Mobilā versija
-2.8°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
6. februāris, 2015
Drukāt

Donbasā Debaļcevas rajonā izsludināts pagaidu pamiers civiliedzīvotāju evakuācijai

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas austrumu pilsētas Debaļcevas rajonā ir izsludināts pagaidu pamiers civiliedzīvotāju evakuācijai, un tā jau ir sākusies, piektdien paziņoja prokrievisko separātistu pašpasludinātās Doņeckas tautas republikas (DTR) aizsardzības ministra vietnieks Eduards Basurins.

Evakuāciju ir saskaņojušas DTR un Ukrainas varas iestādes, un no pilsētas ir izbraukusi autobusu kolonna ar civiliedzīvotājiem, informēja Basurins.

DTR tiesībsardze (ombudsmene) Darja Morozova paskaidroja, ka civiliedzīvotājus no Debaļcevas tiek plānots izvest uz DTR kontrolētām apdzīvotām vietām relatīvi tālu no frontes līnijas – uz Doņeckas un Makejevkas pilsētām.

DTR Tautas padomes vicespīkers Deniss Pušiļins paziņoja Krievijas telekanālam “Rossija-24”, ka Debaļcevas iedzīvotāji var paši izvēlēties evakuācijas virzienu – vai nu uz Ukrainas armijas kontrolēto Artjomovsku, vai uz DTR kontrolēto Doņecku.

DTR Aizsardzības ministrija paziņoja, ka evakuācijai izsludinātais pamiers ir spēkā no pulksten deviņiem līdz pulksten 17 pēc Ukrainas laika un tā laikā ir pilnīgi pārtraukta karadarbība.

Pagaidu pamiera noslēgšanu un tā sauktā “zaļā koridora” organizēšanu evakuācijai apstiprināja arī Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Zorjans Škirjaks.

“Nupat apstiprinājām “zaļo koridoru” no Debaļcevas. Es atradīšos tur. Izvedīsim cilvēkus,” Škirjaks ierakstīja savā “Facebook” lapā.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+