Apbrīno

“Dod, Dieviņi!” – koncertuzvedums ar maģiskiem spēka vārdiem 16

Foto – Roberts Vidzidskis

3. novembrī Ogres kultūras centrā koncertu ciklā “Ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā” valsts svētku mēnesī pie skatītājiem dosies jauns koncertuzvedums “Dod, Dieviņi!”. Latvijas Radio 2 jau devīto gadu turpina misiju – apzināties un stiprināt latvisko identitāti. Ar dziesmas, dejas, maģisko spēka vārdu klātbūtni, video un gaismu partitūrām, īpašu skatuves scenogrāfiju un apģērbu zīmola “MAYRA” speciāli gatavotiem tērpiem koncertuzvedums veidots kā cilvēka mūža ritējuma atspoguļojums, akcentējot visas tās senās vērtības, kas arī šodien liek justies piederīgam un lepnam par mūsu zemi un tautu.

“Ar gandarījumu vēroju, kā visa mūsu radošā grupa – muzikālais virsvadītājs Kristaps Krievkalns, horeogrāfs Reinis Rešetins, scenogrāfs un gaismu mākslinieks Egils Kupčs, videomeistari un citi radošie prāti šobrīd ģenerē idejas, lai ar dziesmas, dejas, video un gaismu partitūru, specefektiem, apģērbu zīmola “MAYRA” īpaši šūdinātiem tērpiem un vēl neredzētu skatuves vizuālo ietērpu un formu koncertuzveduma skatītājam atklātu cilvēka mūža ritējumu, sajūtot mūsu iekšējo spēku, savas zemes, tautas mīlestību un nepārprotamo Dieva klātbūtni ik visā, ko darām, par ko sapņojam un kam ticam,” stāsta koncerta producents Aigars Dinsbergs.

Koncertuzvedumu caurvīs maģiskie spēka vārdi – ikdienā skaitāmās latviskās mantras – spēka, zināšanu un enerģijas aktivizēšanai, domas, vēlējumu nostiprināšanai un grūtību pārvarēšanai, veselībai, pašapziņai un veiksmei, kas mūs atver sirds gudrībai, dod spēkus pārvarēt bailes, saprast savas patiesās spējas, sakārtot dzīves svarīgākās lietas atbilstoši Visuma likumiem un rast sevī mīlestības piepildījumu.

“Dod, Dieviņi!” – šie divi vārdi ir vairākās nozīmēs ļoti ietilpīgi,” pauž LR2 direktors Armins Ronis un uzsver: “Tas ir gan lūgums, gan vēlējums, gan solījums. “Dod, Dieviņi otram doti…” ir būtisks latviskās morāles kods, kas īpaši nozīmīgs ir šodienas kontekstā. Tādēļ svarīga ir koncerta ideja – tuvojoties Latvijas simtgadei, parādīt latviskuma plūdumu cauri laika griežiem – meklēt senu tradīciju un rituālu vajadzību un vietu mūsdienu dzīves izpratnē un ritējumā.”

Etniski stilizētajā koncertuzvedumā satiksies Antra Stafecka, Dainis Skutelis, Anmary, Uģis Roze, Valters Frīdenbergs, Kristīne Kārkle, Kristaps Krievkalns, Edgars Kārklis, Ilze Grunte, Armands Treilihs, Miķelis Vīte un dejotāji Egija Abaroviča, Reinis Rešetins, Liene Grava un Ģirts Bisenieks. Koncertuzvedumā skanēs gan latviešu tautasdziesmas, gan Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Raimonda Tigula, Ainara Mielava, Ulda Marhileviča, Kārļa Lāča un citu komponistu melodijas.

Iepriekšējos gados šī cikla ietvaros klausītājus sasniedza programmas “Mana dziesma Latvijai”, “Latviešu kino un teātra zelta dziesmas”, “Brīvās Latvijas dziesmas”, “Manas tautas dziesmas”, “Manai Dzimtenei”, “Es savai Tēvzemei” un “Manas tautas likteņdziesmas”.

 

3. XI 19.00 Ogres kultūras centrā

4. XI 19.00 Valmieras kultūras centrā

5. XI 19.00 Alūksnes kultūras centrā

7. XI 19.00 teātra namā “Jūras vārti” Ventspilī

8. XI 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē

9. XI 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

10. XI 19.00 Tukuma kultūras namā

12. XI 15.00 un 19.00 OC Rožu zālē Liepājā

15. XI 19.00 Jelgavas kultūras namā

17. XI 19.00 Krustpils kultūras namā

24. XI 19.00 Ādažu kultūras centrā

25. XI 18.00 Kalnu kultūras namā Nīgrandē

27. XI un 5. XII 19.00 Dailes teātrī Rīgā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 12 līdz 30

LA.lv