanalizētu! Kam citam Latvijā lai tās balvas dod, ja ne slavenību atvasēm…

Draugiem Facebook Twitter Google+